Skocz do zawartości

Wybór zasilacza do 550zł, 550W-650W [cisza, jakość, stabilność, długa praca] (Seasonic Platinum 660W ?)


Recommended Posts

  1. Budżet: do 550 zł
  2. Procesor: i7-4770K (2 SSD + 1 HDD)
  3. Karta Graficzna: prawdopodobnie Asus GeForce GTX660 2GB (GTX660-DC2-2GD5)
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): CPU być może, GPU nie
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania: 1. Cisza 2. Cisza! 3. Jakość i stabilność 4. Okablowanie modularne
  7. Własna propozycja:

be quiet! Straight Power E9 CM 580W ~415-440zł

be quiet! Straight Power E9 CM 680W  ~510-550zł

Corsair RM650 650W (CP-9020054-EU)  ~420-440zł

XFX Black Edition XTR 650W  ~405-430zł

Seasonic X-650 KM3 (SS-650KM3 Active PFC F3)  ~530-570zł

Seasonic Platinum-660 (SS-660XP2 Active PFC F3) ~560-590zł

Seasonic Platinum-520 Fanless (SS-520FL2 Active PFC F3) ~550zł

 

Jako że to mój pierwszy post na tym forum: Cześć wszystkim!

 

Powoli zbieram się do zakupu nowego komputera który będzie mi służył do pracy (Adobe Dw, Ps, Ai, Lr, webdesign, foto) oraz jako podstawowy komputer domowy (muzyka, radio, filmy). Szukam dobrej jakości, stabilnego, oszczędnego i przede wszystkim cichego (!) zasilacza.

Cisza jest dla mnie taka ważna ponieważ mieszkam i pracuje w kawalerce i nie chciałbym słyszeć szumu ani piszczenia przez tyle godzin dziennie. Na dźwięki zwracam dość dużą uwagę. Komputer będzie chodził codziennie przez kilkanaście godzin (praktycznie od 7-23).

Fajnie jakby w trakcie niedużego obciążenia systemu (muzyka, radio) PSU działał w trybie pasywnym.

 

Przeglądałem różne opcje i wytypowałem kilka modeli. Ostatnio byłem już zdecydowany na RM650, ale po przeczytaniu kilku recenzji o jakości jego podzespołów i temperatury samego PSU w trybie pasywnym (np. tu link) nie wiem czy to doby wybór, zwłaszcza że komp będzie chodził tyle godzin.

 

W tym momencie najbardziej przychylam się do Seasonic P660 (jakość, 7lat gwarancji). Trochę niepokoją mnie tylko te opinie że akurat Seasoniki piszczą. Jak trafię na piszczący PSU w cenie 550zł to nie muszę mówić że będę trochę zawiedziony;). Taki PSU wyleci z komputera baaardzo szybko;)

 

Oczywiście cena też się liczy. 550zł to tylko górna granica. Jeśli uda się zaoszczędzić trochę na inne części tym lepiej:)

Cena/jakość najlepiej chyba wypada XTR 650W. 150zł oszczędności względem P660. Sporo…

 

Wiem że 650W to na wyrost przy mojej konfiguracji ale akurat PSU zostanie ze mną przez kilka lat… Jeśli za jakiś czas przyjdzie mi do głowy OC, dokupienie innego/drugiego GPU, dołożenie 3 HDD to wolę mieć zapas.

 

Mam do was kilka pytań…

 

Który z tej listy polecilibyście mi najbardziej? Zależy mi przede wszystkim na opinii osób które posiadają takie modele albo miały z nimi styczność. Może są jeszcze jakieś inne zasilacze które przeoczyłem?

 

Czy posiada ktoś z was Sesonic Platinum 660? Jak z jego kulturą pracy? Czy podczas obciążania kompa niezbyt intensywnie (internet, muzyka) zasilacza działa w trybie pasywnym?

 

Orientujecie się może przy mojej konfiguracji sprzętu w czasie pracy w Photoshopie (+ Deamweaver + przeglądarki + muzyka) P660 będzie działał w trybie pasywnym czy już załączy mu się wiatrak?

 

Z góry dzięki za wszystkie uwagi!

Link to post
Share on other sites

Osobiście kupiłbym coś z tej pary:

- SF Leadex Gold 650W - http://www.angela.pl/p10407,super-flower-650w-leadex-gold-sf650f14mg.html

- Seasonic P-660 - http://proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-660

 

Siso ma wyższą sprawność, Kwiatek lepsze tłumienie tętnień. Z obu powinieneś być zadowolony, chociaż osobiście kupiłbym Kwiatka ze względu na niższą cenę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tycha dzięki za uwagi. Przyjrzałem się temu Kwiatkowi. Fajny. Ale póki co zostanę jeszcze przy P-660.

 

Zanim zdecyduję się na 100% chciałbym tylko dostać o nim opinię od kogoś kto go ma/miał.

Wygląda na to że nie jest zbyt popularny. Pewnie przez tą przystępną cenę… :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...