Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :) Od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem smartfonu. Chcialem kupic cos za 600 zł ale doszedłem do wniosku, że lepiej poczekac i uzbierac na cos pożadnego. Kwota jaka chciałbym przeznaczyc to okolo 1000 zł (moge dorzucic około 300zł).

 

Tak więc:

 

- budżet jakim dysponuje: coś koło 1000 - 1300 zł

- gdzie zamierzam kupic: sklep lub allegro (możliwosc zakupu na raty)

- stan: nowy

- preferowany rozmiar wyświetlacza: chyba okolo 4 -4,5' (tak żeby sie miescił w kieszeni i nie przeszkadzl ;))

- preferowany system mobilny: Android

- do czego będziesz używać urządzenia: ( duzo rozmów i sms'ów, internet okolo 1-2 godziny dziennie, słuchanie muzyki, robienie zdjęc, itp.)

- najważniejsze wymagania: (wydajna bateria - żebym nie musiał ładowac co pół dnia, dobry aparat - zdjecia z wakacji i wycieczek, nie chce kupowac osobno aparatu, jakosc muzyki nie jest najwazniejsza ale dobrze gdyby miala chociaz średnia jakosc, płynne serfowanie po internecie, LTE, GPS)

 

Rozważałem Sony Xperie SP, ale wyczytalem, że ma lipny aparat. Innym rozwazanym smartfonem jest Samsung Galaxy s4 mini, ale nwm co o nim sądzic no i ta typowa pospolita budowa - mydelniczki ;). Nwm co sądzic o LG poniewaz mam uraz do tej marki (moze jestem w błędzie - prosze rozjasnic ;)).

 

Prosze o pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że w rozmiarze 4-4,5 cala nic ciekawego nie ma i powinieneś zastanowić się nad 4,7 calowym LG Swiftem G lub Nexusem 4. Osobiście uważam Swifta G za lepszy smartfon od Nexusa, ale Nexus ma aktualizacje kosztem aparatu. Oba telefony są w bardzo dobrej cenie na allegro/tablicy.

Link to post
Share on other sites

Do 4,5" to LG chyba nie ma nic ciekawego.

 

Xperia SP ma przeciętny aparat, Nexus 4 podobnie lub (o ile się nie mylę) to nieco gorzej.

 

Ten Samsung nie jest taką złą opcją, za niespełna 900 zł dostaniesz Black Edition. Do 4,5" na Androidzie z dobrym aparatem ciężko coś znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Tak czytam i czytam i jest co raz gorzej :)

Jedni polecają Xperie SP, inni że dupny aparat i wi-fi, Galaxy S4 mini ok, ale nie za tą cenę.

Sam juz nwm, co do tego LG nie moge sie przekonac..i w dodatku zaraz mnie pewni ktos pocisnie, że nwm czego chce :)

Chce aparatu, wiec SP chyba jednaj odpadnie chociaz wygląd ma najciekawszy jak dla mnie, do tego te wi-fi..bardzo duzo negatywnych opini o systemi 4.3. Mój wybór chyba padnie jednak na samsunga.

 

Chyba, że macie jeszcze jakies propozycje??

Są bardzo mile widziane. W ogole tyle jest tego wszystkiego, Wy chyba wiecie lepiej co rozsądnie kupic za tą cene ;)

Link to post
Share on other sites

Za 1300 zł masz bardzo dobrego Nexus'a 5. Ma świetne podzespoły, porządny ekran i czystego Android'a 4.4 z późniejszymi aktualizacjami. Niezłe wykonanie oraz oczywiście znakomity stosunek cena/jakość. W tym przedziale cenowym nie ma po prostu lepszego wyboru. A telefon trzyma się znakomicie w dłoniach, dlatego nie powinno być problemu z miejscem w kieszeni itp.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Xperia SP, pa wolną pamięć. To średni telefon. W tej cenie masz o wiele lepsze. Nexus 4 ma 4.7 cala, ale trzeba pamiętać, że ma przyciski systemowe(wychodzi ok 4.55). Przejdź się do sklepu i go zobacz :)

Niestety bateria wypada średnio(jak w większości androidofonów), no i aparat średni. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Wiesz w takiej cenie ja polecam tylko i wyłącznie LG G2. Mega wydajny, piękny wyświetlacz, bardzo wysoka jakość dźwięku (ustępuje tylko HTC ONE) bardzo dobry aparat i już ma androida 4.4. Do tego masz mega wydajną baterię.

