Skocz do zawartości

Zakup smartphona ~1500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez davv1882,

Recommended Posts

Chcę zakupić swojej lubej nowy telefon, ot tak na prezent gdyż jej poprzedni Motorola RAZR i (xt890) jest już dość wyeksploatowana.
 

Ma jobla na punkcie personalizacji  (HD widgets, ifont, Beatiful Widgets, ADW Luncher ex, swiftkey i masa innych)
i aplikacji              (jakies portfele, czasy, marki, sklepy, organizery, swiatełka, filtry, gry, trackery itd ostatnio nawet w aucie załącza 2xcl Games xlr8)
oraz funkcjonalności       (Praca wymaga od Niej ciągłego dostępu do internetu, posiadania dobrych terminarzy, kalendarzy, notek, alarmów, stoperów i pełno innych dupereli organizacyjnych).

Dzwoni i pisze sporo, jak sobie z ciekawości sprawdziłem (xt890 ma od lutego 2013) to sms'ów naliczyło 27142 a połączeń ponad 620 godzin). Muzyka głownie po podpięciu do auta lub jak idziemy pobiegać albo na siłownie. Zdarza się że wertuje jakieś dokumenty, książki na telefonie (gdy nie ma pod ręka kindla)  i często YT lub wrzuci sobie na drogę film lub dwa.

 

Muszę nadmienić że nienawidzi ios'ów i windows'a więc iphony (których sam nie jestem zwolennikiem) i wszelkie "telefony" z windowsem odpadają bo i tak nie będzie tego używać a nie o to przecież chodzi :) (Android Only! )

3 typy mam/miałem
 

A) HTC One (m7)
B) LG G2
C) Sony Xperia Z1

 

 

Ad.C)  Tu telefon jednak odpadł, podpytywałem się Jej różnych rzeczy ale tak żeby nie zepsuć niespodzianki i nie ma sensu wydawać dodatkowych 200-300 zł na telefon z racji aparatu, bo zdjęć prawie nie robi, ma od tego osobną małpkę quickshota ze sobą zawsze :) 

Ad.A) Niedługo premiera HTC One (m8) myślałem żeby poczekać na niego ale teraz są neewsy że jest bardzo duże prawdopodobieństwo iż będzie on na tym crapowatym windowsie, a tego nie chcemy w tym wypadku.

Ad.B) Tu także zbliża się premiera G3 a LG'ki szybko tanieją więc wtedy jak tylko by spadł do 1700 to bym brał G3 ale wróżbitą nie jestem i pewności mieć nie mogę. A z drugiej strony możne się opłaca brać teraz G2 najtaniej jak się znajdzie (mam możliwość zakupu nowego za 1200 zł) i potem na chwile przed premierą G3 sprzedać go za 1300 (tyle chodzą używki w idealnym stanie na lolegro) dołożyć 500 -600 zł i kupić G3 chwilkę po premierze?

Poza pomocą z tymi typami, ma ktoś może jakiś inny smartphone na myśli który by był w klasie tych powyżej?  Samsungom dziękujemy, już S3 i S4 przeżyłem i tłuką sie szybciej (po upadku z wysokości pasa) jak chińska porcelana, i są zabugowane/ awaryjne.

[Mixtape uprzedzę od razu Twoje setne postowanie że jest mnóstwo podobnych blabla tematów. Przykro mi ale się mylisz i nie ma, to że w temacie jest napis smartphone i cena taka sama jak w 20 innych to tamci ludzie nie są mną, maja inne preferencje i masę innych pytań, więc tu twój wszędzie szerzący się argument będzie inwalidą]

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

HTC One M8 jest z Androidem, poprzedni M7 też miał wyjść w wersji z Windows Phone, ale chyba w końcu nie wyszedł. Od pół roku użytkuje HTC One i nie mam  z nim najmniejszych problemow i gorąco go polecam. Jeśli chodzi o personalizacje to chyba najlepszym wyjściem byłoby kupno czegoś z "czystym" Androidem np. Nexus 4, 5, HTC One Google Edition bądź wgranie Custom Romu. Lg G2 w rękach nie miałem więc się nie wypowiem, ale czytałem, że to bardzo dobry telefon. "The All New One" od HTC póki co pewnie będzie kosztować ponad 2000zł także trochę sporo (jak dla mnie). 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

G2 pasuje pod wymagania, z tym, że niestety 16 GB (chyba, że wchodzi w grę wersja 32 z innej dystrybucji niż Polska).

