Skocz do zawartości

Jaką polecacie kartę do mojego zestawu ?


Recommended Posts

Chłopaki potrzebuje porady jaką kartę kupić do mojego zestawu, który w przyszłości będzie rozbudowany.

 

Mój PC:

Intel Pentium Dual Core 2,5GHz

3Gb ram

MSI MS-7507

GPU Nvidia 9500GT

PSU XFX Pro 450W

 

Regeneracje myślałem aby rozpocząć od karty graficznej.

 

Początkowo zastanawiałem się nad HD7790, ale czytając dowiedziałem się, że powoli wycofany i już jest odnowiony R7 260X, a potem rozmarzyłem się nad HD7850 , bo podobno bardzo popularny z tego co wyczytałem w necie.

Jeszcze ktoś polecał gtx650 TI boost, bo podobno podobna wydajność, ale wyczytałem, że to jakaś seria limitowana a teraz trudno go dostać.

Więc teraz zastanawiam się czy kupić coś koło 400 zł np tego HD R7 260X czy może dozbierać i za 600 zł HD7850.

 

Szczerze na kartach mało sie znam i nie wiem, która opłaca się w jakiej cenie i czy zasilacz sobie poradzi z mocniejszą itd.

Do tego dochodzą różne chłodzenia i człowiek się troche gubi. Zależy mi na ciszy w miare i przyzwoite temperatury.

 

Co moglibyście mi polecić i dlaczego? Chce kupić coś w miare wydajnego, przyszłościowego, w miare cichego i nie przepłacić przy tym.

 

Pomóżcie.

Link to post
Share on other sites

A jeśli miałbym kupować nową kartę jaką byś mi polecił ? Zastanawiałem się nad R7 260x, gtx650 ti boost, hd7850. Która z tych byłaby najrozsądniejsza do mojego zestawu i do jakiej ceny ? Jaka firmę polecacie aby chłodzenie było ciche i wydajne ?

I jak ma się do tego wszystkiego mój zasilacz, da radę ? 

Link to post
Share on other sites

Hej, zasilacz masz dobry, niestety nie polece Ci zadnej nowej karty graficznej, poniewaz masz za slaby procesor i nie bedziesz mial zadnego wymiernego zysku z kupna karty za kilkaset zlotych. Innymi slowy czy kupisz karte za 100 zl czy za 500 zl to gry beda dzialac dokladnie tak samo.

 

Polecam Ci zmiane platformy (plyta+procesor+ram) na inna i wtedy dopiero mozemy polecac karte graficzna

Link to post
Share on other sites

z tych , co wymieniłeś każda spokojnie na tym zasilaczu będzie pracować, tylko miej świadomość, że w grach siedzących na CPU nie będziesz miał więcej kl/s niż na karcie, którą obecnie posiadasz - ten procesor , nawet jakbyś go podkręcił do 3,5ghz będzie ww. karty ograniczał w takich grach (lubiących mocne , wielowątkowe CPU)

Ale, jak w przyszłości zamierzasz kupic nowy proc/płyte to zakup słuszny, dodałbym jeszcze hd7770, są obecnie w fajnych cenach używki, na gwarancji, a też są wydajne

Link to post
Share on other sites
dodatkowo masz fabrycznie OC na 1075 Mhz na rdzeniu

Powiem tylko, że te OC to tak na prawdę zaniżone zegary w tym modelu bo referencyjne karty mają wyższe zegary. Dużo ludzi już się śmiało z przyrostka OC przy nazwie tego modelu ;).

 

Gigabyte ma 3 lata gwarancji a Sapphire tylko 2. W zasadzie na obu kartach chłodzenie jest bardzo ciche i wydajne.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

W sumie Sapphire bardziej mi się podoba a do tego jest przejściówka d-sub a potrzebuje, a podobno jest już w zestawie.

To jak mówisz OC nie robi już różnicy.

Niby Gigabyte ma te 3 lata ale czytam, że producenta , a ten Sapphire sklepu Morele, czy w tym jakaś duża różnica ?

 

A wiecie może jakie temperatury i jak z cisza z tymi chłodzeniami , bo nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji, tylko dotyczących standardowego chłodzenia AMD.

 

Dużo zadaje pytań, ale jestem dociekliwy zanim coś kupię ;p

Link to post
Share on other sites

te karty sa ledwo słyszalne na standardowym ustawieniu zegarów, a jak zainstalujesz Msi Afterburner i sobie zmniejszysz prędkość obrotów to będziesz miał cisze jak na pasywnym - ja tak w swoim HD7850 zrobiłem (tez od Sapphire) TEMPERATURY może o jakies 2-3 stopnie wzrosły ale nawet podczas obciązenia karta ledwo szumi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...