Skocz do zawartości

Core 2 Quad 2.33GHz Q8200 - Podkręcenie.


Recommended Posts

To jakie polecacie? chodzi mi o taki który ochłodzi mój aktualny procesor i w późniejszym czasie jakis i7 lub nowszy :D żeby byłą inwestycja na lata :P

Może być ten ereboss, ewentualnie macho bw. Mają chyba mniej więcej tą samą wydajność, ale ereboss głośniejszy. No i tak jak napisałem jakieś radiatorki na sekcje i możesz podkręcać.  

Link to post
Share on other sites

No ok, FSB mogę ustawić na 475, ale co z napięciem? bo napięcia nigdy nie przestawiałem, i nawet nie wiem dokładnie w której pozycji trzeba to zrobić i o jaką wartość :)

Napięciem się na razie nie baw. VID (czyli zakres napięcia) wynosi 0,8500v - 1,3625v przy czym mój procesor poniżej 1,20v nawet lekko podkręcony wywalał błędy w occt. A jeśli chodzi o maksymalne napięcie to aby nie przekroczyć tego 1,4V / 80*C w OCCT.

Mój procesor chodzi z 1,37500 i na Fortisie nie przekraczam nigdy 70*C w linx. Miałem obawy, że napięcie trochę za wysokie, ale rok już tak chodzi i jest ok. :P

Generalnie na początku polecam zapoznać się z tym poradnikiem, który wysłałem kilka postów wyżej. Jak już zaopatrzysz się w chłodzenie to podkręć FSB na wartość która jest stabilna bez zmiany napięcia, jak zacznie wywalać błędy to podnoś napięcie o jedno oczko do góry.

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

Jak na razie myślę, jakie chłodzenie zakupić, ale dowiedziałem się tylko tyle, że mogę maksymalnie FSB ustawić na 1200 :D, wychodzi 8 i ileś GHz, ale to chyba nie realne :D


Zastanawiam, czy bez mierzenia można stwierdzić czy do mojej obudowy można wcisnąć Raijintek EreBoss - Double Fan Edition - 2x 140mm.
Wymiary chłodzenia: 150 x 136,5 x 168mm (szerokość x głębokość x wysokość)
 
a wymiary mojej obudowy to:
Wysokość 430 mm Szerokość 190 mm Głębokość 487 mm

 

https://www.multo.pl/iBOX-Lynx-706LK,p3272.html

 

ale chyba będę musiał jutro wziąć suwmiarkę i dokładnie wszystko zmierzyć, bo nie wiem jaką grubość może mieć płyta główna :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...