Jeżeli chcesz mały to możesz brać LG G lub Nexus 4 (jeżeli pamięć Ci wystarczy)

Ale czytając (bez obrazy) wydaje mi się, że chcesz za dużo kasy przeznaczyć na fon... raczej styknie Ci Xperia T gdzie ma bardzo dobry aparat, niezłą jakość dźwięku, mały ekran (lepszy od SP) no i jest średnio wydajny. Bo chcąc telefon z ekranem do 4.5 wykluczasz granie w bardziej wymagające gry. Zapłacisz ok 600 zł na XPERIE T a resztę przeznaczysz na co chcesz.

Natomiast jak chcesz grać w wydajne i super gry (jak na smartfona) to musisz pogodzić się z ekranem ok. 5 calowym by przyjemnie się grało. I tutaj w tym można polecić jak wyżej LG G2 lub Nexus 5.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Xperia SP jest całkiem spoko ale w dużo niższej cenie. Ma ekran ze słabymi kątami widzenia, bardzo wolną pamięć flash (przez co zdarzają się lagi i zamulenia, aparat równie nie jest zbyt dobry, zdjęcia są zaszumione a automatyka często działa beznadziejnie. do 1300zł możesz kupić sporo lepsze urządzenia 

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo :D Naprawde sporo mi rozjasniliscie. No to tak sobie poczytalem i popatrzyłem, i odrzuciłem kilka propozycji które chodziły mi po głowie :).

 

Teraz mam 4 modele z których jeden trafi do mnie. Odrzucam reszte tel bo zgłupieje jak jeszcze troche o tym poczytam, bo kazdy ma wady i zalety i ile uzytkownikow tyle opini.

 

Na początku nie dodałem co bede fotografował ;(.

Głownie jakies spontaniczne zdjecia ze znajomymi oraz zdjecia z wakacji i wystaw motocyklowych :)

Nie chodzi o zdjecia jak z lustrzanki, ale żeby były ładne po wrzuceniu na kompa.

 

Chciałbym aby bateria trzymała mi chociaz jeden dzien na średnim korzystaniu z urządzenia. Czasem weekendowa wycieczka czy cos gdzie nie zawsze mozna podladowac telefon.

 

No i zeby nie było problemu z netem (Wi-Fi, LTE).

 

I żeby nie zamulał :)

 

Smartfony, które biore pod uwagę: Sony Xperia T (Kuku8), Samsung Galaxy S4 mini, LG Nexus 5 (ArturHagrid, Mixtape), LG G2 (Kuku8)

 

Które telefony najbardziej spełniaja moje wymagania z tej czwórki?

 

Myśle ze LG G2, ale to juz nie ta cena jak dla mnie i jest zbyt duzy.

 

Sony Xperia T - dwuletni telefon, tani ale nwm jak z netem i chce miec telefon na jakis czas, wiec za rok bedzie juz pewnie lipny (stary android)

 

Najbardziej rozwazam Nexusa 5 i samsunga S4 mini. Na plus dla Nexusa system, wydajnosc, stosunek jakosci do ceny. Nwm jak jest z aparatem - czy jest porównywalny aparat tych dwóch urządzen?

 

Do tego jak z łącznoscia i netem w tych urządzeniach?

 

S4 mini kupie za 850 zł a nexusa za 1200 czy warto dorzucic do nexusa biorac pod uwage moje wymagania?

