Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przyszedł czas na wymianę komputera, i mam dylemat odnośnie dobrania CPU i GPU. 

Mam na oku dwie konfiguracje: 

 

1) I7 3770k + radeon R9 280x   lub  2) FX 8350 + Gtx 770 

 

reszta części w komputerze: 

- zasilacz corsair 750W 

- Ram corsair 4x4Gb 1600Mhz Cl9 

-Dysk WD Black WD5003AZEX (500GB, 64MB, SATA/600)

 

Płyta główna w przypadku pierwszej konfiguracji:

- ASRock Z77 Extreme4

 

Płyta główna w przypadku drugiej konfiguracji: 

-  Asrock 990FX Extreme3 lub ASRock 970 EXTREME4 

 

Komputer ma być głównie do gier, a w OC zupełnie sie nie bawie. 

Z tego co zauważyłem wydajność przy konfiguracjach Intel + radek lub amd + nvidia wzrasta 

głównie przez to że karty nvidi wykorzystują wiele wątków procesora natomiast radeony skupiają się na mniejszej ilości wątków.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

jeżeli do gier to odpuść sobie procka od amd (nie będę się wypowiadał dlaczego, testy mówią same za siebie). odpuść też i7 (w grach jej nie wykorzystasz) i wszystko z "K" (skoro nie bawisz się w OC).

weź i5 3570 (chociaż nie pchałbym się w "starą" platformę i wziąłbym 4670). zaoszczędzoną kasę dołóż do jakiegoś gtx 780 i masz maszynkę jak ta lala.

masz najmocniejszą i5 (3 lub 4 generacji) z zablokowanym mnożnikiem, bardzo mocną kartę graficzną. pograsz sobie na tym bez ograniczeń w FHD. co do płyty, niech się wypowiedzą inni. ja sentymentem darzę MSI... :P

ten ram też się w grach nudzi (2 kostki na pewno)

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do gier maksymalnie 8Gb ramu - więcej to po prostu zamrożone pieniądze.

Jeżeli nie podkręcasz i nie planujesz SL/CF to równie dobrze możesz kupić płytę na H81 (będzie taniej) dysk 500Gb to nieporozumienie, bierz 1Tb, zasilacz do pojedynczej karty wystarczy mocne 450W, 550W, aby się mniej męczył. (zasilacz, dysk jeżeli masz to ok, ale jeżeli masz już 16GB ramu to 2 kości na twoim miejscu sprzedałbym)

procesor i5 4440 albo i5 4670.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...