Skocz do zawartości

Grafika 400-500 zł, Pentium G3420


Recommended Posts

Witam.

Stoję przed wyborem karty graficznej.

Początkowo miała to być HD7770 od Gigabyte, ale stwierdziłem, że to dla mnie za mało i szukam czegoś wydajniejszego.

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W przeciągu kilku (2-3) tygodni, chciałbym zmieścić się w 500 zł

-Zastosowanie: 80% gry, 15% internet, 5% filmy czy jakaś bardzo amatorska obróbka zdjęć, o ile to ma znaczenie. Gry to głównie starsze produkcje (poniżej 2011 roku), choć na pewno zagrałbym w Titanfall i kilka nowych gier.

-Model i moc zasilacza: XFX 450W

-Reszta specyfikacji komputera: Pentium G3420, B85M-D3H, Corsair Vengeance 4GB 1600MHz, buda to Zalman Z3 Plus

-Rozdzielczość monitora w której grasz!: Aktualnie jest to TV22", natywna fullhd, jednak korzystam z 1680x1050, w przyszłości (2 miesiące) kupuje monitor, na 99% fullhd, ew. 1680x1050.

-Dodatkowe wymogi: Bezawaryjność i cisza - cenię sobie spokój. Im więcej gwarancji tym lepiej.

 

Wybrałem wstępnie R7 260x, czyli chyba jedyną sensowną propozycję. Ale od jakiego producenta i ile VRAM? Ja jestem za Gigabyte w wersji 1GB (opcja budżetowa) lub Sapphire 2GB (opcja "luksus" :D)

 

Myślałem też, czy nie odmówić sobie kilku przyjemności i nie dołożyć do 7850 (80 zł ponad budżet) lub R9 270x (100 zł ponad budżet, używana), ale czy to ma sens?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1GB tej karcie w zupełności wystarcza reszta to przerost formy nad treścią. Te 2GB to można by rozważać tylko do cfx.

Kuzyn niedawno kupił właśnie wersję Gigabyte 1GB i mogę ją w pełni polecić. Bardzo ciche chłodzenie a karta chłodna. Nadaje się do OC.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg mnie najlepiej jest dozbierać do nowej czy używanej r9 270. Jest to jedna z najbardziej opłacalnych kart graficznych na rynku poza tym w FHD spokojnie sobie radzi w zależności od gry na wysokich/średnich, jednak jeżeli jest to za drogi zakup to hd 7850 też da radę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego procka to ten r9 trochę za mocny, ale jeżeli w przyszłości przewidziana wymiana na i5 to jak najbardzij trafny wybór.

Do 500zł spokojnie znajdziesz używki hd 7850 z gwarancją na allegro.

Jezeli, byśmy poszli na kompromis i kupić cos mocnego i taniego to jedynie gtx 570 z proline, wydajnościowo zbliżona do gtx-a 660, a jej cena jest śmiesznie niska (400zł online), niestety sterowniki nvidii nie lubią 2 rdzeniowców, ale jeżeli to prawda co się mówi o nowych sterownikach (juz zapowiedziane) to narzut na procka będzie niższy.

Link: http://proline.pl/?p=MSI+VGA+GTX570+03 kilka osób z forum ją ma i podobno jest cicha i temperatury calkiem, ok.

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie nie, GTX odpada. Bardzo lubię nVidię, mam sentyment, ale potrzebuję czegoś, co działa zaraz po zakupie, nie chce mi się walczyć ze sterownikami.
No to mam wybór:

-nowa R7 260x (najtaniej)

-używana 7850 (optymalnie)

-używana R9 270x (najdrożej)

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

W przyszłości masz zamiar wymieniać procka? R7 260x bym odrzucil ze względu na szynę pamięci i cenę nie adekwatną do wydajnosci. Hd 7850 to byłby najlepszy wybór do tego pentiuma. Jeżeli by brać pod uwagę r9 270 to tylko wersja bez x, która mozna wyrwać za 649zł na esc.pl z chłodzeniem od MSI (x to podkręcona wersja karty, samemu łatwo to zrobić).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale nie mam pojęcia kiedy.. Być może wakacje, a może nawet koniec roku :/

 

R7 260x wg wykresów i wielu, wielu opinii jest z G3420 świetnym kompanem do 99% gier.

