Skocz do zawartości

Smartfon ok. 750-800 (dobra optyka)


Recommended Posts

Cześć. Ostatnio trochę wypadłem z tematu, a potrzebuję nowego telefonu. Mój budżet to max 800 zł za nowy egzemplarz. Na czym mi najbardziej zależy (tu zaczynają się schody):

-wsparcie na XDA w przypadku Androida (mniej ważne, ale jednak)

-nagrywanie FullHD

-wymienna bateria

-Android lub WP (jeśli znajdziecie mi jakąś Lumię - nie pogardzę, ostatnio cenię sobie dobrą optykę i system jako całość)

-dobra optyka

-SLOT NA SD w przypadku Androida, w WP mile widziane

-płynna praca i możliwie najwyższa wydajność (gram w casuale, ale wydajność ma być :P)

-jakość wykonania + ekran w miarę widoczny w jasne dni 

Wiem, że pod względem optyki i płynności zawsze będzie Lumia, ale jakieś z Androidem też podajcie :) Mam na oku Xperię M (brak FullHd, przeciętny ekran), Galaxy Ace 3 (LTE, ale wydajność średnia i nwm jak z optyką), Galaxy S2 plus (płynna praca, w miarę wydajny, ale słabe wsparcie na XDA). Na Lumiach się nie znam w ogóle :P Z góry dzięki za pomoc, ostatnio nie miałem czasu śledzić tego wszystkiego i się już gubię w tych nowościach...

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Ok, a poza optyką (w sumie mam lustrzankę i kompakta) i wyświetlaczem (dopóki nie ma plamek przy naciśnięciu ekranu to mi pasuje) lepsza jest Xperia M czy Ace 3 LTE? LTE nie używam... Bo mogę mieć Xperię za ok. 40 zł mniej niż Ace 3.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

A miałeś z nim do czynienia? Ja tylko potrzymałem go' bo w sklepie ktoś założył kod. Działa bezproblemowo? Martwi mnie jedynie brak zainteresowania ze strony developerów, przez co żadnych customów nie ma :/ Gdyby nie to to bym się nawet nie zastanawiał, ale jakby działał dobrze na stocku (ofc root i mody jakies) to ok.

Link to post
Share on other sites

Miałem xperie M i Ace2. Wiem, że 2 starszy, ale : interface samsunga musi czasem zamulić. Samsung jest wygodny i po prostu ładny. Xperia ma lekką nakładkę i działa bardzo sprawnie. Przyciski ekranowe przecież wylaczane są w grach i aplikacjach. I wielki plus dla Sony - 2 dni na baterii używając neta, dzwoniąc i mnóstwo smsow. Aż musiałem zmienić nawyk codziennego ładowania na co dwudniowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ace 3 lte wg dobry procek ma. W tej cenie nowy ace 3, xperia L. Używke to s3. Generalnie to nokie mają dobrą optykę.

Ace 3 to telefon który się kupuje w cenie Lg f5 czyli 500-550 zł. Xperia L ok 600zł....

Uzywka s3 ? Galaxy s3 ww morele net 929 zł obecnie. Od prywaciarza w teorii powinno być taniej, pewnie z 850 zł i to by chyba było najsensowniejsze rozwiązanie z androidów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurcze ciężko coś znaleźć sensownego do 700zł (wiem, miało być 800, ale zmniejszyłem budżet) (nowe, bo z fakturą VAT musi być)... Brałbym Ace 3 LTE, ale tam aparat słaby (ale w sumie ważne, żeby czasem tylko jakąś notatkę sfotografować), w Xperii M drażni mnie dosyć tandetny wygląd, tańsze Lumie nie oferują aż tak dobrej optyki... Czy Ace 3 poza miernym aparatem i Touchwizem (który mi się podoba) kryje coś złego, czego nie wiem? 

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Touchwiz przeboleję, naprawdę podoba mi się jego wygląd i interfejs, poważnie go rozważam... Może po zrootwaniu i nałożeniu paru modyfikacji systemu troszeczkę odmuli... 

A LG L9 1 generacji? Jak on działa? Choć widzę, że układ graficzny ubogi...

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Xperia L zupełnie mi nie pasuje. No nic, będę wybierał pomiędzy Ace 3 ze względu na wygląd i jakieś nabyte zamiłowanie do Androida a Lumią 720, którą bym brał głównie pod aparat. Dzięki za pomoc. 

PS. Nie przeoczyłeś, ja zapomniałem napisać - napisałem tylko, że ma być nowy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...