Skocz do zawartości

2000-2500zl, potrzebna plyta gl, karta graf. obudowa i zasilacz


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: TESO (The elder scroll's online) x2+  (chce odpalic gre kilkukrotnie)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500zl
  • Których części potrzebujesz?: płyta główna, karta graficzna, obudowa, zasilacz
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Zalezy czy to pomoze przy kolejnym kliencie :P
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1680x1050 x2  - mam 2 monitory podlaczone jednoczesnie
  • Specjalne wymagania: zeby komputer cicho chodzil, mam go w pokoju, 24/7 uruchomiony i juz mam dosc tego halasu :P
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Procesor Intel Core i3-2130, 3.40GHz, 3MB, LGA1155, 32nm, BOXPamięć Kingston HyperX 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu (KHX1333C9D3B1/4G)  (x2, czyli mam 8gb)
  • Własna propozycja zestawu: karta gtx 770 slyszalem ze jest dobra w porownaniu do ceny.
  • Inne: Chcialbym zeby komputer mial czesci w jak najlepszej cenie, jezeli roznica w parametrach bedzie mala a roznica kosztu wysoka, wolalbym zaoszczedzic poki co. Wiec uznajmy ze 2500zl to jest MAX. A fajnie byloby sie zmienic w 2000zl :P

A i jeszcze jedno, czy uwazacie ze moge zostawic ten procek i ramy? Bo chyba tragedii nie ma prawda?:P

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac nie mam pojecia jaki mam zasilacz, ale ma on z 5lat+, dlatego tez chcialbym go wymienic. A warto wymienic nienajgorszy i3 na i5, gdzie bede musial doplacic z 500-800zl? Roznica chyba nie bedzie tak wielka, dlatego raczej chcialbym to zostawic :P

Link to post
Share on other sites

To zasilacz zapewne do wymiany pójdzie. Polecić mogę Cooler Mastera G550M, jest cichy tak jak potrzebujesz ;P
Generalnie możesz kupić najpierw zasilacz + kartę i zobaczyć jak Ci działa ten Elder Scroll w kilku oknach.
Gdy będą spadki fps'ów spore to możesz sprzedać swoją i3 i dopłacic 400-500zł do np 3470.

Link to post
Share on other sites

Bylem w esc. Facet polecil mi gtx 770 phantom, plyta msi z77a-g43, zasilacz corsair cs750M 750W 80+Gold (mowil ze ten cooler master moze byc troche za slaby na ta karte graficzna. i obudowe wyciszana fractal design define R4 Black.

 

Co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że jeśli np oglądasz film, to karta jest praktycznie w spoczynku i inne podzespoły nie pracują jakoś wydajnie, więc np. zestaw pobiera 200W, zaczynasz grać w BF4 na maksymalnych detalach a wtedy wszystkie elementy potrzebują więcej energii żeby zwiększyć wydajność i potrzebuje całość 400W :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

zakladajac ze odpale TESO x4+ na minimalnych, obciazenie moze byc ogromne, wtedy ten zasilacz z 550W wystarczy? A czemu plyta mialaby sens tylko przy wymianie na ta i5? Szkoda mi dorzucac 800zl+- na nowego procka, ktory tak naprawde nie jest az tak tragiczny:P

Link to post
Share on other sites
zasilacz corsair cs750M 750W 80+Gold (mowil ze ten cooler master moze byc troche za slaby na ta karte graficzna.

A czy Pan w sklepie polecił Ci od razu listwę z warystorem metalowo-tlenkowym? Ten zasilacz nie posiada tego komponentu:)

 

@Sir Kafarus

W teście purepc.pl użyty został dużo bardziej prądożerny procesor ;) Zestaw z i5 3570K + GTX 770 pobierze około 330W ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

ajcik  MSi ma tą zaletę, że ma dłuższą gwarancję 3 lata, natomiast phantom 2 lata, ale jest wyżej taktowany 1150/1202 boost vs 1098/1150 boost MSI standardowo i ma troszkę wydajniejsze chłodzenie, 3 wentylatorki robią swoje. Także, której karty nie wybierzesz, powinieneś być zadowolony. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...