Myślę nad 7850, problem w tym, że mimo wszystko wolę rzeczy nowe, a nie używane.. :/

Link to post
Share on other sites

Skoro tylko nowe to ten radek, mimo wszystko spełni twoje wymagania. Po mocnym podkręceniu są szansę dogonienia hd 7850, ale tego drugiego też się da podkręcić. Podkrecony hd 7850 ma wydajność r9 270.

Niezbyt rozumiem niecheć do rzeczy używanych, skoro ma gwarancje to wszystko jedno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrząc na porównanie 7850 z R7 260x różnice to zazwyczaj 2-6 fps, a cena jednak robi dla mnie ogromną różnicę.. Wiecie jak jest.


genisuken - niechęć spowodowana jest TYLKO tym, że kilka razy się naciąłem. Sam sprzedaje nieraz wiele rzeczy i staram się być uczciwy, ale różnie bywa. A ja cenie sobie spokój i chyba wolę mieć słabszą, ale nową kartę, niż mocniejszą, ale używaną i potem się ew. "bujać" z nią.


edit:

Z racji tego, że w GPU zdarzają się piszczące cewki i/lub terkoczące wentylatory - skłaniam się ku karcie nowej, R7 260x. 

Jeśli wybiorę ten model - 1GB wystarczy? 2GB sprawi że karta będzie bardziej przyszłościowa? Wiem, że to budżetówka, ale podobno gry pokroju Skyrim/Titanfall lubią większą ilość pamięci, nawet przy słabszych kartach, z drugiej zaś strony wiele opinii czy wykresów pokazuje, że różnic brak i sam już nie wiem.

 

Co do producenta - Sapphire czy Gigabyte?

Link to post
Share on other sites

 

genisuken - niechęć spowodowana jest TYLKO tym, że kilka razy się naciąłem. Sam sprzedaje nieraz wiele rzeczy i staram się być uczciwy, ale różnie bywa. A ja cenie sobie spokój i chyba wolę mieć słabszą, ale nową kartę, niż mocniejszą, ale używaną i potem się ew. "bujać" z nią.

To nie jest reguła. Ja mam nową a i tak nie chodzi tak jak trzeba, więc wiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A dlaczego używaną trudniej zwrócić? Gwarancja to gwarancja. Co do karty to ten 1gb spokojnie starczy, i obie karty mają bardzo dobre układy chlodzenia, chociaż ja bym wybrał sapphire ze względu na design ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A która jest cichsza i chłodniejsza?

Gdy czytałem o 7770 to liderem był Sapphire - tutaj też? :)


Panowie ponawiam pytanie + kolejne.

1. Czy XFX 7850 Double Dissipation to dobra karta? Chodzi mi o wydajność, kulturę pracy, temperaturę i awaryjność, ew. znane wady/ułomności.

2. Mam dość ograniczony budżet i 2 wyjścia:

a) odmawiam sobie chyba nawet jedzenia i szukam R9 270x w dobrej cenie i ma mi starczyć na minimum rok

b) kupuję R7 260x i za jakiś czas mogę ją zmienić

 

Aktualnie jakiś czas zostanę z Pentiumem, bo niestety czeka mnie kilka sporych wydatków i na wszystko nie urobię. Sam nie mogę się zdecydować- z jednej strony ostatnimi czasy gram "od święta", głównie w CSS/CS:GO, z drugiej zaś strony chciałbym mieć świadomość, że jak któregoś dnia coś mi strzeli do łba i kupię jakąś nową, wymagającą grę to nie będę musiał grać w rozdzielczości 800x600 i niskich detalach. Co prawda do grania mam też PS3 i to na nią najczęściej kupuje nowości, ale taki Titanfall kusi, a tutaj z tego co wiem to do fullhd i wysokich detali R7 260x to tak "na styk"..