Z1 też jest dobrym typem, ale tutaj już bym zadał pytanie czy wyświetlacz i rozmiar będą odpowiadać? Jeśli tak to, chyba nie ma się co zastanawiać :)

 

PS: Z1 się dość mocno palcuje.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z pracy i dorwałem się do razr'a, z tego co widzę karta pamięci 2gb plus ok 6 wbudowanej :)  Myślę że z podwojenia tej liczby będzie zadowolona.  (szkoda że nie mamy tu w pl tych 32 Gb)

Przedzwoniłem, zapytałem o to G2 które mogę nabyć i jest polskiej dystrybucji i ma 16 GB.
Z1 jest rzeczywiście juz gabarytowo większe od G2 i to przy mniejszym ekranie.
Raczej zdecyduje się na to G2, ale mam Pytanie odnośnie ram'u, nawigacji, szybkości działania, mianowicie;

Ile do dyspozycji pozostaje ramu dla użytkownika ?
Jak po zainstalowaniu powiedzmy 20 apek i kilku programików wpływa to na działanie telefonu, plus czy spowalnia widocznie prace telefonu jednoczesne otwarcie kilku lub więcej aplikacji.
Jak sprawuje się nawigacja telefonu? (nie tylko mapy drogowe, ale również wskazywanie miejsca pobytu i poruszania się piechotą) Czy lepiej googlowskie aplikacje/programy wsadzać w telefon? 

[chciałbym nawigacje jeszcze przed wręczeniem telefonu ewentualnie przeinstalować, stąd pytanie :) ]

Link to post
Share on other sites

G2 to bardzo dobry wybór,o ile nie najlepszy na rynku,patrząc na stosunek ceny do możliwości,ale pamiętaj że jego wykonanie to krok wstecz względem RAZR,czego nie można powiedzieć o HTC One,który jest liderem pod względem wykonania.

Link to post
Share on other sites

Co do G2. Ramu ogólnie będzie koło 900 mb wolnego(jak nic nie robisz). LG ma trochę lepszą nakładkę od Samsunga(pod względem płynności).

Ja bawiąc się w sklepie nie zaobserwowałem jakiś większych lagów, ale wydaje mi się, że po obciążaniu go nie trudno będzie o zwolnienia(tak jak w s4). Nie mniej jednak nie będą to jakieś okropne lagi, tylko lekkie spowolnienia animacji. 

Link to post
Share on other sites

 

 

po zainstalowaniu powiedzmy 20 apek i kilku programików wpływa to na działanie telefonu, plus czy spowalnia widocznie prace telefonu jednoczesne otwarcie kilku lub więcej aplikacji.


 

nie ważne jak dużo zainstalujesz apek, to tylko zajmujesz miejscie na "dysku" ram obciążasz wtedy gdy aplikacje są aktywne, lub działają w tle ;]

 

Pisząc to, miałem właśnie na myśli właśnie włączone apki, lub te tego typu co ciągle od instalacji chodzą w tle (giełdy, notowania, pogoda, terminarze, dzienniki, notatki itd)

Link to post
Share on other sites

to te aplikacje co podałeś są preinstalowane przez producenta ;)

To te prawdopodobnie wylecą. Moja kobieta jest upartym typem osoby :P Ma wykupionych ileś tam aplikacji (które też są custom'owo w telefonach), którym jest wierna (zaparcie) choćby się światł walił i nie przetłumaczysz że nie trzeba płacić bo już jest podobne tylko nie ma notek do osobnej godziny ale ma do całego dnia itd. :)  Dlatego się tak martwie o ram/cpu przekładające sie na płynność pracy telefonu. Przy Razr, czasem ją krew zalewa jak musi czekać 5 sec żeby coś się w pełni załadowało :mlotek:

