Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chcę nic mówić, ale  to samo masz za 200 zł pod nazwą Gladius M40. 

 

"Nox jest pierwowzorem, i dla sprostowania SilentiumPC wydało znacznie później ze swoim Gladiusem M40 niż Coolbay. Cena obudowy wynosi 320 zł i jest droższa niż bliźniak, ale doliczając koszty lakierowania podzespołów, okno z pleksi oraz dodatkową skrzynkę na dyski, cena jest niemal identyczna jak Gladius M40."  (źródło)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

a wracając do tematu... coś co mi dziś wpadło w oczy przy przeglądaniu obudów:

 

Akasa Venom

In Win GRone czarna

Lian Li PC-7HWX

Lain Li - Lancool K62

Akasa - co to za marka?

In Win - gdyby nie te X i niebieska szyba...

PC-7HWX - nawet ok :)

 

A co sądzicie o Xigmateku Talon?

Link to post
Share on other sites

Akasa robi np coolery do cpu - ich flagowy Akasa Venom Medusa:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/akasa-venom-medusa-cooler-dwa-wiezowe-radiatory-dwa-wentylatory.html

 

Sam sie nad tym Xigmatekiem zastanawialem ale poczytalem w necie i ludzie nie byli zachwyceni obudowa, nie pamietam o co chodzilo. Colossus lepszy :P

 

a moze buda od XFXa?

 

http://chlodzenie.net/obudowy/type-1-bravo-czyli-xfx-i-obudowy-komputerowe/

 

wydaje sie spoko

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Sam sie nad tym Xigmatekiem zastanawialem ale poczytalem w necie i ludzie nie byli zachwyceni obudowa, nie pamietam o co chodzilo. Colossus lepszy :P

Skoro tak... :)

 

a moze buda od XFXa?

 

http://chlodzenie.net/obudowy/type-1-bravo-czyli-xfx-i-obudowy-komputerowe/

 

wydaje sie spoko

Wygląda ciekawie, ale nie ma okna.

Link to post
Share on other sites

Co do Lian Li PC7HWX to ładna obudowa z tym, że jest niewiele miejsca za tacką na okablowanie, podobnie jak w Lancoolu K58. Oryginalne wentylatory nie są wzorem jeżeli chodzi o ciszę, ale nie jest tragicznie. Długie karty z rozbudowanym chłodzeniem (Prolimatech MK-26) wchodzą bez problemu, wysokość radiatora do 170mm a nawet minimalnie więcej. Dyski bardzo dobrze wyciszone. Fabrycznie zainstalowane filtry powietrza, do których jest łatwy dostęp, więc nie ma problemu z ich czyszczeniem. Mozliwość dodania wentylatorów 120mm na topie obudowy, chociaż moim zdaniem nie jest to konieczne, bo i tak obudowa jest bardzo dobrze wentylowana.

Link to post
Share on other sites

Spytam jeszcze co sądzicie o Corsairze 450D, wygląda ok, filtry jakieś ma, nie najdroższy i jest to mid-tower (Colossusa nigdzie nie widzę). Jakie są Wasze opinie na temat tej obudowy?

 

0,7mm grubość blachy ;) a colossusa ofert jest mnóstwo w sklepach, na przykład tutaj

 

przy okazji: pojawiła się znów dostępna (czarnej z oknem jeszcze nie ma na stanie u nich)

Nanoxia Silence 5 - Biała wyciszana z oknem 549zł...

blachy - 1,1mm 

waga - 16kg

http://www.alternate.pl/Nanoxia/Deep-Silence-5-Window/html/product/1107946?

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

wlacze sie w dyskusje i polece bude, ktora sam posiadam: CM HAF XM. przerobilem juz kilka, ale ta jest naprawde godna polecenia. sztywne blachy, nic nie rezonuje, mnuuuuustwo miejsca w srodku jak i za tacka mb, dodatkowe miejsce na ssd za ta wlasnie tacka. zero problemu z kablami, dowolna konfigurcja, jezeli chodzi o wentyle, ogumowane przepusty, przystosowane do rozbudowanego LC. nie jest to moze jakies premium class, ale jest naprawde solidna i bardzo przewiewna, dostepna rowniez w wersji z oknem. wersja full tower rowniez jest niczego sobie. reasumujac - solidna buda godna polecenia

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

wlacze sie w dyskusje i polece bude, ktora sam posiadam: CM HAF XM. przerobilem juz kilka, ale ta jest naprawde godna polecenia. sztywne blachy, nic nie rezonuje, mnuuuuustwo miejsca w srodku jak i za tacka mb, dodatkowe miejsce na ssd za ta wlasnie tacka. zero problemu z kablami, dowolna konfigurcja, jezeli chodzi o wentyle, ogumowane przepusty, przystosowane do rozbudowanego LC. nie jest to moze jakies premium class, ale jest naprawde solidna i bardzo przewiewna, dostepna rowniez w wersji z oknem. wersja full tower rowniez jest niczego sobie. reasumujac - solidna buda godna polecenia

A ja myślałem, że mnóstwo... :P Raczej budy w tym stylu mi się nie podobają.

 

Do 450D wejdzie be quiet! Dark Rock 3 albo HR 02 Macho?

 

 

PS (bo nie chcę zakładać nowego tematu) czy Dark Rock 3 jest zbliżony wydajnościowo do HR 02 Macho? Możecie też podać inne chłodzenie czarne, ciche, wydajne i tanie [max. 200zł; i5 4670K]. :)

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Do 450D wejdzie be quiet! Dark Rock 3 albo HR 02 Macho?

 

wejdzie każdy cooler do 165mm - źródło

 

a coś innego czarnego to Akasa Venom Medusa tylko łopatki nie są czarne ;)

albo bardzo fajny Prolimatech Megahalems Black + dokupienie 1-2 wiatraków

lub wersja z 2 czarnymi wiatrakami Prolimatech Megahalems Black Dual Silent

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o Xigmateku Talon?

 

Polecam. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach :).

 

 

Oprócz boków obudowa pokryta jest czymś w rodzaju gumy, przyjemne w dotyku, nie łapie odcisków i super się prezentuje.

Co do minusów, koszyk na dyski wibruje, musiałem zamontować hdd inaczej :P.

Edytowane przez Hipnagog
Link to post
Share on other sites

Polecam. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach :).

 

Jak tak patrzę, to wydaje się słabo ofiltrowany, ale design fajny. :) Talon ma chłodzenie procesora z tego, co kojarzę do 180mm, tak?

 

A co sądzicie o CM N600?

 

PS Może ktoś ma pomysł na budę z oknem i 4 zatokami 5.25" w tym budżecie, najlepiej midi tower?

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Od spodu jest naprawdę solidny filtr. Na froncie trochę gorzej. Po pół roku użytkowania tej budy w środku ani śladu czegokolwiek. Ale to pewnie dlatego że mam panele, a obudowa stoi na biurku. Co do coolera, to mam macho i jest dużo luzu. Ciężko określić, bo okno nie jest płaskie, ale około 2cm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...