EDIT:

Odpowie ktoś?

Zastanawiam się jeszcze nad R9 270 od Sapphire, wersja bez "x". Warto? W Titanfall wg. pclab ma o 3 fps więcej, więc bez szału..

Link to post
Share on other sites

@up SitexJP

 

Może miesiąc temu. Tylko że teraz ceny 270ki poszły w dół. Nie wiem skąd ta różnica 250zł. Może porównanie dotyczy ceny najgorszego modelu 265x i jakiegoś Hawka z 270ki.

 

Nie kupuje się 270ki aby trzymać ja na stackowych zegarach.

 

http://techplanet.pl...midp,46222.html a http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-dual-x-r9-270-2gb-gddr5-with-boost-oc-11220-00-10g-618660/

to 70zł różnicy tylko. Różnica w wydajności wyraźna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, a czy 270ka w pełni rozwinie skrzydła na Pentiumie?

w większości gier będzie OK, nowe pentiumy to nie jakieś dwujajowce pod am2/s775, często przebijają wydajnością 4-rdzeniowce od amd, a karty amd bardzo ładnie współpracują z 2 rdzeniami, w przeciwieństwie do nvidii, która ma stery optymalizowane pod cztery rdzenie

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Wiem, że nikt za mnie decyzji nie podejmie, ale mam kilka wyjść..

1) Kupuję R7 260x, zostaję na Pentiumie G3420, dokupuję 4GB RAMu i mam jako-taką maszynkę do gier, reszta kasy na monitor.

2) Kupuję 7850/R9 270, delikatne OC (ceny mniej-więcej podobne, szukam karty nowej), zostaję na G3420 i mam pusty portfel + nie wiem, czy G3420 jednak nie zdławi 270tki.

3) Sprzedaję Pentiuma, kupuję i3-4130 i R7 260x - opcja być może i opłacalna, ale nie wiem czy ma sens.

 

No i ostatnia, mało realna i niezbyt opłacalna opcja: sprzedaję Pentiuma i kupuję i5-4440, zostając tym samym na wbudowanej w niego karcie HD4600 na 2-3 miesiące.

 

Osobiście rozważam opcję numer 1 i 2 najbardziej, z tym że z jednej strony chciałbym mieć komfort psychiczny że w 90% gier zagram na wysokich/najwyższych detalach, zaś z drugiej zastanawiam się, czy przy aktualnej sytuacji (mam kilka h w tygodniu na granie) jest sens tyle kasy ładować w komputer + do najnowszych produkcji typu Watchdogs mam PS3.

 

Nie dysponuje ktoś testami ZESTAWU G3420 + R7 260x w grach? Wszędzie znajduje albo CPU, albo GPU..

 

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

jak posiadasz tylko 4gb ramu obecnie, to 1 opcja jest dla Ciebie najsensowniejsza , 3 w ogóle bez sensu, jak już przeskakiwać to na I5, no ale wtedy męczarnie u Ciebie na integrze, nie wiem jakim graczem jesteś, ja gram w takie gry akurat, że mi to by bardzo przeszkadzało

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Aktualnie z braku czasu to tylko weekendowo w CS:S, jednakże na dysku czeka na mnie któryś Stalker, Operation Flashpoint Dragon Rising, Simcity 4, Tropico 3 i poluje na Dirta3 (wszystkie wymienione gry kupiłem po 10 zł na promocji :D). Raczej nie jestem typem gracza, który zaraz po premierze leci po gre i wymaga +120 fpsow w ultra detalach, bo nie mam na to kasy, czasu w sumie też :)

Lubię jednak komfort psychiczny, że jak już dorwę jakąś gre to będzie ona działać przyzwoicie, niekoniecznie w ultra detalach.

 

Z nowości na pewno za 2-3 mce poszukam Titanfall i miło byłoby mieć te 40-50 fpsów, nie zmniejszając jednocześnie wszystkiego na minimum i rozdzielczości do 800x600 ;)

 

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...