Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was.

 

Od dwóch dni mam dość... dziwny problem z dostępem do Internetu. Standardowo korzystam z łącza 1 Mb/s (sic!), a od czwartku w nocy prędkość zmalała niewyobrażalnie nisko. Muszę czekać minutę na załadowanie normalnej strony. Speedtest wykazuje 0,05 Mb/s downloadu, uploadu w ogóle nie kończy, a rzekomy ping wynosi -7ms :wariat:

 

Teraz najciekawsze - gdy pobieram pliki lub oglądam filmy na YT, prędkość... jest w normie. Korzystam z WiFi, z routerem i kartą wydaje się być wszystko w porządku. W całym domu na innych urządzeniach nie ma żadnego problemu.

 

Dodam też, że w czwartek instalowałem program do zmiany IP. Wczoraj został odinstalowany i problem pozostał. Przeglądałem też opcje internetowe, ale nie przypominam sobie, żebym coś w nich zmieniał.

 

Przywrócenie systemu z punktu nie jest możliwe, bo coś mi się z nimi pochrzaniło. Kompletnie nie znam się na sieciach, więc liczę bardzo na Waszą pomoc. Czy jest to po prostu kwestia zmiany jakichś ustawień?

Link to post
Share on other sites

 

 

gdy pobieram pliki lub oglądam filmy na YT, prędkość... jest w normie

to znaczy, że tylko przy otwieraniu stron tak wolno jest ? Może wraz z tym nieznanym programem do zmiany IP jakiś syf się zainstalował.

Przeskanuj komputer jakimś antywirusem i Antimaware , Adware czy innym tego typu.

Ustawienia karty sieciowej pamiętasz ? Może tam też coś się pozmieniało.

Link to post
Share on other sites

Kto jest Twoim dostawcą internetu? 

Przyczyn może być wiele, od zasyfionego kompa do samego łącza. 

Zadzwoń do operatora, poproś o restart portu na DSLAM i problem powinien zniknąć. Btw. warto pomyśleć nad większą prędkością bo na dzisiejsze standardy 1Mb to archaizm :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...