Skocz do zawartości

GeForce GTX 760, dobra, ale z czyjej stajni?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez genisuken,

Recommended Posts

Mam już wybraną kartę stosowną do mojego budżetu, powinna dać radę z grami na najbliższe kilka lat (powoli zmniejszając wodotryski gier) - jednak jeśli ktoś miał by inne pomysły to jestem otwarty.

Jedna moje zasadnicze pytanie dotyczy WERSJI (np. Gainward, Msi, Gigabyte) dla konkretnego modelu czyli GeForce GTX 760.

 

Specyfikacja (planowanego sprzętu) podobna do tej:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=60076

 

Na pewno zostaje taki zasilacz i procek podobnej klasy. Jednak mobo wstawię:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h87-g43-gaming-h87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-atx-h87-g43-gaming-606784/

Obudowa(!) to Zalman Z9 U3. Da się w niej upchać to co zostanie zaproponowane?

 

Max mojego monitora to 1920x1080, lecz nikt nie powiedział że nie odeślę go z czasem na emeryturę :menda:

 

Zastosowanie to póki co głównie HD filmy, jednak z czasem chętnie nadrobię tytuły jak Crysisa, Assasin Creed czy Max Peyne3, nowy STALKER, Wiedźmin. Pewnie z czasem MassEffect4 i... właśnie, główna sprawa to wybór karty obsługującej jak najwięcej "technologi" których obsługa może się pojawiać w grach i poprawić osiągi karty - no chyba że jest to wg. Was rzecz drugoplanowa. Po za tym wiadomo wydajność bazowa jako taka (choć nie wiem czy jest różnica w obrębie tego samego modelu) BAAARDZO mile widziane możliwości OC, w zestawieniu z dobrym, zamontowanym chłodzeniem. Na cichości zależy mi 3-rzędnie. 

 

Spodobała mi się ta odmiana - z uwagi na obsługę rozlicznych standardów:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-760-phantom-2gb-ddr5-256-bit-dvi-dp-hdmi-426018336-2999-gtx-760-2gb-585530/#div4

 

tyle że coś mało popularna, a to rodzi pytanie dlaczego. :>

Link to post
Share on other sites

Nvidia daje te same "technologie" dla wszystkich,bez względu na wybór producenta.OC zależy od sztuki danej karty.

Phantom jest chwalony na forum za ciszę i chłód oraz dobrze podkręcony rdzeń fabrycznie więc myślę że to nie będzie zły wybór.

Choć w tej cenie myślę że kupiłbyś wydajniejsze GPU używane pokroju hd7970 lub gtx 670/680.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak popatrzyłem na były różnice w sekcji "Zastosowane technologie"

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-760-phantom-2gb-ddr5-256-bit-dvi-dp-hdmi-426018336-2999-gtx-760-2gb-585530/#div4

kontra

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n760oc-2gd-546589/

 

A może zwyczajnie nie chciało się im wypisywać wszystkich z lenistwa? :D Czyli zawsze mam 100%pewności, że niezależnie czy Msi czy Gainward to takie standardy jak CUDA, FXAA, TXA, PhysX, itp, itd, będą te same?

 

 

 

pokroju hd7970 lub gtx 670/680

Do Radka jestem jakoś nie przekonany, sam mam złe "wspomnienia" +odradza mi spora liczba znajomych. Po za tym cena tych trzech modeli mnie nieco odstrasza, i tak miałem 700-800zł nie przekroczyć na budżecie GPU :o

 

Ponoć w tej karcie wersji Gigabyte lepiej podkręca się rdzeń, w MSI pamięci - co pierwsze zacznie się "starzeć" z czasem?

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli już chcesz wymieniać płytkę, to możesz brać procka i5 4440, jest tańszy, a zegar w zegar jest wydajniejszy.

Co do karty to najchłodniejszy będzie gainward, jest również cichy i łatwo sie czyści wentylatory. Co do podkręcania to msi, gigabyte i gainward podobnie się kręcą, ale wszystko zależy od sztuki.

Jeżeli nie boisz się używek to za 900zł wyrwiesz gtx-a 770 z gwarancją na allegro (15-20% wydajniejszy od 760).

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dałem konfigurację tylko dla pokazania w jakiej klasie sprzętowej ma działać - nie sprawdzałem jeszcze ostatecznej poprawności mojej konfiguracji. Nie mniej wezmę pod uwagę wasze uwagi dobierając procesor.

 

Lepiej powiedzcie Panowie co ciekawego byście rzekli apropos karty graficznej!  :menda:

Link to post
Share on other sites

Małe podsumowanko:

Nvidia daje te same "technologie" dla wszystkich,bez względu na wybór producenta.OC zależy od sztuki danej karty.

