Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję taniego dysku w cenie do 200 zł max.

Interesuję mnie :

- cicha praca

- wydajność lepsza od mojego obecnego Seagate st3160815as ata,

- pojemność wystarczy mi 250GB

 

Moja płyta główna to :

gigabyte ga-p35-ds3l  + zasilacz Tacens Radix 420 W

 

Miła byłaby cicha praca i lepsza wydajność dlatego jeśli byłaby możliwość współpracy SSD z moją płytą główną to jestem za, jeśli nie to proszę o jakąś poradę. Z tego co przeczytałem to możliwość jest, ale nie będzie w pełni wykorzystany. Chyba lepszy będzie HDD dla mnie, z racji żywotności , choć tu chyba loteria , mój seagate już pracuje 8 lat i nic go nie rusza. :D

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites

Do 200zł możesz mieć już 1TB: http://proline.pl/?p=WD+WD10EZEX :)

 

tego co przeczytałem to możliwość jest, ale nie będzie w pełni wykorzystany.

Tak, bo Twoja płyta obsługuje tylko SATA II. Poza tym do 200 zł są nieopłacalne SSD 60GB, a przyzwoite 120GB (Crucial M500) to ok 250zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie brałem go pod uwagę , tyle że wiele osób mówi że głośny , jak to z tym jest ? A możesz nieco powiedzieć jak się ima on w porównaniu z tym starym ? W zasadzie wykresy sam mogę znaleźć ale tak podsumowując ? dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W tym budżecie to najbardziej opłacalny wybór. Nie spotkałem się z narzekaniami na jego głośność, a z tego co mi wiadomo jest cichszy od posiadanego przeze mnie ST1000DM003, którego głośność (w czasie kiedy był u mnie dyskiem systemowym) zbytnio mnie nie drażniła.

Link to post
Share on other sites

Wezmę tego nowego w takim razie. A jeszcze pytanie, czy zmiana na win 8 32 bit (licencje za darmo z uczelni) + ten nowy dysk spowoduje wzrost wydajności , szybszej pracy w programach ? Mam tu na myśli   częste kopiowanie , usuwanie kilku tysięcy małych zdjęć wielkości 32x16 np. , konwertowanie filmów z różnych formatów, internet  i aplikacje typu matlab, i nic mega wymagającego. 

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites

jest też dostępna , ale polecali mi tu 32 bitową z racji mojego sprzętu :  Intel E5200 oraz 2,5 GB ram ddr2, i w tej chwili mam 32 bitową wersję win 7.


Zdecydowałem się na kupno dysku pod koniec tego tygodnia, zamierzam zainstalować win 7 64 bitową oraz linuxa i dołożyć ram do 4 GB.

Czy czasem ten dysk nie będzie szybszy od blue ?

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3643017

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...