Skocz do zawartości

Czy warto podkręcać jeszcze ?


Recommended Posts

w codziennej pracy to zrob sobie profil na niskie ustawienia to zwyklej pracy (net ,filmy) to wystarczy dac go na 1.2 na obnizonym napieciu i pasywne chlodzenie wowczas a nie na ponad 4.0

 

w grach - zalezy od gry

 

w marku -zawsze

 

do kompresji video, gier i innych ciezkich prac uzywaj trybu z OC

Link to post
Share on other sites

A jak zakupie chłodzenie i spróbuje podkręcić do 4.0 o ile się da go tak podkręcić to mozna bez problemu grać na takich mocach czy to raczej są moce do podkręcenia sprawdzenia wyniku i odpuszczenia mu troche ??

 

Zależy mi na stabilnej pracy przez kilka lat a nie na 6 miesiącach i procesor nie ogarnie juz później ??

Link to post
Share on other sites

on przezyje sam siebie nawet jak bedziesz go zameczal na 4,5 (ale nie dasz rady -hipotetycznie) co to ma za znaczenie ze zywiotnosc mu sie skroci z 10 lat do 5, zadne - za 3 lata i tak bedzie nic niewartym kawalkiem krzemu ktorego miejsce bedzie na smietniku

 

za 3 lata to go niesprzedasz nawet za 20 zl

Link to post
Share on other sites

(24/7) 24 godziny na dobę w 7 dni w tygodniu. Czyli procesor podkręcony i do przeglądania internetu i do gier. Po prostu na okrągło.

 

Ja tylko piszę że w grach nie poczujesz różnicy z dodatkowych 500mhz a trochę obciążysz procesor. Jednak jeżeli chcesz podkręcić od tak dla samego podkręcania i wyników w 3D Marku to dlaczego nie.

 

Ja montuję filmy (zawodowo) i takie 500mhz więcej przydałoby się bo film zamiast renderować się 4 godziny renderowałby się w w 3:30 a czas to pieniądz.

 

W grach procesor nie ogranicza Ci karty więc FPS nie skoczy po podkręceniu.

Osobiście myślę nad quadem, nie chcę się jeszcze rok męczyć z tym procesorem.

Link to post
Share on other sites

raczej tak zalezy ile napiecia bedziesz musial dac i jaka temperatura w budzie

ale tak na pelnych obrotach poradzi sobe raczej smialo

tyle ze to troche dupowato nie doplacic 40 zl do fortisa by miec wiekszy zapas - znacznie wiekszy

 

wymienisz kiedys karte na mocniejsza i bedziesz zalowal a na dzis zyskujesz juz cicha prace nawet jesli niepotrzebujesz krecic maksymalnie

 

zreszta pewnie i tak sie nie zmiesci;)

Link to post
Share on other sites

wrecz przeciwnie bardzo dobry - jak za 60zl

lecz skoro Ci sie nie spieszy to mozna na allegro poprostu lesze opcje wychaczyc i tyle

 

nie istnieje "za dobre" chlodzenie

 

nie raz nie dwa widzialem np aerocool dcc1200 za 80/90 - miod malina prawie jak fortis;)

Link to post
Share on other sites

Jako ze mam 17 lat kompa kupili mi starzy ... Zgodzili się i chcieli kupić nowego Colera ale ze koleś w sklepie nagadał ze spali się procesor przy podkręcaniu to Wielka lipa Starzy wycofali wkład pieniężny ..

 

Ps proszę o zamknięcie tematu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...