 

Co do karty to najchłodniejszy będzie gainward, jest również cichy i łatwo sie czyści wentylatory. Co do podkręcania to msi, gigabyte i gainward podobnie się kręcą, ale wszystko zależy od sztuki.
Jeżeli nie boisz się używek to za 900zł wyrwiesz gtx-a 770 z gwarancją na allegro (15-20% wydajniejszy od 760).

Wiem, że cytuję (prawie) cały post, ale już się nie czepiajcie moderatorzy, bo to podsumowanie najważniejszych informacji.

Autorze chyba tyle wystarczy ? Mam nadzieję, że nie jesteś jednym z tych, którzy mimo, że mają już odpowiedź na pytanie jeszcze niepotrzebnie wałkują temat.

 

Ja bym radził dorwać jakąś 770tkę na allegro. Czasem jak już w cytacie genisukena było pisane czasem chodzą za 900 zł, cena podobna co nowej 760tki ,a zawsze te 10-15% wydajności.

Edytowane przez Lubiem placki
Link to post
Share on other sites

Entuzjasto plasków, z grubsza tak, jednak nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Kieruję je oczywiście nie tylko do Ciebie.

Czy począł bym dużą różnicę między 760 a 770? W cenie (przyrównam do nowych) jest dość istotna różnica. Czy może podkręcona 760 dorównała by 770?

 

W między czasie pozaglądam na żallegro tych 700. ;)

Link to post
Share on other sites

Naprawiator  jeśli zamierzasz grać na maksymalnych ustawieniach w jakąś cześć metroo 2033 lub Crysisa 3 w rozdzielczości 1920x1080  wtedy jak najbardziej coś z GTX 770 lub R9 280X ci się przyda. GTX 760 nawet po OC nie dorównuje GTX 770. Tutaj teścik  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-760-marki-gigabyte-i-zotac-ktory-lepszy/strona/20478.html   tu drugi  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,21    . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Breaky83 - oj, robisz mi smaka na tą 770, ale portfel mnie ostrzega i grozi strajkiem :D

 

Thx za lekturę. Faktycznie w testach z linków widać różnicę wydajności, jednak grubo ponad 200zł różnicy (nawet 300!) robi swoje. Już chyba powoli "wyrastam" z gierek więc wydajności "na zapas" nie będę szukać. Póki co nie widziałem ciekawych używek na żallegro, a czekać i polować jest dla mnie nie po drodze.

 

Wybór ostateczny pada na GeForce-a GTX 760, ze stajni Gigabyte albo Zotac.

Dzięki wielkie wszystkim za konwersacje. Plusiki lecą ;) 

 

 

Dobre duchy forum, temat do zamknięcia.

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

@up ma rację. Jeśli nie kupiłeś jeszcze ,wybierz MSI. Gigabyte zdarzają się wadliwe sztuki częściej niż u innych (przynajmniej z tego co widzę na forach to więcej jest tematów o zepsutych gigabytach niż innych), w Asusach często piszczą cewki, a w MSI średnio występuje to pół na pół.

 

P.S. Podkręcona 760tka dogania 770tkę na stocku (różnica 5 FPS max, więc dobrze wybrałeś).

Link to post
Share on other sites

GRAABI  no tak, ale pamietaj, że porównujesz kartę graficzną po OC ze standardowa kartą graficzną GTX 770 o taktowaniu 1046 boost 1085, a większość kart graficznych pod GTX 770 dobrych, też jest standardowo podkręcona i wtedy już taki wykres wyglada inaczej, nie mówiąc o tym, że można jeszcze taką kartę graficzną też podkręcić i że OC to też zależy od indywidualnej sztuki karty graficznej, wiec nie wiadomo czy autora karta też osiagnęła by takie OC. Porównanie z tej samej strony standardowych GTX 760 oraz GTX 770 wygląda zupełnie inaczej. GTX 770 ma 87,1 klatki, a karty graficzne GTX 760 następujące wartości podane niżej. Gdyby porównywać standardowe konstrukcje GTX 760 osiąga  79.2 po OC, a GTX 770 87,1 standardowy bez OC.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/29.html

 

a gdyby porównać hawk, wyglada to tak bez OC GTX 770

 

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_770_Lightning/images/bf3_1920_1080.gif

 

PO OC GTX 760:

Maximum Overclock Comparison   Max. GPU Clock Max. Mem Clock Max. OC Perf.

MSI GTX 760 HAWK 1225 MHz 1880 MHz 90.9 FPS

MSI GTX 760 Gaming 1180 MHz 1960 MHz 87.8 FPS

NVIDIA GTX 760 1140 MHz 1760 MHz 79.2 FPS

Gigabyte GTX 760 OC 1190 MHz 1850 MHz 86.6 FPS

Palit GTX 760 JetStream 1140 MHz 1750 MHz 82.9 FPS

EVGA GTX 760 SC 1220 MHz 1840 MHz 88.8 FPS

ASUS GTX 760 DC II OC 1175 MHz 1840 MHz 86.5 FPS Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...