Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 5500


Recommended Posts

Severn, chyba mnie przekonałeś do tego Asusa ;)

 

Tylko skoro już, to dlaczego Xeon a nie Core i5 ? I dlaczego HIS a nie SAPPHIRE :D ? I ten Twój coolermaster też mi się podoba :P Ale ten mój chyba jednak podoba mi się bardziej (subiektywnie).

Monitor chyba wybrałeś lepszy, bo ma HDMI.

 

Jak już go w końcu kupię, chyba wyślę po butelce piwa każdemu kto przyczynił się do złożenia tego zestawu :sciana:

 

PS. W ramnecie, w większości przypadków, towar jest na "zamówienie". Czy naprawdę jest u nich dostępny w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia ? BTW. Czy mogą przysłać złożony sprzęt ?

Link to post
Share on other sites

Xeon dlatego, że jest on skierowany pod serwery(co nie znaczy że do desktopa się nie nadaje) a wiec liczy się jakość i niezawodność więc panowie z intela każdą sztukę przeznaczoną na Xeony dokładnie testują w poszukiwaniu jakichkolwiek skaz. Przez to, że są selekcjonowanie i najwyższej jakości bardzo dobrze się kręcą, lepiej niż zwykły i5. HiS i Sapphire to dwie najlepsze firmy produkujące grafiki dla ATi, ich chłodzenia są praktycznie tak samo ciche i chłodne więc sam już wybierz, chociaż ja radze Vapora bo jednak ma minimalnie wydajniejsze chłodzonko ;)

 

PS. W ramnecie, w większości przypadków, towar jest na "zamówienie". Czy naprawdę jest u nich dostępny w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia ? BTW. Czy mogą przysłać złożony sprzęt ?

 

To zazwyczaj kwestia kilku dni, aż sprowadzą i dostarczą, a sprzęt lepiej samemu składać... No przynajmniej moim zdaniem :D

 

BTW: jakie ramy wybierasz? Ja radzę G.Skill Trident za 450 na ramnecie.

Link to post
Share on other sites

1. xeon dlatego że to jest selekt i7. Masz HT i bardzo dobre możliwości OC z ok. 100zł więcej.

2. Wybrałem HIS'a bo jest tańszy o ok. 100zł, a ma też bardzo dobre chłodzenie. Jeśli możesz dołożyć te 100zł więcej to bież SAPPHIRE. Najlepszy wybór.

3. Ten coolermaster będzie najlepszy wyborem ponieważ jest duży, dobrze wykonany, ładny, przewiewny. Ja bym go wybrał. Ta obudowa jest SUPER ;)

4. Monitor to najlepszy wybór w tej cenie.

 

Jeśli piszą że w ciągu 24h to tak faktycznie jest. Jeśli chcesz mieć już złożony to musisz się ich zapytać, czy jest taka możliwość.

 

Btw. Jeśli chcesz nam podziękować to kliknij każdemu pomógł w prawym dolnym rogu posta :D

 

Kolega wyżej był szybszy :P

Link to post
Share on other sites

A nie, zagłębiłem się z ciekawości w testy HiS'a i Sapphire'a i nie ma co dokładać tej 100 do Vapora bo widziałem, że temperatury te same a głośność tylko kilka dB na rzecz Vapor-X'a więc to znikoma różnica.

 

Edit: śpieszyłem się właśnie z pisaniem tego ;)

Link to post
Share on other sites

No to chyba doszedłem do końca poszukiwań. Dzięki wam najprawdopodobniej zakupię coś takiego (3 opcje)

 

1. 5300 zł brutto:

 

PROCESOR CORE i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX

ASUS P7P55D-E Intel P55 LGA 1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CrossFireX)

Sapphire Radeon HD5870 1GB DDR5/256b PCI-E Vapor F

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 Dual 2x2GB RM CL8

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

 

2. 5415 zł brutto

PROCESOR INTEL XEON X3440 BOX

ASUS P7P55D-E Intel P55 LGA 1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CrossFireX)

Sapphire Radeon HD5870 1GB DDR5/256b PCI-E Vapor F

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 Dual 2x2GB RM CL8

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

 

3. 6055 zł brutto

 

PROCESOR CORE i7 930 2.8GHz LGA1366 BOX

ASUS P6X58D-E Intel X58 LGA 1366 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CrossFireX/SLI)

Sapphire Radeon HD5870 1GB DDR5/256b PCI-E Vapor F

Pamięć DDR3 Kingston 6GB PC1600 3x2GB CL9 HyperX

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

 

 

Ale żeby nie było za łatwo, mam jeszcze kilka pytań :)

 

1. Skoro ten Xeon jest taki wypaśny, dlaczego nie ma nigdzie jakiś testów porównawczych choćby z Core i5 750 ? (i dlaczego ten procek nie ma pamięci L3) ?

