Skocz do zawartości

Core 2 Quad 2.33GHz Q8200 - Podkręcenie.


Recommended Posts

Witam, Chciałbym podkręcić swojego Intela, ale kompletnie nie wiem w jaki sposób to zrobić bezpiecznie :)

Specyfikacja mojego PC:
Intel Core 2 Quad 2.33 GHz Q8200

GTX 660 2GB

4GB RAM

Płyta główna: Gigabyte EP43-DS3

Zasilacz 580W (nie pamiętam marki :D)

Proszę o wytłumaczenie mi "łopatologicznie" jak to zrobić krok po kroku :)

 

ps proc ma chłodzenie standardowe.

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zobacz jaki masz konkretnie zasilacz.

Po drugie poczytaj poradniki, gdyż nikt nie będzie tutaj pisał co krok po kroku zrobić gdyż jest tego trochę.

Po trzecie na stockowym coolerze daleko nie zajedziesz, nie da rady podkręcić go na tyle, żeby były jakieś zauważalne wyniki w grach. Poczytaj forum to znajdziesz jakie coolery są polecane w konkretnym budżecie. Mi SPC Fortis wystarczył na dobre podkręcenie mojego quada.

Osobiście przy podkręcaniu swojego procesora najwięcej pomógł mi ten poradnik - http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,5

Ja na swoim Q8300 (zdaje się, że to to samo) mam 3,3ghz przy 1,3750 na rdzeniu, reszta auto. Nie wiem czy to dobry wynik, bo sam specem od podkręcania nie jestem. :P

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

Mój zasilacz to Black Power LPG 19 580W wiem, że może sie wydawać, że jest to jakiś noname i to jakieś ujostwo :D, ale na tym forum też kiedyś podawałem ten model i mam go już około 4-5 rok i działa bez zarzutu wiec z nim nie powinno być problemów :)

Mogę na razie próbować kręcić bez zmiany chłodzenia :D, ale jeżeli już kręcić konkretnie to jakie chłodzenie dokładnie kupić? chodzi mi o to żeby nie było za drogie, a dobre :)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

FSB 400 

System Memory Multipler (SPD) 2.00B

OCCT 4.4.0 wykazało max temperatury:

CPU: 59

Core 0: 68 C

Core 1: 72 C

Core 2: 68 C

Core 3: 69 C

Test trwał 21 minut.

Typ testu nieskończony, czas trawania 1g, okres bezczynności 1min 5 min do końca, x64, tryb testu: duży zestaw danych, ilośc wątków zaznazone autmat :D

ps. zmienilem wartości temperatur, bo testowałem go dłużej, okolo 40min :)

 

Co dalej robić? :)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Zegar możesz już zostawić.

Jeżeli się da to zbij napięcie, tak aby utrzymać przy tym stabilność.

Temperatury są dość wysokie, a standardowo dla intela to 70 C +- 5(Maksymalna temperatura). Dojdzie do tego lato i kurz +5-15stopni,. 

Zobacz temperatury na linkpack(15-20minut starczy by wygrzać go solidnie). Te okresy bezczynności możesz sobie wyłączyć.

 

Na koniec podkręcania, finalny sprawdzian stabilności. 3dmark x3 powtórzenia na test, wszystkie testy.

Edytowane przez jackraymund
Link to post
Share on other sites

A jak bym go chciał jeszcze podkręcić to wtedy jakie chłodzenie kupić? Zastanawiam się nad SilentiumPC, ale nie wiem jaki model i żeby cena nie była wygórowana, a i czy da radę jeszcze wtedy dużo z niego wycisnąć? :)

Jak na razie komputer działa stabilnie, żadnych błędów, bluescreenów nie ma, wiec jest chyba dobrze ;)

 
Link to post
Share on other sites

 

A jak bym go chciał jeszcze podkręcić to wtedy jakie chłodzenie kupić? Zastanawiam się nad SilentiumPC, ale nie wiem jaki model i żeby cena nie była wygórowana, a i czy da radę jeszcze wtedy dużo z niego wycisnąć? :)

Jak na razie komputer działa stabilnie, żadnych błędów, bluescreenów nie ma, wiec jest chyba dobrze ;)

 

 

Ile konkretnie możesz wydać? Jaką masz obudowę, tzn. podaj jak wysokie coolery można tam wsadzić. :)

Link to post
Share on other sites

100-150, chyba, żeby sie naprawdę opłacało to max 200 bo nie wiem ile można z niego wycisnąć i żeby rezultaty podkręcania były widoczne, bo teraz mam niby 2.8 GHz i znacznej różnicy nie odczuwam   :D

Od płyty głównej do obudowy jest 17cm, ale musiał bym tą tubę odkręcić z bocznego panelu :)

Edytowane przez artur04c
Link to post
Share on other sites

Stary mugen l (w dobrej cenie ) + dobra pasta tu starczy, po co szaleć z chłodzeniem takiego procesora, no chyba że te chłodzenie potem chcemy przełożyć do lepszego zestawu. Druga rzecz to możliwości oc tego procesora nie powalają i ma niski mnożnik.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Jak kupić to coś lepszego na lata i na przełożenie na nowszą jednostkę, bo i tak trzeba będzie przymierzać się do czegoś nowszego, a lepsze chłodzenie jeżeli jest kontabilne z nowszą generacją to by było super. Prawdopodobnie Raijintek EreBoss taki jest, zgadza się? :)

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy, pomierzę dopasuje i coś zakupie, ale mam też jeszcze jedno pytanie, otóż na youtube jest taki podkręcony procesor do 3.30GHz. Czy to jest możliwe? :D i czy komputer będzie działał stabilnie? i czy to chłodzenie co mam zamiar zakupić pozwoli na takie podkręcenie? :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że pozwoli. Ile procesor się podkręci to wszystko zależy od sztuki i płyty głównej.  Możesz to sprawdzić  zmień fsb na 475 i masz 3,325 Ghz + wyższe napięcie i zobacz co będzie się działo ( czy płyta będzie działała z takim fsb), przy obciążeniu będą wysokie temperatury.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...