Skocz do zawartości

Benq BL2710PT- odpowiedni wybór?


Recommended Posts

Witam,

 Jestem zainteresowany 27 calowym monitorem o rozdzielczości 2560x1440, który nie męczy wzroku (dużo czasu spędzam przy komputerze) i ma matową matrycę. Tak wysoka rozdzielczość uprzyjemni pracę w AutoCAD'zie oraz pozwoli otworzyć kilka okien obok siebie.

   Po zapoznaniu się z różnicami pomiędzy poszczególnymi matrycami, wydaje mi się, że szybka matryca do gier (TN, 120Hz) nie jest dla mnie dobrym wyborem. Lubię FPS-y, ale gram również dużo w inne gry, a w turniejach udziału nie biorę. Wysoka rozdzielczość również może być barierą do wytworzenia dużej ilości klatek, więc matryca IPS lub AHVA, która zapewni obraz wyższej jakości, będzie dla mnie chyba lepszym rozwiązaniem. Zamierzam także podłączyć PS3 do monitora, więc przyda się w nim wejście HDMI oraz wyjście słuchawkowe. Czy taka matryca będzie dobrym wyborem? Jeśli tak, to czy mogę dokonać lepszego wyboru od BENQ BL2710PT? Posiada technologię flicker- free, potrzebne wejścia i mimo wysokiej ceny, w porównaniu do konkurencji, wygląda na opłacalny zakup.

 

Dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jakie są zalety i wady U2713HM w porównaniu do BL2710PT? Parametry obrazu są chyba podobne, a Benq powinien dodatkowo mniej męczyć wzrok. Dla mnie oba będą ogromnym skokiem, bo obecnie mam wiekowego, 15" laptopa.

Testy, które przeczytałem w internecie, wskazywały na lekką przewagę Benq nad Dell'em.

Edytowane przez Jabolski
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o U2713HM to ludzie skarżyli się na cross-hatching który ponoć był swojego czasu plagą na tym modelu. W nowych rewizjach chyba już tego nie ma, ale nie wiadomo jakie rewizje są u nas na magazynach.

Ten BenQ ma chyba 8-bitową matrycę więc przynajmniej FRC nie będzie.

 

A w ogóle za nieco więcej jest NEC EA274WMi (teraz jest promocja z okazji targów w Łodzi).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te testy przeglądałem pobieżnie, ale ponieważ zostały polecone, to przyjrzałem się im dokładniej. Wymienię więc zalety i wady, które zanotowałem (+ są na korzyść Benq, a - na jego niekorzyść):

+czujnik światła i ruchu

+głośniki (sensu dla mnie nie mają, ale to zawsze jakiś plus)

+przy dużej ilości tekstu na ekranie w wielu U2713HM pojawia się ciche brzęczenie

-dolna krawędź Della może być podniesiona o 7mm wyżej od Benq, a ja lubię mieć monitor wysoko

-fizyczne przyciski do regulacji obrazu w Dellu/ dotykowe w Benq

-Dell ma chyba minimalnie bardziej matową powłokę ekranu

-Dell ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów, Benq tylko dobre

-Dell ma lepszy kontrast

-Dell ma minimalnie lepszy czas reakcji

-Dell ma minimalnie mniejsze smużenie

-Dell ma minimalnie mniejszy lag

 

Podsumowując, parametry obrazu minimalnie lepsze w Dellu, ale raczej niezauważalnie. Czujnik światła w Benq fajny, ale można bez niego żyć. Czyli oba monitory są bardzo podobne. Dlaczego więc wybrałbyś na moim miejscu Della?


Jeśli chodzi o U2713HM to ludzie skarżyli się na cross-hatching który ponoć był swojego czasu plagą na tym modelu. W nowych rewizjach chyba już tego nie ma, ale nie wiadomo jakie rewizje są u nas na magazynach.

Ten BenQ ma chyba 8-bitową matrycę więc przynajmniej FRC nie będzie.

 

A w ogóle za nieco więcej jest NEC EA274WMi (teraz jest promocja z okazji targów w Łodzi).

Są jakieś testy tego NEC'a? Nie mogę żadnego znaleźć. Sporo musiałbym dopłacić, więc jakie są jego zalety?

Edytowane przez Jabolski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...