Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Symulatory na PC


Recommended Posts

Temat dla maniaków różnego rodzaju symulatorów. Jeżeli macie jakieś godne uwagi symulatory lub też takie którymi nie warto zawracać sobie głowy (lotnicze, wyścigowe, czołgów, kolejowe i czego tam jeszcze dusza zapragnie) to napiszcie o nich. Te które już się pojawiły lub jakieś zapowiedzi na ten rok i dalej. Ja osobiście używam Microsoft Flight Simulator 2004 oraz X z masą dodatków do nich. Uważam że jest to najbardziej realistyczny symulator lotnictwa cywilnego jaki do tej pory powstał. Nie wiem czy seria kiedykolwiek będzie kontynuowana ale liczę na to a przynajmniej że ktoś stworzy coś jeszcze lepszego. Może znacie jakieś świetne symulatory czołgu?.(WoT nie jest takim typowym symulatorem ale jak np. iM1A2 Abrams).

Edytowane przez dinokajman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O klimacik IWW więc już się za tym rozejrzę.  Kiedyś jeszcze na starym kompie pamiętam jak miałem Red Baron 3d fajne było tylko ta grafa :-) Napiszę jeszcze o Microsoft Train Simulator. Bardzo mi się podobał ze względu na mnogość dodatków polskich stacji, tras wagonów i lokomotyw. Kiedyś miałem taką trasę Poznań Główny-Zbąszynek tam wykorzystywałem jakąś polską lokomotywę spalinową i wagony tzw "piętrusy" a także składem EN57. Trasa była super a pociągi jakimi jechałem bardzo ładnie odwzorowane a przede wszystkim dźwięki (np hamowanie pociągu). W tym symulatorze podobało mi się to iż mogliśmy obserwować widoki nie tylko z lokomotywy ale też z okna wagonu. Posiadam jeszcze ten symulator ale nigdzie tej trasy nie mogę znaleźć wie ktoś może coś na ten temat? Wyszedł też chyba TS II ciekawe czy grafika została jakoś poprawiona?

Edytowane przez dinokajman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

War Thunder jeden z trybów dość relaistyczny opis poniżej jak ktoś grał to wie jak trudno się prowadzi samolot, krótki opis 

Bitwa realistyczna - jak nazwa wskazuje jest to bitwa w której ustawienia automatycznie przełączają się w tryb symulatora. Drążek zachowuje się jak w prawdziwym samolocie, czyli następuje zmiana osi Y i X np. żeby poderwać samolot musimy pociągnąć ster w dół. Komputer nie koryguje za nas toru lotu, musimy sami na bieżąco korygować pozycje samolotu za pomocą drążka i pedałów. Wszelakie pomoce z trybu zręcznościowego znikają, może tryb symulatora to za dużo powiedziane ale jednak model lotu jak i sterowanie bardziej przypominają prawdziwy samolot. Również użycie kamery zostaje ograniczone do minimum, nie mamy dostępu do zewnętrznej kamery możemy jedynie obracać głowę w naszej kabinie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z symulatorów lotniczych polecam:

Rise of Flight

Ił2 Sturmovik 1946 - stary, dobry ił2. Symulator ma już parę lat i zaczyna być to widoczne ale uważam że jest nadal najlepszą symulacjią WW2.

FSX - coś dla miłośników cywilnego latania. Masa modów i dodatków.

Cała seria DCS, LockOn - coś dla maniaków współczesnych maszyn bojowych.

Falcon 4.0 - świetny symulator F16. Choć jest starszy niż niektórzy użyszkodnicy tego forum to nadal daje radę.

Edytowane przez mulator
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem pierwszą wersję tego symulatora. Widać po zmianach na stronie którą podałeś że pracują nad tym symulatorem nadal. Jutro zobaczę jakie zmiany zaszły w stosunku do pierwotnej wersji. Dzięki za przypomnienie :-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...