Skocz do zawartości

Phenom II X4 940 temperatura.


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio w prezencie dostałem używanego Phenoma II X4 940. Zamontowałem go na płycie ASRock A780GXH/128M. Po zamontowaniu zrobiłem testy i temperatura na procesorze pod niewielkim obciążeniem wynosiła ok 100 stopni. Więc nałożyłem inną pastę oraz wymieniłem wentylator na radiatorze. Temperatura na procesorze pod obciążeniem wynosi ok 90 stopni, w spoczynku wynosi ok 66 stopni.

Moje pytanie brzmi czy te temperatury są bezpieczne czy też mam zacząć myśleć nad wymianą procka lub chłodzenia?

 

Edit:

Procesor ma boksowe chłodzenie.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Miałem wcześniej Phenoma  8450 i tamten miał po max 70 stopni w stresie choć był po OC.

Był on kupiony nowy i był w 100% sprawny.

 

 

Edit:

Procesor ma boksowe chłodzenie.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Czy tak czasem w phenomach 2 nie ma zabezpieczenia, że przy ponad 70*C zaczynają obniżać taktowania ? To wygląda na złe odczyty z czujnika.

Z tego co czytam w necie, to pomiędzy 70 a 80 *C powinien się już wyłączyć komputer.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Hej, a w czym Ci sie wyswietla temperatura? W Fahrenheitach czy Celsjuszach?

66 stopni w idle na Phenomie to nie jest mozliwe, 62 stopnie to w sumie maksymalna zalecana temperatura,  100 stopni nie ma prawa osiagnac, wczesniej komputer by sie wylaczyl

Link to post
Share on other sites

@up komputer wyłączał mi się przy 120 stopniach Celsjusza.

 

@trybcio86 chciałbym żeby na procesorze byłapasta colgate bo wtedy wiadomo co to powoduje. Na procesor nałożyłem na szybko kupiony revoltec cooling. Mieszkam na zadupiu więc trudno o coś lepszego.

 

Temperatury sprawdzane były programem AMD OverDrive, teraz także odpaliłem HWMonitor oraz OCCT. We wszystkich programach temperatura podobna około 72 stopnie Celsjusza przy użyciu procesora do 7%.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Trochę więcej niż krople która powinna być zgnieciona przez radiator i dobrze rozprowadzona.

Czy możliwe jest że będę musiał zdjąć IHS?

 

Zamawiam chłodzenie typu tower. Jak przyjdzie i je założę to napiszę jakie są temperatury.


Zamówiłem i zamontowałem chłodzenie Scythe Ninja 3. W spoczynku temperatura ok 32-35 stopni, pod obciążeniem max 43 stopnie. Testowałem na pełnych obrotach wentylatora.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...