Skocz do zawartości

Radeon X7 260X czy GF GTX 750 Ti? AMD Phenom II x4 965 BE


Recommended Posts

...

Mógłbyś coś dodać na temat zamiast się tylko kłócić o pierdoły.

 

Nie cytuj całych postów, fotek.

Zwracając się do kogoś napisz na początku posta jego nick a przed nim @.

Jeśli zwracasz się do osoby piszącej bezpośrednio nad Twoim postem użyj zwrotu @up

// jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Raz nie obchodzi mnie kto zaczął a kto skończy. 

 

Dwa nie po to pytam ludzi znających się na tym lepiej by potem mi mówili, że sam mam wybrać. 

 

Jesteś w tym temacie zbędny i zasługujesz na warna. Dziękuję. 

 

Nie cytuj całych postów, fotek.
Zwracając się do kogoś napisz na początku posta jego nick a przed nim @.
Jeśli zwracasz się do osoby piszącej bezpośrednio nad Twoim postem użyj zwrotu @up

// jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

O co chodzi z tym hałasem? 5 małych dzieci śpi w pokoju czy co? Dużo głośniej będzie pracował radiator od procka niż od tej 570ki.

Rozumiem że wszyscy grają bez dźwięku?

 

 

750ki nie opłaca się kupować za tą cene. Lepszy już będzie radeon r9 270(x). Zwłaszcza że ceny spadają w dół.

Nie wiem czy napisać że 7870 to też dobra karta ale strach pomyśleć że zaraz ktoś napisze że to antyk/suszarka/piekarnik/szrot bo stara.

 

Tak naprawdę w BF3/4 ograniczeniem miejscami będzie Twój procesor a nie karta. Będą dropy nawet na gtx 660.

 

Do najnowszych produkcji procesory i5 są bardziej odpowiednie.

 

Moja ostateczna rada:

P.s bierz r9 270 i go podkręć, a odjedzie w wydajności temu gtx 660 do 15%-25% nie pisząc już nic o mantle w BF4.

Link to post
Share on other sites

@up Peterr

Wstałeś pijany dzisiaj rano?

Różnica to 20-40zł.

Najtańszy 660 w morele kosztuje 615zł a r9 270 - 638zł więc skąd te 80zł?

 

Oczywiście można trafić na lepszą promocję na 660ke, tylko że okazje trafiają się także na r9 270ki.

Link to post
Share on other sites

O co chodzi z tym hałasem? 5 małych dzieci śpi w pokoju czy co? Dużo głośniej będzie pracował radiator od procka niż od tej 570ki.

Rozumiem że wszyscy grają bez dźwięku?

 

 

750ki nie opłaca się kupować za tą cene. Lepszy już będzie radeon r9 270(x). Zwłaszcza że ceny spadają w dół.

Nie wiem czy napisać że 7870 to też dobra karta ale strach pomyśleć że zaraz ktoś napisze że to antyk/suszarka/piekarnik/szrot bo stara.

 

Tak naprawdę w BF3/4 ograniczeniem miejscami będzie Twój procesor a nie karta. Będą dropy nawet na gtx 660.

 

Do najnowszych produkcji procesory i5 są bardziej odpowiednie.

 

Moja ostateczna rada:

P.s bierz r9 270 i go podkręć, a odjedzie w wydajności temu gtx 660 do 15%-25% nie pisząc już nic o mantle w BF4.

Do procków AMD nie kupuje się kart AMD.

660 też się kręci

http://pclab.pl/art55237-16.html

A narzut sterownika AMD zmniejszy wydajność radka przy jego procku.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

 

 

Do procków AMD nie kupuje się kart AMD.

 

Prawo tego zabrania czy co?

 

Może jakieś aktualne testy byś przedstawił bo zakrawa to już na zabobony.

 

 

660 też się kręci ale i tak zabraknie jej do podkręconej 270ki. Na mantle w BF4 testy pokazały że r9 odjedzie jeszcze dalej w wydajności gtx 660.


@up a jaka różnica w fpsach? no i czym nowsze gry tym chyba bardziej będzie odstawała przez starszą architekturę?

Kolosalnej różnicy w fps nie będzie. Da radę komfortowo pograć. Tylko że biorąc pod uwagę cene/wydajność to 660ka okaże się mniej atrakcyjna.

 

P.s w jakie gry grasz i na jakiej rozdzielczości?

Link to post
Share on other sites

Prawo tego zabrania czy co?

 

Może jakieś aktualne testy byś przedstawił bo zakrawa to już na zabobony.

Od dawna wiadomo, że połączenie procesora AMD z kartą od AMD działa zdecydowanie gorzej niż połączenie procesora AMD z kartą Nvidii ;)

Prosty przykład

R9 280X vs GTX 770

Obydwie karty oferują niemalże identyczną wydajność na platformie z i5 ale jak wsadzisz te karty do FX 8350 to GTX770 będzie do 25% wydajniejszy od R9 280X.

 

Max mnie uprzedził bo miałem tą tabele wkleić ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Może jakieś aktualne testy byś przedstawił bo zakrawa to już na zabobony.

Tylko pclab posiadł ta tajemną wiedzę i nigdzie indziej testów nie zobaczysz  . Ja miałem phenoma x4 na 4GHZ z hd7850@ 1GHZ i było ok .Do takiego cpu to usredniając wiecej nie warto niz hd7850 a 260x to chyba slabszy od 750ti .Takie przynajmniej widziałem testy .Bliżej mu do hd7850 niż 260x  


W cenie 750ti 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=48613&osCsid=55fd8

podkrecisz na 1050mhz i szybsza w nowych i dużo szybsza w starszych grach 

Link to post
Share on other sites

 

 

Do procków AMD nie kupuje się kart AMD.

 

To znajdź inny test, który potwierdzi tezy płynące ze słynnego artykułu na PCLol'u. Podpowiem: NIE MA TAKIEGO w całym internecie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak taki zainteresowany to mogę ci zrobić porównanie 660TI vs 7970 na FXie, gdzie przewaga 7970 jest minimalna (dlatego ta karta idzie na sprzedaż a 660ti zostaje w budzie z fxem)

660ti 1240mhz

7970 1200mhz

Sam tak samo przekładałem 680 i 7970 po prockach a ślepy nie jestem.

http://i.imgur.com/Cw9YIcR.jpg

przelicz sobie różnice koło 20%

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

AC III ma tak koszmarnie skopaną optymalizację, że powoływanie się na niego jako przykład to śmiech na sali. Na 4770K + 7970@ 1,2 GHz, miałem bardzo nieprzyjemne dropy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stwierdzenie, że topowe grafy nie nadają się do parowania z FX'ami nie jest niczym odkrywczym i nikt, kto umie myśleć, nie wstawi sobie niczego powyżej 7870/GTX'a 660 do procka AMD, bo to głupota.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...