Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Planuję zrobić stronę, w której codziennie zamieszczałbym krótkie newsy z załączonymi filmikami (yt, vimeo) czy zdjęciami oraz pisał artykuły zawierające zdjęcia. Znam jakieś podstawy HTML i to wszystko. Myślałem nad WP i zrobieniem szablonu w programie Artiseer 4 (ew. mam na zbyciu iPoda, więc komuś kto mi pomoże mogę dać, he he). Strona miałaby być prosta i przejrzysta. Parę kategorii w menu na górze (jak na forum benchmark) i tyle. Możliwość oceniania newsów przez odwiedzających i najlepsze i najnowsze newsy miałyby pojawiać się na głównej. Dodałbym też okno, w którym ktoś mógłby zaproponować mi newsa, czyli jakby formularz. Czy to tak dużo? Nie mogę sobie z tym poradzić, a firmy chcą 1500 zł za zrobienie tego :/

Mógłby mnie ktoś naprowadzić na dobry trop i/ew. wyrazić chęć pomocy? :)

Link to post
Share on other sites

Na początek najlepszym wyjściem jest skorzystanie z darmowego szablonu. Z biegiem czasu możesz edytować skórkę i dodawać nowe pluginy rozszerzające o nowe funkcjonalności. Istnieją nawet darmowe strony z responsywnymi szablonami. 

 

http://blog.strefakursow.pl/darmowe-responsywne-szablony-wordpress.html

 

Tutaj masz taki przykład: http://themes.kadencethemes.com/virtue/

 

Prosty szablon, przejrzysty. Na pewno można w prosty sposób zaimplementować formularz kontaktowy.

Nie wiem jaki dokładnie styl Cię interesuje, czy potrzebujesz sidebar itd.

 

Ocenianie wpisów i komentarze to domyślna funkcjonalność wordpressa, więc o nią się nie martw.

 

 

@edit: Jeśli jednak skłonisz się do prywatnego, unikalnego wyglądu, pomogę Ci stworzyć szablon i odpowiednio go zakodować. Robię takie rzeczy w formie treningu, więc nie będzie problemu.

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomocną odpowiedź. Oczywiście myślałem nad responsywnymi szablonami i tym sposobem znalazłem "customizr". Ciągle coś mi nie odpowiada, ciągle coś chciałbym przestawić i tu kłania się znajomość CSS. Siedzę nad tym i siedzę i nic nie mogę wyskrobać co by mnie zadowoliło. Zainteresowałem się programem Artiseer ale to nie na moją kieszeń biorąc pod uwagę opinie innych, że muli jak nie wiem co i jest masa błędów. Tak więc najlepiej, gdybym znalazł kogoś kto w ramach "treningu" by mi w tym pomógł. Chciałbym też w łatwy i szybki sposób dodawać te newsy, wrzucać fotki żeby to nie trwało latami. Czuję, że porywam się z motyką na księżyc :cry: .

 

Pobawię się jeszcze szablonem "virtue". Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...