Skocz do zawartości

Czy warto podkręcać jeszcze ?


Recommended Posts

Więc tak na początku napisze dokładnie jaki sprzęt posiadam, nie interesuje mnie wymiana niczego .. chciał bym uzyskać jak najlepsze wyniki w 3dmark06 i jak najwięcej Fps w grach ..

 

- Płyta główna: ASUS P5P43TD PRO P43 S775

- Intel pentium Dual-core E6300@2.80Ghz (Podkręciłem do 3.5Ghz)

- Karta Graficzna: (Gainward)GF gtx260 896MB DDR3 448BIt 216 czegoś tam .. w każdym razie ta mocniejsza

- DDR3 2Gb 1333 Dual i dokupiłem w 1 kości 2Gb dodatkowe ! czyli 2gb w dualu i 2 normalnie

- Dysk Sagate 500Gb sata II 16Mb

- Zasilacz Tacens Radix III 720w

 

 

Komputer głownie przeznaczony do gier :)

A oto teraźniejsze osiągi na 3dmarku (już po podkręceniu procesora )

http://img143.imageshack.us/img143/5750/50091380.th.jpg

 

Da się coś więcej z tego kompa wyciągnąć z 0 nakładem pieniężnym ??

Link to post
Share on other sites

malo ,nie malo zalezy jak kto patrzy moglbys wyciagnac wiecej - to tylko przyklad

 

jak dla mnie gra smiga - jest dobrze chcesz walczyc wiec widzisz ze mozesz smialo walczyc

 

sory link skasowany gdyz nieodsylal do opcji na e5200 trzeba wejsc i sobie recznie wybrac

Link to post
Share on other sites

prawda - ale boli Cie to? bez przesady :)

 

12500 to ja mam na celeronie i 5670 zestawie znacznie obnizonym do poprzedniego i nic mnie to nie boli ze mialem wiecej a mam mniej wrecz mnie to cieszy ze przestalem sie sr*c o glupia wydajnosc - gra - gra o co chodzi :P

Link to post
Share on other sites

a no widzisz slepy jestem:)

 

podaj dokladne ustawienia wszystkiego (waznego) z biosu - mozesz zrobic rowniez fotke z biosu i zpoadac linka do wrzuty czy czegos takiego do zobrazowania swoich ustawien

karte ustawiasz np.riva tunerem

 

oczywiscie chlodzenie musisz miec lepsze niz box zamontowane

sciagnac musisz tez program cpu -z

 

przy okazji zamien te dwa na 2x1 - szczegoliki szczegoliki ale od szczegolikow sie zaczyna i na szczegolikach sie konczy - psujesz dual

Link to post
Share on other sites

cpu voltage 1.43

potem mozesz smialo dac duzo wyzsze fsb

ciekawe jak temperatury - jakie masz chlodzenie na procku?

jesli buda nedzna to ja otworz na czas testow

 

pamiec na razie trzymaj na poziomie tak jak masz kiedy zmienisz fsb zostaw ramki na 1300 jesli wszystko przejdzie to wowczas podkrecisz pamiec

 

radzilbym do testow wyjac te pojedyncza kosc i marka tez zrobic w dualu

Link to post
Share on other sites

Nie ja opłaciłem tego kompa więc nie mogę narzekać taki ram mi kupili taki musi być :)( dlatego pisałem ze bez nakładu pieniężnego .. co do chłodzenia to box ! a o temperaturach w stresie to powiem ci jutro albo za jakaś godzinkę bo teraz podkręcam kartę graficzna :))

 

Powiem tak próbowałem już przekroczyć to 3.5 ale nawet jak zwiększałem napięcie to się wieszał .. ale ok spróbuje jeszcze raz może ty się znasz i mi pomożesz :))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...