Skocz do zawartości

Zamiana LG L9 na coś....


Recommended Posts

Cześć. Od ponad roku jestem posiadaczem LG L9. Nie mogę złego słowa na niego powiedzieć, ale... No właśnie. Kiedy go kupowałem, priorytetem był olbrzymi ekran i wydajność w grach. Teraz moje wymagania zmieniły się i potrzebuję czegoś innego. Głównym priorytetem jest tutaj szybkość działania i jakość wykonania. Krew mnie zalewa, kiedy chcę włączyć kontakty i czekam 3 sekundy na uruchomienie. Pierwsza myśl? Iphone. Jabłko 5 nie podoba mi się z wyglądu, więc odpada. Myślę nad 4S. Czy jest sens pakować się w ten model ? Dobry aparat byłby miłym dodatkiem. Na jakości dźwięku nie zależy mi w ogóle. Z rynku telefonów wypadłem już dawno, nie mam pojęcia jak to teraz wygląda. Budżet: to co dostanę za L9 (550 zł?) +/- 500 zł.


Zapomniałem dodać. Używane oczywiście wchodzą w grę.

Link to post
Share on other sites

Używane ... a powiedz mi czy preferujesz jakiś system ?

W tej cenie niestety Panie nie ma super płynnego androida no chyba że dołożysz do MOTO G.

Ale w tej cenie jakbyś wziął Nokie to byłby dobry wybór. Płynna, szybka, dobra jakość wykonania i dobry aparat. Teraz tylko pytanie czy ten system Ci pasuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że autor będzie miał około 1000zł w sumie no to spokojnie wystarczy na Moto G, która będzie bardzo płynna. Moim zdaniem jednak za tą cenę lepiej szukać Nexusa 4 bądź LG Swift G. Oba telefony mają niezłe podzespoły i są bardzo szybkie. Na aukcjach na allegro można wyrwać je w bardzo dobrej cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A fakt nie zauważyłem że jeszcze +/- 550 ;p

Jak masz 1000 to są 2 wybory :

albo nexus 4 który ma czysty android i jest bardzo płynny z bardzo dobrą jakością wykonania. Posiada pewność aktualizacji

albo LG G który jest również płynny ale posiada nakładkę z kilkoma bajerami, bardzo wysoka jakość wykonania, niezły aparat 13mpx, szybki procesor i 2 GB ram. Wbudowane 32 Gb z brakiem możliwości rozszerzenia pamięci.

Natomiast ja bym zaproponował Ci poczekanie z 2 miesiące...

Już wyjaśniam. Nexus 5 teraz nowy POLSKI kosztuje 1200 zł. W ostatnich 2 miesiącach spadł o 150. Prawdopodobnie spadnie jeszcze ok 100 zł może o 50. Ale za 2 miesiące będą już na alledrogo używki NEXUS 5 spokojnie w cenie 1000-1100.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nexusa brałem pod uwagę przy kupowaniu eldżika, ale wtedy były ogromne problemy z dostępnością. Nie jestem przekonany do WP8 i raczej nie uda się wam przekonać. A co z ajfonem 4S? Z tego co wiem, to właśnie jabłka rządzą w płynności swoich urządzeń.


Moto G to ciekawa propozycja, ale poczekam jeszcze na  opinie o 4S.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Nexus 4 jest równie szybki jak iPhone przy czym Android jest o wiele bardziej personalizowalnym systemem o czym pewnie przekonałeś się przy LG L9. Moim zdaniem lepszy jest Nexus chyba, że podoba Ci się Apple i chciałbyś za niego przepłacić. Przepraszam za stwierdzenie, ale dla mnie jest to właśnie przepłacanie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musiałbym gdzieś "posmyrać" Nexusa, pytanie gdzie. Wiem ,że przy ajfonie płaci się 400 zł za jabłko na tyle, ale płynność to podstawa. Denerwuje mnie już ciągłe szukanie odpowiedniego romu na LG, żebym nie musiał czekać aż wszystko się załaduje. Mam 1 GB ram, a telefon działa jakby miał go 4 razy mniej.


Zapomniałem zapytać. Czy w Nexusie naprawiano problemy z trothlingiem ?

Link to post
Share on other sites

W aktualizacji 4.4 poprawiono długość działania na jednym ładowaniu oraz temperatury. W Nexusie na pewno nie będzie lagów - 2GB ramu oraz Snapdragon S4 Pro przy 720p nigdy nie przytną - zwłaszcza na czystym andku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja by rozważył nowa Lumię 820 lub droższa uzywaną Lumię 925. Jak zależy nam na bardzo dużym ekranie to Lumia 1320 jest bardzo ciekawa, kupić ją można poniżej 1000 zł - i stosunkiem jakość / możliwości do ceny bije konkurencję na głowę. Do filmów i interetu jest idealna.

 

Z Androidów - uzywki LG G2 ew Nexus 4 / 5 - Moto G odpada - zero serwisu, części, gwarancja 12 miesięcy max. Lepiej kupić coś uzywanego co ma serwis, gwarancję i części powszechnie dostępne w Polsce - zwłaszcza jak kupujemy uzywkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja by rozważył nowa Lumię 820 lub droższa uzywaną Lumię 925. Jak zależy nam na bardzo dużym ekranie to Lumia 1320 jest bardzo ciekawa, kupić ją można poniżej 1000 zł - i stosunkiem jakość / możliwości do ceny bije konkurencję na głowę. Do filmów i interetu jest idealna.

Jak już mówiłem, WP odpada. 


Aktualnie mam dylemat Nexus 4 vs Ajfon 4S.

Link to post
Share on other sites

 

 

Aktualnie mam dylemat Nexus 4 vs Ajfon 4S.
 Jeśli Ty nie możesz zdecydować między dwoma kompletnie różnymi modelami to my Ci niestety nie pomożemy :) Musisz zdecydować czego chcesz. Najważniejsze jest to czy wolisz duży czy mały ekran oraz jaki system preferujesz.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...