Skocz do zawartości

Na jaką kartę można wymienić ?


Recommended Posts

Chciałbym wymienić(zamienić się z kimś) moją kartę graficzna msi hd5850 twin forzr II (nie podkręcana) na jakąś nowszą lub coś od Nvidi (fajnie byłoby jak by dało radę na gtx 560 lub coś innego)

Tylko na jaką można by wymienić (gtx 560 może ti?)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wymiana 5850 na gtx560 była by wg mnie kompletnie bez sensu. Toż to prawie ta sama wydajność, wersja Ti była by już szybsza o kilkanaście % ale wg mnie to dalej nieopłacalna wymiana. Z sygnaturki widzę, że twój komputer jest niczego sobie więc można by wsadzić coś całkiem mocnego.

Pytanie ile chcesz wydać na tą kartę, może znajdziemy coś lepszego.

 

Ostatnimi czasy można było (nie wiem czy są dalej) kupić leżaki magazynowe GTX 570 w cenie ~400zł. Byłą by to już całkiem fajna karta.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Mogę sprzedać kartę (to może około 300/280zł), jutro dostanę jakieś +/- 250zł (przy dobrych wiatrach), to daje 550/530zł, tylko karta musi się sprzedać za tyle.

 

Liczmy 500zł (koszty przesyłki ktoś musi pokryć)

 

W cenie do 500 zł co można byłoby kupić (nówka, używana wchodzi w grę jeśli jest gw.)

 

Byle moje PSU dało radę pociągnąć.

 

Z tego co widziałem to w tej cenie można mieć hd 6950,hd 7850, gtx 570 od gigabyte z windforce 3

 

Jest też możliwość sprzedania jeszcze paru rzeczy i poczekania do maja, wtedy to będzie jakieś 600zł (jeśli uda mi się dorobić 50zł)

 

Ale wolałbym za 500zł bo jeszcze 4gb ramu trzeba dokupić :/

Edytowane przez Shrapner44
Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz w porządku i powinien spokojnie dać radę nawet z dość prądożerną kartą.

 

GTX 570 z półroczną gwarancją (właśnie taki magazynowy leżak) to bardzo łakomy kąsek, wydajność zbliżona do GTX660

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo to karta w sam raz dla ciebie.

Osobiście jestem zdania, że lepiej dozbierać więcej i wtedy szukać czegoś, co dało by bardziej zauważalny wzrost wydajności. Celowałbym nawet w używane GTX660 lub 660Ti czy 7870/r9-270 lub HD7950 ale to już zależy od Ciebie.

 

Wydajnościowo wygląda to tak: (5850 to coś koło 650Ti a 6870)

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/images/perfrel_1920.gif

Link to post
Share on other sites

Spróbuj może od kogoś pożyczyć trochę kasy, bo jednak naprawdę warto dopłacić by nie żałować, zresztą to zakup na lata, a widać to po modelu twojej karty ;)

Link to post
Share on other sites

Wiem że najlepiej pożyczyć, ale u mnie w rodzinie z tym jest problem, bo wszyscy mają swoje wydatki.

 

W moim szacowanym budżecie można mieć gtx 660, albo 7870.

 

Jeśli dziś dostanę więcej napiszę.


Po sprzedaży karty budżet będzie równy 650zł

 

Co można w tym budżęcie kupić?

 

Używane jeśli mają gwarancję wchodzą w grę


Narazie kupować nie będę, dziś robię zdjęcia i wystawiam aukcje z moim dotychczasowym r5850

 

Podajcie prozpozycje, 660ti w tej cenie ciężko dostać, a na licytacje nie mam nerwów.

Link to post
Share on other sites

Z nowych tylko

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-916524.html

lub używana

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-660-ti-jetstream-i4109098779.html

W tej chwili jest tylko ta jedna 660Ti (sprzedający udziela miesiąc gwarancji rozruchowej) ale sprawdzaj w przeciągu kilku dni powinieneś znaleźć z dłuższą gwarancją sklepową w tym przedziale cenowym. To będzie najwydajniejsza karta w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Nawet po OC nie powinna zjeść powyżej 200W, więc zasilacz da radę, ale wydajnościowo przepaści nie będzie. Karta pewnie bez gwary, możliwe, że po kopaniu. Raczej odradzam.

 

300 zł to absolutny maks.

Link to post
Share on other sites

6950 to wedlug mnie nieoplacalny zakup, po pierwsze stara konstrukcja, po drugie roznica w wydajnosci nie az taka duza.

Wedlug mnie minimalnie na co sie warto przesiasc to 7850 a najlepiej 7870 albo mocniejsze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...