Skocz do zawartości

Płyta AsRock pod i5-4670K - gorąca prośba o pomoc


Recommended Posts

Montuję zestaw dla siebie (post w dziale zestawów), do którego muszę dobrać płytę.

Jak w temacie procesor i5-4670K, więc na przyszłościowy delikatny OC płyta na chipsecie Z87.

A może się mylę i może być H87, np. :right:http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=55112)?

Dodam, że na płytę nie chcę wydać dużych pieniędzy (max.450-500 pln), a im mniej tym lepiej (np. 300 pln byłoby super), bo do SSD Plaxtora się dołoży albo do MSI Radeon R9 290 Gaming OC 4GB DDR5 512bit (1007/5000).

Jak dobrze doradzicie stawiam piwo. :D

 

No i teraz pytania o różnice między nimi:

1) która karta dźwiękowa lepsza, Realtek ALC892 czy Realtek ALC1150?

2) jaka jest różnica między Z87 :right:http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54039 a Z97 :right: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_400&products_id=54037

3) o co chodzi z fazami zasilania (8 fazowa lub inna)?

4) o co chodzi z jedną lub dwiema kośćmi UEFI?

5) na co jeszcze zwrócić uwagę? (typu dodatkowe HDMI - co może mi się przydać, taktowanie pamięci - do zestawu wybrałem 1600MZh więc przyda się mniej)

 

Na teraz w zestawie są (czerwone zostają):

Obudowa - Fractal Design Define R4 - 380 pln

Zasilacz - CM G550M - 250 pln

Procesor - Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ - 850 pln

Wentylator procesora - HR-02 Macho B/W - 200 pln

Płyta - AsRock Z87 Extreme3 /intel Z87, LGA 1150/ - 380 pln

Grafika - Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC -1250 pln

Pamięć - DDR3 Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix – 270 pln

SSD - Crucial M500 120GB (500/130MB/s) – 250 pln

HDD - WD Green WD20EZRX 3,5 2TB Sata/600 - 300 pln

 

Całość na ESC: 4090 PLN brutto

Edytowane przez DArec
Link to post
Share on other sites

 

 

Z87 Extreme 3 obsługuje SLI, więcej różnic nie potrafię znaleźć.

 

 

 

4) o co chodzi z jedną lub dwiema kośćmi UEFI?

Jeśli jedna kość padnie (odpukać), to zawsze zostaje Ci druga

Link to post
Share on other sites

Z87 Extreme 3 obsługuje SLI, więcej różnic nie potrafię znaleźć.

 

 

 

Jeśli jedna kość padnie (odpukać), to zawsze zostaje Ci druga

- Co do SLI, zawsze kupowałem takie płyty i nigdy go nie użyłem, bo wymiana grafiki opłacała się bardziej niż dokupienie drugiej.

- Co do UEFI, to fajnie, czyli do momentu uszkodzenia pierwszej jest ona nieużywana?

Edytowane przez DArec
Link to post
Share on other sites

Od siebie moge polecic Asrock Z87 Extreme 4, dlaczego? bo: ma 12 fazowa sekcje zasilania, ktora jest chlodzona przez masywne radiatory, super mozliwosci OC, 8 zlacz sata 3, i cena ok 470zl  ;)  sam mam ta plyte i moge szczerze polecic :D


i jeszcze posiada 2 kosci BIOS na wypadek jakies awarii

Link to post
Share on other sites

Jeśli pierwsza kość BIOSU sie "uszkodzi"  przełączasz zworkę na drugą kość, odpalasz bios "zgrywasz" bios z pierwszej kości na drugą i ...voila :D mamy sprawną kośc nr jeden ;) także ficzer bardzo przydatny, szczegółnie dla tych co lubią dużo bawić sie w OC i inne.  

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites

Jeśli pierwsza kość BIOSU sie "uszkodzi"...

..."zgrywasz" bios z pierwszej kości na drugą....

mamy sprawną kośc nr jeden

 

Czyli mam rozumieć, że z uszkodzonej kości Nr 1 da się "zgrać" bios i dodatkowo ta czynność ją naprawi - kość Nr 1? :roll:

Coś mi zagmatwałeś ten "ficzer"...

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli mam rozumieć, że z uszkodzonej kości Nr 1 da się "zgrać" bios i dodatkowo ta czynność ją naprawi - kość Nr 1? :roll: Coś mi zagmatwałeś ten "ficzer"...

Nie z pierwszej ale z drugiej. Druga kość UEFI jest właśnie rezerwowo na wypadek błędów/awarii pierwszej kości. Dzięki temu można przywrócić UEFI w przypadku awarii lub np. nie udanej aktualizacji pierwszej kości. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...