Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam obudowy z oknem do około 500 zł (najlepiej mid-tower). Ma ona mieć dobrą wentylacje i oczywiście ciekawy design. Raczej nie ma to być po prostu prostokąt, co prawda jest to ładne, eleganckie, ale jednak... nie. Nie toleruje też czegoś w stylu (chyba wszystkich) AeroCooli.

 

Sam myślałem na Colossus'em.

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o H440, to radzę w najbliższym czasie napisać do Dodo, który zakupił tę obudowę. Jeśli nie posiadasz napędu optycznego (lub masz zewnętrzny), to H440 będzie dobrym wyborem (dobra jakość + piwnica). Podane przez Mrozinha obudowy również są niczego sobie.

Link to post
Share on other sites

Popieram R4. Przepiękny design, fabrycznie wyciszona i do tego przewiewna. Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie ;)

Gdy ja zobaczyłem pierwszy raz Fractala Rx (x bo wszystkie są podobne) to pomyślałem, że muszę go mieć, i za 250 czy 260zł z przesyłką kupiłem nowego R3 - zakochałem się w jej prostocie i musiałem ją po prostu mieć.

Link to post
Share on other sites

Prostota i zarazem elegancja oferowana w dość przyzwoitej cenie.... Same drzwiczki bardzo przyciągają uwagę, a co dopiero cała przepiękna buda ;) wersja z oknem tym bardziej, zresztą zależy kto co woli ;)

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Posiadam obudowę od Zalmana (z11 plus) i stwierdzam, że jest to dobra przewiewna buda z oknem. Posiada "futurystyczny" styl,  nie jest droga, a materiały z których została wykonana są solidne. Można na spokojnie zwodować sprzęt z tym, że chłodnica musiałaby pójść na górną część obudowy, albo na prawy bok budy. 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie to zdecydowanie H440.

 

do tej pory miałem w głowie do wyboru R4 lub NOX ale teraz widzę, że trzeba pomyslec nad zewnetrznym dvd hehe, co do obudów to NOX prezentuje się świetnie w tym białym wydaniu do tego wiele rozwiązań mi się podoba, jedyny ból, że trzeba będzie ją w przyszłości pewnie wyciszyć ją matami no i blaszka 0,6mm a nie 1mm ale coś za coś:

 

Fractal Design R4

NOX Coolbay White

...a jeśli ktoś chce mocno zaszaleć z designem to MSI Dragon Custom Case :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Zalmana (z11 plus)

 

Litości. W temacie poruszane są budy klasy premium, a mimo całej mojej sympatii dla Zalman'a, Z11+ to potworek o wyglądzie Transformersa, który do ewentualnego wodowania pasuje jak pięść do nosa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Litości. W temacie poruszane są budy klasy premium, a mimo całej mojej sympatii dla Zalman'a, Z11+ to potworek o wyglądzie Transformersa, który do ewentualnego wodowania pasuje jak pięść do nosa.

True, to kompletnie inna liga i kompletnie nie do LC :)

Link to post
Share on other sites
 



Szukam obudowy z oknem do około 500 zł (najlepiej mid-tower). Ma ona mieć dobrą wentylacje i oczywiście ciekawy design. Raczej nie ma to być po prostu prostokąt, co prawda jest to ładne, eleganckie, ale jednak... nie. Nie toleruje też czegoś w stylu (chyba wszystkich) AeroCooli.

 

Sam myślałem na Colossus'em.

 

Autor podał kryteria pod które Zalman Z11 plus może zostać wpisany. Chciałbym również zauważyć, że cena jest określona do kwoty 500 zł, więc proszę tak nie sapać. Z tym LC to trochę przesadzacie, oczywiście że w obudowie trudno jest zmieścić większą chłodnice, a nawet jedną sztukę rezerwuaru, mimo wszystko da się to wykonać z pewną ingerencją w wygląd zewnętrzny obudowy. Kiedy wybierałem case'a, byłem przygotowany na wydatek rzędu 600-700 zł, ale właśnie ten "Transformer" za śmieszną kwotę urzekł mnie swoim agresywnym wyglądem. Swoją drogą wahałem się pomiędzy Cooler Masterem Cosmos SE a właśnie Z11+. Jeżeli Ci się podoba i byłbyś w stanie dołożyć to czemu nie. Ewentualnie zawsze możesz powalczyć o zadbane używki takie jak ta np. 

http://allegro.pl/okazja-cooler-master-cosmos-se-obudowa-z-oknem-i4091082592.html
Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja, ale 0.6mm...  TX też fajny, tylko, że to już big tower.

 

jak lubisz bardziej "futurystyczne" obudowy to moze zainteresujesz sie In Win GRone: 5 wiatrakow, grube blachy, dosyc cicha, ofiltrowana:

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2012/11/27/in-win-grone-review/1

Nie, w tej przód mi się nie podoba i jeszcze niebieska szybka...

 

Swoją drogą wahałem się pomiędzy Cooler Masterem Cosmos SE a właśnie Z11+. Jeżeli Ci się podoba i byłbyś w stanie dołożyć to czemu nie. Ewentualnie zawsze możesz powalczyć o zadbane używki takie jak ta np. 

http://allegro.pl/okazja-cooler-master-cosmos-se-obudowa-z-oknem-i4091082592.html

Nawet całkiem ok ten Cosmos.

 

Co do kilka razy wspomnianych Zalman'ów - nie.

A jeszcze spytam co sądzicie o Colossusie?

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

A ja się wypowiem... A co tam :D

Colossus wygląda fajnie, co do jakości to nie powiem bo go nie widziałem, ale koszyki na dyski będą wpadały w rezonans i dodawały decybeli. I do tego nie ma usuwanych tych koszyków...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...