Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba zapomniałeś o największej w mojej ocenie wadzie tej budy - brak demontowalnych klatek na dyski.

Panowie od Anteca mogliby wreszcie to poprawić - taki sam numer wywinęli w większym P280.

Żadne dziurki i otworki w stelażu tej klatki tego nie ratują.

Martwi także brak jakiegokolwiek kontrolera prędkości wentylatorów.

Gdzie pomiar grubości blach ?

Na bir-tech dość kiepsko ocenili jej wentylację.

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2014/03/04/antec-p100-review/4

Link to post
Share on other sites

Pomiaru blach nie ma bo jak przygotowywałem ten materiał to nie miałem jeszcze suwmiarki.

 

Wentylacja jest w zupełności wystarczająca. Pod koniec filmu masz podane temp. Wyniki są wg mnie bardziej niż zadowalające. Choć wszystko zależy też od indywidualnych preferencji.

Co do testu na Bit-tech. Wszystko zależy od założeń testu. Zaś P100 mimo że miała rozkręcone wentyle na 100% to było one ciche, oczywiście lekko słyszalne, ale nie można o nich powiedzieć, że są złe.

 

Co do demontowalnych klatek na dyski, to z tego co widzę, Antec przedkłada sztywność konstrukcji ponad ten element. Demontowalne klatki mocno osłabiły by sztywność. Ale oczywiście to też zależy od osobistych preferencji.

 

Wydaje mi się że przedstawiłem tą obudowę w taki sposób, aby każdy mógł wyciągnąć własne wnioski :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Nawet fajnie ten Phateks w tej obudowie wygląda :) A tak na poważnie, to według mnie blachy P100 są zauważalnie cieńsze niż P280 ale dzięki temu, że nie zrobili dzielonych koszyków na dyski zachowali sztywność szkieletu :) Mi tam brakuje tylko filtrów na górze i kontrole obrotów :)

Link to post
Share on other sites

Mnie nigdy nie przeszkadzał brak filtórw na topie, choć ostatnio zacząłem zauważać zalety tego rozwiązania. Jednak z drugiej strony filtr na topie ogranicza przepływ powietrza na zewnątrz obudowy co może skutkować wyższymi temperaturami wewnątrz.

 

Chyba sprawdzę to hipotezę przy okazji testów X60 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...