2. Z ciekawości skorzystałem z konfiguratora Komputronika, i przy próbie wsadzenia Xeona na tą płytę Asusa, wyświetla się komunikat o niekompatybilności... (w rzeczy samej, na żadnej stronie nie znalazłem, że Xeon na tej płycie działać będzie...)

3. Doszedłem do wniosku, że narazie jeden dysk F3 mi wystarczy.

 

I porównując te 3 konfiguracje - wskażcie mi wg siebie najwłaściwszą. Moje oczekiwania znacie.

 

Chciałbym móc w końcu napisać - "kupiłem" :)

 

Dodano o 3:20 :

 

Hmm, może tak jednak Core i5 + radek 5870 2gb, + w przyszłości dodatkowe 4gb ramu ?

 

Wszyscy śpią ? :)

 

Dodano o 4:48 :

 

No i ostatnia opcja - 5835 brutto

 

PROCESOR CORE i7 930 2.8GHz LGA1366 BOX

GIGABYTE GA-X58A-UD3R Intel X58 LGA 1366 (4xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CrossFireX)

GIGABYTE ATI Radeon HD5870 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (850/4800) (Ultra Durable)

Pamięć DDR3 Kingston 6GB PC1600 3x2GB CL9 HyperX

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

 

(+60 zł dopłaty do Sapphire Radeon HD5870 1GB DDR5/256b PCI-E Vapor F) (ale ten gigabyte UD wg mnie subiektywnie ma lepsze chłodzenie)

 

Dobranoc / Dzień Dobry

Link to post
Share on other sites

1) Nie ma testów, bo jest to procek dla użytkowników domowych.To jest Core i7 860, tylko z trochę mniejszym zegarem.

2) Będzie działać, spoko.

3) No i prawidłowo.

4) 2GB na 5870 naprawdę jest zbędne, nie wpływa to za bardzo na wydajność, tylko kasę wydasz.

 

Wg mnie zestaw 1 albo 2. 3 i 4 nie ma sensu, po co płacić 500zł więcej za nic?

Link to post
Share on other sites

Odczujesz wzrost prędkości ładowania systemu, plików, gier, folderów itp.

 

Bierz 1, lub 2 zestaw. Przepłacisz za 3 i 4 zestaw.

 

Jeśli chcesz to też ci podam nr konta i wyślesz mi połowę z 500zł. Druga połowa dla Igoruss'a ;) Albo przeznacz je na inny cel. Kup dobre głośniki, kierownicę, pada, lub klawiaturę i myszkę.

Link to post
Share on other sites

No to już mam chyba ostecznie swoją dream machine ;) :

 

PROCESOR CORE i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX

GIGABYTE GA-P55A-UD3R Intel P55 LGA 1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CrossFireX)

GIGABYTE ATI Radeon HD5870 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (850/4800) (Ultra Durable)

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 2x2GB Trident CL8

HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM CZARNY

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

MONITOR LG LCD 23" W2361V-PF

ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

Głośniki JBL Creature III 2.1 czarne

KARTA MUZ. CREATIVE SB X-FI mX XTREME AUDIO OEM

MS Windows 7 Home Prem 64-bit Polish 1pk DVD OEM

6045 zł brutto

Link to post
Share on other sites

Miałem okazje słuchać tego zestawu głośnikowego - JBL - na nawet zintegrowanej dźwiękówce - brzmiał bardzo dobrze. Na Creative też powinien dać radę. Słucham głównie jazzu, lo-fi. lounge.

 

Jakoś nie mogę się przekonać do tego Asusa. Nie wiem czemu, ale mi nie podchodzi. Kiedyś miałem stacjonarkę na Gigabyte, firma w której pracuje składa wszystkie zestawy dla klientów na Gigabyte, jakoś ten Gigabyte mi bardziej leży. Szukam właśnie jakichś testów tej płyty z mojej konfiguracji, żeby sprawdzić jak wygląda O/C na niej.

 

Co do Vapora - wydajniejsze chłodzenie jestem wstanie zrozumieć - cichsze już nie, bo nie ma to dla mnie kompletnie żadnego znaczenia te kilka decybeli w jedną czy drugą stronę.

Link to post
Share on other sites

Bierz tego asusa będziesz zadowolony. Teraz kilka osób miało problem z serwisem gigabyte. Podobno na tym gigusiu mocno nie podkręcisz swojego sprzętu.

 

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to ten ASUS wytwarza trzyszcze dźwięki. Na tanie creative dużo osób narzeka.

