Skocz do zawartości

Zestaw do 4k, 3ds max, vray, photoshop


Recommended Posts

Witam


 


Od pewnego czasu chcę kupić zestaw do wyżej wymienionych celów. Mój budżet: 4k z monitorem, czyli ~3300 na komputer


 


Trochę poczytałem, i złożyłem taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/x4C6ib/


(AMD FX-8350 + GTX 650 2gb) 


 


-zależy mi na płynności głównie w 3dsmax (viewporty + rendering vray)


-nie będę grał


-nie chcę podkręcać sprzętu


 


Czy ten komplet trzyma się kupy? Coś należałoby podrasować(jeszcze parę stówek jest wolne)?


Link to post
Share on other sites

Płyta pod Intela, cep AMD. Kiepski SSD.

 

Radziłbym zastosować się do wzoru - pozwoli to uniknąć niepotrzebnej straty czasu.

 

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

Specjalnie wymagania i oczekiwania najczęściej wychodzą po jakimś czasie i lepiej, abyśmy poznali je od razu.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Nowaj dobrze byłoby gdybyś zastosował się do wzoru. Być może masz jeszcze części , które znajdą miejsce w nowej stacji. Nie wiemy też jaki chcesz monitor(polecałbym jakiś 16:10). 

 

Wstępnie : http://www.morele.net/inventory/info/PxX5OC/

Wyszedłem 50zł ponad budżet. W Twoim zestawie nie było napędu więc go nie umieszczałem (być może masz). 

 

-Procesor bardzo dobry w renderingu oraz zwykłej pracy (mocny pojedynczy wątek) z możliwością OC za pomocą mnożnika + Fera 2 Pro , która co prawda nie pozwoli na jakieś szalone OC ale zawsze coś . O ile zegarów GPU do pracy nie ruszaj to procka wypadałoby choć trochę podkręcić. Nie jest to takie trudne a zauważalnie skraca czas renderingu.

-16 GB pamięci RAM czyli bezpieczne minimum do pracy z grafiką

-Modularny zasilacz o wystarczającej mocy do takiego zestawu.

-karta graficzna , która zapewni dobrą wydajność w viewporcie

-dysk twardy o pojemności 1TB

-obudowa: co prawda szału nie ma ale wydaje mi się w tej cenie najlepszą pozycją. Dobra jakość materiałów, wykonanie, i aranżacja okablowaniem (oczywiście w tej cenie)

Link to post
Share on other sites

Jasne, już się poprawiam:

  • Zastosowanie komputera : 3dsmax, vray, rendering + zwykła praca w Officach
  • Maksymalna kwota : 3300
  • Których części potrzebuję : stacja (obudowa i wszystko co w niej powinno być do normalnej pracy oprócz napędu) + myszka + klawiatura
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie planuję (nigdy tego nie robiłem, ale nie wykluczam)
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080 - 16:9 (LG 27ME72D-PZ)
  • Specjalne wymagania : możliwie cichy
  • Części z poprzedniego komputera : Napęd
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : czy te obudowy zawsze tak świecą na niebiesko jak są włączone, czy może jest mozliwość wyłączenia tego?

 

Wstępnie : http://www.morele.net/inventory/info/PxX5OC/

Wyszedłem 50zł ponad budżet. W Twoim zestawie nie było napędu więc go nie umieszczałem (być może masz). 

 

R-koniu, nie sugerujesz żadnego SSD do szybszego dostępu do danych ?

Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby to SSD mieć. Wiadomo, szybsze działanie systemu a dodatkowo 3ds Max lubi się trochę ociągać z uruchomieniem. Ewentualnie możesz na początek wziąć Cruciala M500 i tylko 8GB RAM. Drugą kość dołożył byś później. Ale to wszystko zależy od charakteru projektów jakie wykonujesz :)

Link to post
Share on other sites

OK, to zestaw (po dodaniu SSD, pasty termoprzewodzącej którą będę chciał, żeby panowie przy montażu mi nałożyli) kształtuje sie w nastepujący sposób: http://www.morele.net/inventory/info/m6bVL6/

 

Ktoś coś ma do dodania ?

 

Gdzie szukać tu obniżki ceny ? Jedynie RAM ?

 

Charakter moich prac: głównie wizualizacje małych przestrzeni, pomieszczeń.

 

Polecacie jakąś konkretną myszkę bądź klawiaturę ? Czy to już wg własnych "widizmisię" ?

Edytowane przez tomczyn
Link to post
Share on other sites

Jesli to zestaw do pracy to na niczym bym nie ucinal. I tak dobrze byloby tu wziac solidniejsza bude i wydajniejsze chlodzenie. Lepszy zestaw = wyzszy komfort pracy i oszczednosc czasu. Alternatywa bylaby platforma AMD ale osobiscie bym na to nie poszedl(wolniejsza i bardziej pradozerna).

Co do myszy : Najlepiej zorientuj sie jakie sa myszy do Twojego chwytu w danym przedziale cenowym, idz do sklepu i je poprzymierzaj :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to już wg własnych "widizmisię" ?

 

Zarówno klawiaturę jak i gryzonia warto wypróbować przed zakupem. Przejdź się do Saturna/MM, jeśli masz takowe w pobliżu i "poprzymierzaj". 

Link to post
Share on other sites

Ale jak już intela z K bierzesz to mógłbyś podkręcać. Jak naprawdę nie chcesz to wtedy bym kupił: http://www.morele.net/procesor-intel-xeon-e3-1240-v3-8m-cache-do-3-80-ghz-box-bx80646e31240v3s-591965/ lub http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e3-1230-v3-8m-cache-do-3-70-ghz-box-bx80646e31230v3-581969/ Zawsze taniej. Jednak jestem za i7 4770k i podkręcaniem.

Link to post
Share on other sites

Warto dopłacić do Fatal1ty H87 Performance dla mocniejszej i dobrze chłodzonej sekcji zasilania. Do tego dwie kości BIOSU będą bardziej bezpieczne. Dodatkowo zasilacz na kompatybilny z C6 / C7, chociażby G450M który jest niemal w takiej samej cenie co TT SE 530W. Ten pierwszy jest zdecydowanie lepszą jednostką pod względem elektrycznym. Jeżeli nie korzystasz i iray to szukając oszczędności możesz brać np GTX 750. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz wymienić mobo i PSU na takie jakie podał Kajtek. Łap info o kodach rabatowych - darmowe złożenie i przesyłka na morele :)

 

 

 

 

Morele.net: Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy 1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie 2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.
 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fera do i7-4770K troszkę biednie wygląda. Zmieniłbym parę rzeczy:

- zasilacz na: Cooler Master G450M

- grafikę na: Gigabyte Geforce GTX 750Ti 2048MB DDR5/128bit OC

- chłodzenie na: CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White

Razem: 3711,32zł

Tym samym masz wydajniejsze chłodzenie pod OC przy identycznej wydajnościowo grafice. Zasilacz będzie miał jeszcze zapas mocy.

Tylko, że duży Macho będzie wyglądał dość przytłaczająco w małym Z3.

 

Możesz też wziąć mniejsze chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145 , ale większą obudowę SilentiumPC Gladius M40 Pure Black . Za całość wyjdzie (+ zmieniony zasilacz i grafika) 3736zł. W wariancie z większą obudową warto przemyśleć dołożenie 30zł do lepszej jakościowo Zalman Z9 U3 .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...