 

S4 mini trzymałem w dłoni i ma "fajne" rozmiary, wiadomo że nexus 5 jest większy ale jak to sie ma w praktyce? Czy jego noszenie jest uciażliwe? Myśle ze po odpowiedzeniu na te pytania temat bedzie juz nie mal rozwiazany :)

Link to post
Share on other sites

S4 mini nie kupuj gościu...

Jak chcesz Samsunga dołóż i za 1100 kupisz S4 pełną wersję.

Mówisz, że G2 za duży a Nexus 5 ok ? Różnica to 2 mm - ekran w G2 jest większy poprzez zastosowanie bardzo małych ramek, dlatego można powiedzieć, że ekran w G2 nie ma ramek.  Bateria w każdych z tych urządzeń będzie trzymać 1 dzień, gdzie najkrócej - 2 dni licząc średnie użytkowanie każdy telefon z wyjątkiem G2 (3 dni pociągnie).

Nexus ma przewagę w tym, że ma pewne aktualizację do najnowszych ale czy to warte by stracić na antenie wifi (lepsza G2), wyświetlaczu, czy aparacie ? Ponadto bateria jak wyżej mówiłem lepsza w G2. Nexus 5 to okrojony G2.

Ale aparat chcesz zwykły bo dobra 5mpx spełni Twoje wymagania;D I chcesz jeszcze nowy android to jest jeszcze Nexus 4. Kupisz taniej niż S4 mini. Tylko brak LTE. Albo pomyśl nad S3 ale wersja LTE z 2gb ram i do tego LTE znajdziesz za 850 ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nexus 4 krótko trzyma na baterii i ma słaby aparat, a na tym zależy autorowi.

 

Fakt G2 jest nieco większy od Nexus'a 5, zaledwie 1-2 mm. Lecz do S4 mini to jest już 12-14 mm (S4, N5, G2), a  więc bardzo dużo.

 

Arturo - przejdź się do jakiegoś sklepu i sprawdź czy odpowiadają ci duże smartfony, bo ja kupisz w ciemno to później możesz żałować.

Na koniec drobna uwaga - to co pisze kuku8 bierz z przymrużeniem oka, bo dla niego warto brać pod uwagę tylko te smartfony, którymi możesz sobie wygodnie pograć w ping-ponga.

Link to post
Share on other sites

Tak jeśli źle mówię to powiedz mi 3 inne smartfony, które nie wymieniłem z androidem które posiadają dobrą baterię, dobry aparat i pewną aktualizację "geniuszu"...

S4 mini to wielkie 4 litery (każdy wie o co chodzi) i co z tego że jest mały jak płacisz jak za bydle co nic nie ma. To taki napompowany balonik. Ma kasy jak lodu i chce małe to mogę polecić Compact. Chce telefon po prostu by cyknąć czasem fotkę i trzymała bateria ? Polecę Moto G,gdzie nówkę wyrwiesz za 600zł. Masz G2/Nexus 5 / S4... a Ty chcesz mu polecić... podaj propozycję.

A do autora jest pewne rozwiązanie, które uważa, że będzie dla Ciebie wystarczające - Samsung Ace 3 LTE.

Niezła bateria, LTE ma, aparat robi niezłe fotki (jak na 5mpx)... I dobry stosunek cena/jakość! - w przeciwieństwie do S4 mini.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że podałeś złe smartfony, ale autor chciał do 4,5". LG G2 to jest jednak trochę za dużo.