Link to post
Share on other sites

Mów do ciebie boskie słowa a ty dalej moja krowa... Człowieku dobrze ci radzimy, Xeon, mobo Asusa i Karta HiS lub Sapphire... Ludzie się skarżą, że procki na UD3 się słabo kręcą, że nie można FSB czy BCLK wysokiego wyciągnąć, na asusie z xeonem 4.0GHz masz jak w banku, tak samo, grafika, jeśli chcesz mieć komputer o głośności silnika turboodrzutowego to bierz gigabyte, tak samo jej za dużo nie podkręcisz bo i bez tego ma wyższe temperatury od konkurencji.... A ten procesor, to czemu do cholery nie weźmiesz Xeona? Wpisz sobie w google Xeon 3440 to zobaczysz ile ludzi je ma razem z mobo asusa. Nie wiem po co ja tu w ogóle zaglądałem i zacząłem pisać bo widzę, że wszystkie moje dobre rady masz głęboko w du... :P;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co ja tu w ogóle zaglądałem i zacząłem pisać bo widzę, że wszystkie moje dobre rady masz głęboko w du... :P;)

Nie no, spokojnie. Wiem mało, więc rozważam różne opcje. Każdą waszą uwagę biorę pod rozwagę.

A poza tym jak kązdy będzie miał Xeona, na tym samym Asusie, na tej samej grafice - bez sensu, bo nie będzie czego porównywać :P

 

PS. Dasz mi 100% pewności że ten Xeon na tej płycie zadziała ? ZOstanie poprawnie wykryty i będzie działać tak jak działać powinien ?

 

I ponawiam prośbę o spokój i kulturę wypowiedzi :menda:

 

PS2. A czy to juz jest tak nijaki sprzęt że bez podkręcania nic na nim nie ruszy ? :)

Nie musze mieć od razu 4GHz.

Link to post
Share on other sites

Mój temat Prosze, jest tam gdzieś stronka z przykładem... Ale jak dotąd mało osób ma tego xeona z tą płytką, więc jeśli na tym zależy to i5 odpada bo kupa osób go ma ;) Nie jest nijaka ta od GB, ale na tym forum spotkałem się, że ktoś się skarzył, że 3.8GHz ciężko, zresztą nie tylko na tym, bo często widywałem takie rzeczy, a asus wyborowo, ewentualnie możesz rozwarzyć DFI P55 Te3H czy jakoś tak, też dobra płyta w cenie GB i Asusa

Link to post
Share on other sites

Mój temat Prosze, jest tam gdzieś stronka z przykładem...

No masz rację, jeden koleś na purepc.pl ma tą konfigurację. Jednemu się udało.

Ale nie zależy mi na aż tak ekstremalnym podkręcaniu ;)

 

Zapewne zaraz ktoś powie - to po co taki sprzęt, skoro nie chce go podkręcać i żyłować do granic możliwości ?? Otóż dla tego, że i tak tego nie wykorzystam. Mam kilka gierek w które chciałbym w miarę komfortowo pograć (L2, jakiś Grid, nowszy NFS czy Collin) - ale to wszystko z giercowania.

A czy bez podkręcania będę miał 60 klatek, a z podkręcaniem 65 - to już dla mnie naprawdę nie robi różnicy.

 

Chyba zapędziłem się w ślepy zaułek z tymi konfiguracjami. Mam jakieś swoje przekonania, ale szanuje wasze poglądy i rady. Bez nich totalnie byłbym ciemny w tym temacie.

 

Więc poszperam jeszcze, poszukam, może przekonam się do Asusa, może wybiorę jeszcze co innego. Może dla świętego spokoju wezmę Core i7 żeby nie kręcić w ogóle. Nie wiem. Liczę tylko na rzetelne porady (których już mnóstwo od Was otrzymałem - za co niezmiernie dziękuje) - a nie przekonywanie do Jedynej Słusznej Konfiguracji :P

 

Jak coś nie tak pójdzie, zawsze będziecie mogli, drodzy forumowicze, powiedzieć - "A nie mówiłem" :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi ci o i7 na 1366, to bez podkręcania będzie miał identyczną wydajność co i5 w grach, więc zbędny wydatek. Jeśli chodzi ci o i7 na 1156 to różnica będzie ok. 1-3 kl/s za sprawą większego taktowania o 14mhz, a płacisz ok. 300zł więcej.

 

Ale jeśli jesteś jakimś ekstremalnym overclocking'erem (z twojej wypowiedzi wynika ze nie) to weź taki procesor http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=69481 Ten procesor ma odblokowany mnożnik więc powinien się wyżej kręcić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...