Skocz do zawartości

r7 260x vs gtx 750 ti


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez genisuken,

Recommended Posts

Witam !

Chcę kupić nową kartę graficzną. Na oku mam r7 260x ( 520 zł ) i gtx  750ti ( 600 zł ). Patrzyłem na testy jednak dużo z nich nie wywnioskowałem. Która karta bedzie lepsza (wydajnieszja) dla takiego zestawu:

- i5 750 4,2 Ghz

- zasilacz 450 w firmy delta ( 2 linie 12v, jedna 180w, druga 170w )

- dobrze wentylowana obudowa Aerocool Mechatron

 

Zależy mi na tym, aby nie zmieniać zasilacza. Obie karty spełniają ten warunek. Nie mam ściśle określonych gier, w jakie będę grać. Na kartę chcę przeznaczyć ok 550 - 580 zł . Możliwa mała dopłata

 

Może wstrzymać się i kupić r7 265. Wie ktoś kiedy będzie dostępny w Polsce ?

 

Dziękuje za pomoc

Edytowane przez kogmaw00
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Do takiego zestawu najwydajniejszą kartą byłby hd 7850: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7850-double-dissipation-2gb-fx-785a-cdj4-624854/. R7 265 to taki hd 7850, który otrzyma podatek od nowości. Zasilacz powinien dać rade, nie jest na czarnej liście, ale w przyszłości radzę wymienić chociaż na corsair vs 450w.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Nie zastanawiałem się nad tym. Wydaje się dobrym wyborem. Jak stoi sprawa z podkręcaniem? Da rade osiągnąć wartości takie jak r7 265 ?

 

Dodam jeszcze że karta będzie działała w rozdzielczości 1366 x 768

Edytowane przez kogmaw00
Link to post
Share on other sites

R7 265 i hd 7850 to prawie identyczne karty, obie powinny się podobnie kręcić, ale wszystko zależy od sztuki jaką otrzymasz.

 

Edit:

W takiej rozdzielczości to ten radek będzie się nudzić i wszystkie gry powinny lecieć na ultra. Jeżeli ci się nie spieszy z zakupem to nowy radek to będzie całkiem ciekawa propozycja jezeli jego cena wyniesie ok. 550zł, widziałem jak się sprawuje po podkręceniu i powiem szczerze jestem zaskoczony.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...