 

Tak prawdę mówiąc to do 4,5" nie ma zbyt wielu porządnych smartfonów na Androidzie, w dodatku robiących dobre zdjęcia. S4 Mini nie ma nawet porządnej konkurencji w tej dziedzinie. Sony ma słabsze wyświetlacze i aparaty, LG ma jeszcze gorsze aparaty, HTC One Mini jest śmiesznie drogi. Ace 3 LTE jest dobrym wyborem, ale według mnie S4 Mini to jednak wyższa półka i za 800 zł dla osoby szukającej niewielkiego smartfona jest całkiem dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi, lecz z przykrością stwierdzam, że jest lipa ;/

 

Połowa kasy przeznaczonej  na telefon idzie na cos innego, poniewaz wydarzylo sie cos co jest wazniejsze..i musi byc zrobione od zaraz. A niestety nie mam kasy jak lodu, jak to stwierdził kuku8, a chciałbym.

 

Miałem jutro isc przymierzyc sobie nexusa i LG oraz zobaczyc jeszcze raz tego S4 mini, ale cóż.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosic, bo poswieciliscie swoj czas na porady  a tu teraz tak wyszło. Naprawde przepraszam i jeszcze raz dzieki.

 

Na tel zostało mi 500 moze 600 zł zobacze jeszcze ile jutro wydam kasy..

 

A obecny tel juz wysiada, wiec musze zejsc o dobra klase nizej :(

 

Wymagania sie nie zmienily, ale zmienila sie ilosc kasy do wydania, a wiec i jakosc nowego zakupu, tak wiec rozwaze tę Sony Xperie T chyba, ze macie cos lepszego za tą cene, ale spoko zrozumiem jak nie odpowiecie bo troche głupio ze zawracalem głowe, a teraz  jest co innego, no ale niektorych rzeczy sie nie przewidzi i sa nagle wydatki ;). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Wymagania sie nie zmienily, ale zmienila sie ilosc kasy do wydania, a wiec i jakosc nowego zakupu, tak wiec rozwaze tę Sony Xperie T chyba, ze macie cos lepszego za tą cene, ale spoko zrozumiem jak nie odpowiecie bo troche głupio ze zawracalem głowe, a teraz  jest co innego, no ale niektorych rzeczy sie nie przewidzi i sa nagle wydatki  ;). Pozdrawiam.

 

Na pewno ,w ogólnym rozrachunku,nie znajdziesz nic lepszego od Xperii T,ale raczej szukaj używki na gwarancji w idealnym stanie,na allegro roi się od "nówek" ,których oryginalność i przeszłość budzą spore wątpliwości.
Link to post
Share on other sites

Zastanow sie na Moto G - bardzo ciekawy i tani smartfonik z dobra bateria czystym andkiem i prawdopodobnie kolejnymi aktualizacjami. Aczkolwiek ma gorszy aparat niz xperia T.

Jak odpuscisz wysoka jakosc zdjec to pomysl wlasnie ace 3 lte lub moto g. Jak zalezy na zdjeciach xperia t w tej cenie nie ma konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Xperia SP jest całkiem spoko ale w dużo niższej cenie. Ma ekran ze słabymi kontami widzenia, bardzo wolną pamięć flash (przez co zdarzają się lagi i zamulenia, aparat równie nie jest zbyt dobry, zdjęcia są zaszumione a automatyka często działa beznadziejnie. do 1300zł możesz kupić sporo lepsze urządzenia

 

Moderator a "kontami widzenia". A co do tematu' jak przedmówcy Xperia T albo Moto G, które teraz jest w play.
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za pomoc :D Wczoraj troche popatrzyłem, widzialem te moto g - nawet przyjemny telefon ale za 600 zł nie kupie ;/ ale zobacze moze to on do mnie trafi ;) nie ma juz xperi t w salonach i nwm czy mozna ja dostac tylko pzez neta czy gdzies "dotknąc i przymierzyc" ;). Jeszcze raz dzieki :D

Link to post
Share on other sites

Nexus 5/G2 jeśli nakładka nie jest problemem. Zdjęcie z Nexusa 5 w HDR+ :http://img.tapatalk.com/d/14/04/10/supubure.jpg

Nie wiem czemu, ale porzuceniu ma mniejsza rozdzielczość, LOL.

 

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...