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem że można wyłączyć. Po prostu pisze info że będą zdublowane i nie będą od producenta telefonu/systemu (czyli prawdopodobniej gorzej zoptymalizowane ? ) w razie gdyby to jakoś miało wpłynąć na działanie telefonu i wtedy z tą wiadomością np. byście napisali, "to lepiej weź ten co ma 3gb ramu bo to i tamto" itd.  :rotfl:

 

Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi na pytania :) 

Telefonik LG G2 już jest u mnie, dzisiaj zostanie wręczony w prezencie "dla cierpliwych". Kartonik w kartoniku w kartoniku w kartoniku w kartonie ze styropianem w kartonie z gazetami w x8 kartonach.  Ogólnie 14 pudełek włożonych w siebie, pozaklejanych 3 rolkami taśmy :D

 

Temacik do zamknięcia :)

 

 

 

 

 

Odkopuje! 

Ważne :D

 

Panowie tak mi sie spodobał ten LG G2, że sam sobie chcę taki sprawić ale znajomy nie ma już ani jednej sztuki w komisie :(

Czym się różni wersja LTE od nie LTE?

 

Znalazłem u siebie w mieście taka AUKCJE, warto? klikać http://www.e-umeblowani.pl/wp-content/uploads/2014/03/kup-teraz-formularz.gif?

Edytowane przez sajmon154
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem z natury niecierpliwym człowiekiem jeśli chodzi o sprzęt :D  Zanim znajdę wersję 32 GB na którą będę miał tak jak teraz wolny budżet do wywalenia w wysokości 1350 zł to osiwieję z niecierpliwości. Patrzyłem jeszcze na HTC One ale jednak wole te 5,2" , jak cuś to sprzedam G2 i kupie One :) 

Popatrzyłem i poza G2 z cyanogen'em nie ma prawie 32 do wyboru. Popatrzyłem nawet na używki ale także w Krakowie brak :( Bo jak bym się na używkę 32 gb decydował to musiał bym wpierw obadać telefon zanim bym zapłacił :)   Zawsze pozostaje mini hub pamięciowy, muszę się mojego podwładnego zapytać gdzie kupił to cacko.  Małe "coś wielkości pudełeczka od zapałek mające 32 GB pamięci i zasilane akumulatorkiem można podłączyć do telefonu w dowolnym miejscu i chwili i zgrać z "cośia" na tel lub z tel na "cośia".  

 

Na telefonie muzyki i tak nie trzymam, od tego mam ipoda classic 6g, filmików nie robię, zdjęcia wiadomo trochę napstrykam ale jak an razie robiłem w 2560x1920 i 4 gb pamięci starczało mi na ok 1200 zdjęć (dopiero po 7-8 miesiącach musiałem zgrywać na pc'ta bo sie miejsce skończyło) więc 16 będzie wielką różnicą.  Pewnie siądą ze 3-4 gry (pasjansik jakiś, sudoku, jakieś łamigłówki i może jakieś autko) bo nie traktuje telefonu jako konsolki, od tego mam psp 3xxx, więc suma summarum na telefonie będą apki, nawigacja, skiny i masa pierdół.

Link to post
Share on other sites

Już mam upatrzoną ofertę  ---->  ALLEGRO :)    Jutro zakupie a w Poniedziałek o 10 stoję u nich w drzwiach odbieram telefon, następnie śmigam do play'a w Galerii Kazimierz żeby mi sklonowali mojego sim'a na micro sim'a, potem zawijam poskładać to coś w mieszkaniu.  Co zalecacie odnośnie baterii (zapewne telefonik był już włączany by sprawdzić czy działa itd) ? Wyczerpać ja do zera i załadować do pełna? czy od razu podpiąć pod ładowarkę?

Link to post
Share on other sites

nie nie , jutro idę go odebrać :)  dziś o 13:19 klikałem kup teraz na Allegro :)  Tak więc jutro napisze jak to wygląda :) bo wcześniejszy G2, który kupowałem u znajomego działa bez zarzutów, jedyny minus na jaki mi Kobieta narzeka to że trzyma jej tylko 2 dni bateria.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...