Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta moda niby przemija, ale w sumie moda mnie malo interesuje. Czy to ciekawa rzecz? Czy wszystkie filmy emitowane w telewizji mozna ogladac w tej technologii? I jaki ewentualnie model polecacie?

 

Swoją drogą wiem, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

 

Mam nadzieje, że te uwaga o komentarzach sponsorowanych nie zostanie potraktowana jako bezczelna ;) W każdym razie bardzo proszę o prawdziwe rady ;) 

Link to post
Share on other sites

Co do 3D. Szczerze mówiąc mam to w TV i oglądałem tylko raz film w 3D. Przy zwykłej TV nie ma tych efektów (a męczysz oczy). 

Powiedz jaki masz budżet, jaka wielkość Cię interesuje, no i do czego potrzebujesz TV, kablówka, konsola, ?

Link to post
Share on other sites

Sprawa z 3D wygląda tak, że jest ono w praktycznie każdym lepszym modelu telewizora i tak na prawdę nie wpływa zbyt to wiele na koszt.

Podczas oglądania telewizji możesz oglądać w 3D wszystko jeśli włączysz konwersję 2D->3D, ale będę szczery, nie jest to efektowne.

Kwestia konkretnego modelu: podaj z jakiej odległości będziesz oglądać, to dobierzemy przekątną, no i napisz to o co też kolega wyżej poprosił.

Link to post
Share on other sites

Ja już słyszałem różne wypowiedzi, jedni marudzą, że oczy bolą, inni że takie 3D to nie 3D, oszukane, itp itd. Pewnie że warto, ale zależy ile kto chce oglądać. Jak lubimy dłuższe seanse 3D to chyba lepiej wybrać tech. polaryzacyjną, ta nie męczy tak oczu, obraz jest jaśniejszy i nie ma migotania. Jak tylko popatrzeć przez chwilę to migawkową, większa rozdzielczość, ale i intensywniejsze używanie oczu. Dzisiaj 3D to taki dodatkowy bajer do TV, jest prawie we wszystkich większych telewizorach. Prawdę mówiąc, na większych, np z rozdzielczością ultra HD lepiej to wygląda, bo jest ekran większy, zupełnie jakby oglądał na rzutniku 3D.

Link to post
Share on other sites

Mam 3D aktywne i jest ok. Jednak na dłuższą metę nie dał bym rady na to patrzeć. I nie chodzi tu już o męczenie okularami czy coś. Męczy Cię po prostu samo oglądanie. Wzrok jest przyzwyczajony do innego obrazu..

Link to post
Share on other sites

Mam monitor z tunerem tv i 3D od 2 lat, pasywna technologia nie męcząca oczu, na początku wielka radocha - granie w 3D, potem kilka filmów 3D i tyle pożytku z tej funkcji, w ogóle nie używana. Moim zdaniem nie warto inwestować w 3D, lepiej wybrać TV z lepszymi kolorami, czy te pieniądze dołożyć do lepszego audio.

 

Można oglądać filmy emitowane w 3D jak i również "płaskie" w 3D poprzez opcję konwersji do 3D, która wygląda ładnie na papierze, a efekt przynosi beznadziejny. Moja rada, zapomnij o tym, napompowany balon marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dlatego jak brać 3D to lepiej pasywne. Można się pobawić, można pooglądać, oczy nie ucierpią, a radocha jest. Dlatego też w te większe TV, np 4k LG labo Samsunga, pakują pasywkę, żeby był bajer, ale żeby nie przeholować. Warto mieć 3D, zwłaszcza w większych tv, w sumie to teraz we wszystkich większych jest, ale z tego co wiszę, za aktywną trzeba dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dlatego jak brać 3D to lepiej pasywne. Można się pobawić, można pooglądać, oczy nie ucierpią, a radocha jest. Dlatego też w te większe TV, np 4k LG labo Samsunga, pakują pasywkę, żeby był bajer, ale żeby nie przeholować. Warto mieć 3D, zwłaszcza w większych tv, w sumie to teraz we wszystkich większych jest, ale z tego co wiszę, za aktywną trzeba dopłacić.

 

Samsung jest tworca Active 3D

LG jest tworca Passive 3D

 

Nie spotkalem sie jeszcze z modalami samsunga z pasywnym 3D, mozesz dac jakis przyklad..

 

 

 

Ta moda niby przemija, ale w sumie moda mnie malo interesuje. Czy to ciekawa rzecz? Czy wszystkie filmy emitowane w telewizji mozna ogladac w tej technologii? I jaki ewentualnie model polecacie?

 

Swoją drogą wiem, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

 

Mam nadzieje, że te uwaga o komentarzach sponsorowanych nie zostanie potraktowana jako bezczelna ;) W każdym razie bardzo proszę o prawdziwe rady ;)

 

 

Sam posiadam Pasywne 3D, fajna sprawa do filmów, mona tez pograc na dual play w 3D..

