Skocz do zawartości

Zestaw do CS6 i prac graficznych


Recommended Posts

Witam - chciałbym zmodernizować swoją maszynę bo zaczynam się już często nudzić oczekując aż się coś zrobi........

 

- zastosowanie grafika 2D (CS6) i początki grafiki 3D - będą rozwijane

- kwota tak do 3500

- w zasadzie potrzebuję prawie całe pudło

- nowy system - czas się rozstać z XP

 

Z poprzedniego zestwu:

- 2 dyski 1 TB Samsung

- 2 dyski 250 GB WD

- zasilacz XFX PRO 550W

- karta GForce 7300 GT

- monitor Dell 24

 

Chciałbym uzyskać kompa który pośmiga stabilnie kilka lat

Nie chciałbym zrezygnować z OC - chyba że system może być niestabilny

Komputer nie przeznaczony do gier więc albo pozostanie stara grafika albo zintegrowana

 

Prześledziłem trochę forum i zdecydowałem się na przygotowanie takiego zestawu

 

- Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K

- Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX

- Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V

- Dysk SSD Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm adapter

- Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145

- Obudowa Corsair Carbide Series™ 330R Quiet Mid Tower USB3.0, Black

 

Wątpliwości:

- wziąć I7K czy podobny I5K

- czy SSD ma sens przy 16GB RAMu

- czy dopłacić do SSD Samsunga EVO

- chłodzenie BW różni się czymś od tego co sobie wybrałem - jest o 20 zł droższe ale na wizualu mi nie zależy no chyba że warto bo ......

- obudowę chciałem dużą cichą z matami i drzwiczkami - może są lepsze propozycje bo na fotkach to tak trudno wybierać

 

No i system - wybrać W7 PROF czy W8.1

 

Dzięki za pomocne słowa

 

Link to post
Share on other sites

 

 

wziąć I7K czy podobny I5K

 

Bierz i7, szczególnie jak wchodzisz w 3D. Być może będziesz jechał po vary a tam HT zdecydowanie się przyda

 

 

czy SSD ma sens przy 16GB RAMu
 

 

Dysk SSD zawsze ma sens, bez względu na ilość pamięci

 

 

czy dopłacić do SSD Samsunga EVO

 

Spokojnie można zostać przy M500 240 GB. Przy próbce 4K, Samsung Evo wypada zdecydowanie lepiej, jednakże przy normalnym zastosowaniu nie wiem czy jest sens dopłaty 150 zł  http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_m500_konkurencja_dla_kingston_v300?page=0,8

 

 

 

chłodzenie BW różni się czymś od tego co sobie wybrałem - jest o 20 zł droższe ale na wizualu mi nie zależy no chyba że warto bo ......

 

BW posiada wentylator 140 mm przez co jest i wydajniejsze i bardziej kulturalne. Wersja 120 po przekroczeniu pewnej wartości RPM staje się dość mocno słyszalne 

 

 

obudowę chciałem dużą cichą z matami i drzwiczkami - może są lepsze propozycje bo na fotkach to tak trudno wybierać

 

Fractal Design Define R4 

 

Gdyby co to możesz zakupić tańszą płytę główną, obsługa SLI raczej nie będzie Ci potrzebna AsRock Fatal1ty H87 Performance 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no nie widziałem ale już dotarłem - podobny zestaw szykuję. A twój gotowy już ?

 

No istotnie jedna płyta ma 8 SATA i 2eSATA a druga tylko 6 SATA - jest to dość istotne bo już mam 4 HDD, będzie SDD i DVD = 6 SATA

Edytowane przez ROBUR-WRO
Link to post
Share on other sites

Właśnie jeszczę myślę.. stelek proponuje mi M500 240GB więc zamienię. Nie wiem tylko co z chłodzeniem czy faktycznie NH-D14 nie będzie dużo lepszy od Macho BW gdyby jednak udało się podkręcić lepiej procka ( tak liczę na szczęście posiadania dobrej sztuki, haha). Obudowa Fractala R4 powinna spełnić nasze oczekiwania więc w tę stronę bym szedł na Twoim miejscu (chociaż jeszcze nie zamówiłem).

Link to post
Share on other sites

Zapewne chodzzi też o to aby wentylator był duży i osiągał mniejsze obroty - czyli cicho ......

 

M500 256 wybrałem aby nie myśleć przy dużych plikach czy się pomieści - system to niespełna 100 GB wraz z programami

 

 

A jaki system będzie u Ciebie ???

Edytowane przez ROBUR-WRO
Link to post
Share on other sites
No istotnie jedna płyta ma 8 SATA i 2eSATA a druga tylko 6 SATA - jest to dość istotne bo już mam 4 HDD, będzie SDD i DVD = 6 SATA

 

Często ktoś proponując zamianę na tańszego, ale dobrego fatala zapomina o ilości dysków. Co w naszym przypadku jest bardzo ważne.

 

Poczekaj na Stelka, ale to co wybrałeś jest w porządku + Macho BW + Fractal R4 - będziesz zadowolony. W przyszłości drugi szybki dysk ssd - scratch disk. 1 hdd na odczyt plików, 1 hdd na eksport.

 

 

 

A jaki system będzie u Ciebie ???

Kupiłem kilka lat temu Win7 HE - ogranicza mnie 16GB ram. Kup Win 7 PRO - będziesz mógł w przyszłości dołożyć ramu - nie to co ja :).

 

 

Edytowane przez blackeagle
Link to post
Share on other sites

XFX nie obsługuje stanów C6/C7 - są one wykorzystywane podczas hibernacji/usypiania Haswella. Oczywiście idzie to badziewie wyłączyć w ustawieniach BIOSu więc możesz spokojnie pozostać przy XFX  ;)

Co do zestawu to ładnie się prezentuje : budę możesz zamienić na R4,a z mobo dobrze kombinujesz - ilość portów SATA ma spore znaczenie i lepiej mieć wolne w nadmiarze, niż kombinować z dokładaniem kontrolera, lub wymianą dysków.

Link to post
Share on other sites

No to podziękował wszystkim i nie ma ci bić piany tylko zamawiać :D

 

Czy to nadal jest aktualne ????

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanko - czy zasilacz montowany na dole obudowy powinien mieć wentylator na dole (zasysanie z podłogi) czy dać wentylator od wnętrza czyli będzie na górze - zaciąg z komputera (mniejszy syf będzie wlatywał do zasilacza.

 

Zawsze miałem zasilacze w górnej części obudowy - a tu zmiana

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...