 

w telewizji tez nie wyglada to zle, nie ma efektu wielkiego 3D ale glebia obrazu jest wieksza i tez fajnie sie oglada..

 

ps. jak juz brac 3D to min 55", sam kupilem 47" i po kilku filmach moge powiedziec ze maly do 3D jest

Link to post
Share on other sites

 

 

Ta moda niby przemija, ale w sumie moda mnie malo interesuje. Czy to ciekawa rzecz? Czy wszystkie filmy emitowane w telewizji mozna ogladac w tej technologii? I jaki ewentualnie model polecacie?  

Dodam swoje trzy grosze na temat 3D.

Mam takie coś w TV, użyłem tego raz przy oglądaniu Avatara. Niby fajnie, ale jednak w kinie 3D dużo lepszy był efekt.

Co do konwersji, nie chciałbym oszukać ale 90% filmów które są to właśnie konwersja 2D -> 3D bo może więcej ludzi pójdzie i dopłaci do biletu.

 

Efekt jest taki że mamy pierwszy plan (czyli najczęściej bohater), dalej mamy tło i gdzieś pomiędzy napisy, ogląda to się słabo, bardzo nawet. Praktycznie nie istnieje przejście między planami i skaczesz wzrokiem między planami i to męczy wzrok.

Problem nie dotyczy prawdziwego 3D gdzie płynnie wszystko się zagłębia jak w przykładowym Avatarze, ale filmów do tego jest znikoma ilość.

Link to post
Share on other sites

Problem nie dotyczy prawdziwego 3D gdzie płynnie wszystko się zagłębia jak w przykładowym Avatarze, ale filmów do tego jest znikoma ilość.

 

nie zgodzę się z tym twierdzeniem.. mam ok 30 filmów 3D na dysku, a jeszcze wielu nie ściągałem bo już wcześniej te filmy oglądałem w 2D i nie chcę jeszcze raz oglądać..

 

aby w domu był dobry efekt 3D to jak już pisałem minimum 55" i się fajnie ogląda..

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, nie twierdzę że nie ma filmów tylko że to co wypuszczają to na siłę robiona konwersja na 3D byleby była.

 

Są dwa plany, każdy osobno, bez płynnego przechodzenia.

 

czytałem, i dalej się nie zgodzę z Tobą.. pierwszy lepszy film "Gravity" jak dla Ciebie tylko Avatar miał/ma efekty 3D..

 

to albo nie oglądałeś więcej filmów w  3D (lub były stare) lub masz za mały TV do filmów 3D.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

aby w domu był dobry efekt 3D to jak już pisałem minimum 55" i się fajnie ogląda..

mam 42 cale w domu i efekty 3D na tym stosunkowo niewielkim ekranie są świetne

 

Widziałem na brd kilka starych kinowych hitów (Jurassic Park, Predator czy Król Lew) przerobionych oficjalnie na 3D i napewno nie jest to zwykła konwersja 2D do 3D.

 

Kiedyś w filmach były ścieżki audio mono, później stereo... imo warto, dobre 3D to jak dobry kinowy dźwięk przestrzenny. Technologia idzie do przodu.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to technologia ktora mozna ogladac kilka godzin dlatego polecam Samsunga z aktywnym 3d.

 

wlasnie, majac actywne 3D nie da sie dlugo ogladac.. bo glowa i oczy bola.. jest zakazane dla dzieci do 6 roku zycia..

 

ALE, pasywne 3D nie powoduje tego i mozna ogladac dlugo filmy.. po 3 h filmie nie czujesz nic..

 

gdy ogladalem aktywne 3D po 15 minutach miales dosc ogladania..

Link to post
Share on other sites

Ale nie wielu ma takie dolegliwosci.

3d nadaje sie do ogladania od swieta a nie po kilka h.

I tu nie chodzi o zadne bóle glowy :)

Fajny gadzet, ja wole aktywne .

 

Fakt, ze gdym mial dziecko ktore jest zainteresowane 3d kupil bym tylko.i wylacznie LG.

 

Edytowane przez TrueGrand
Link to post
Share on other sites

Ale nie wielu ma takie dolegliwosci. 3d nadaje sie do ogladania od swieta a nie po kilka h. I tu nie chodzi o zadne bóle glowy :) Fajny gadzet, ja wole aktywne . Fakt, ze gdym mial dziecko ktore jest zainteresowane 3d kupil bym tylko.i wylacznie LG.

 

kupowanie telewizora aby oglądać 3D od święta.. racjonalne!!

 

ciekawe czy wytrzymasz 3 godzinny film na active 3D. i nie odczujesz tego..

 

dlaczego wyłącznie LG??

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...