Skocz do zawartości

SilentiumPC Aquarius X90 vs Fractal ARC R2


Recommended Posts

Ja uważam, że efekt taki to wynik usunięcia poprzeczek wzmacniających i klatek na dyski w klasycznym wydaniu. Całość konstrukcji, pomimo zastosowania grubszej blachy niż w tańszych obudowach, po zdjęciu paneli bocznych zachowuje się tak jak to film pokazał.

 

To samo widziałem w recenzji największej obudowy Nanoxia. http://www.anandtech.com/show/7571/nanoxia-deep-silence-6-review/5

 

 

As a result, once the side panels are removed, the (empty) chassis frame twists by quite a few minutes, perhaps even over a degree, on its own. This is apparent when installing/removing the side panels, which will not align with the main body of the case until they're screwed in tightly. This is far from a major problem, and the Deep Silence 6 is certainly strong enough to withstand a lot of punishment, yet it is easily noticeable and gives the feeling of a bad mechanical design. On the other hand, extra supports would not only reduce the interior functionality of the case but would probably restrict certain features, such as the front liquid cooling radiator bracket, and they would also increase the weight of an already ridiculously heavy case even further.

 

Myślę że tak jak i w tamtej recenzji efektu takiego nie ma przy założonych panelach bocznych.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ UP

Oczywiście, że jak się założy panele boczne to nie ma mowy o jakimś "chybotaniu". Po prostu "niektórzy" stwierdzili, że nagle na świecie pojawił się taki problem i trzeba go "rozdmuchać" :D

 

omar2033

Panele boczne Z3 Plus mają ok. 0,6 mm...Na pewno mam sprawdzać w miejscach gdzie blacha na pewno jest jeszcze cieńsza? (okolice zasilacza, śledzie, blacha nad dyskami) ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzaj jak Cię to jara i dalej hejtuj konkurencję, którą nie handlujesz: Zalman, Corsair....

Na koniec po tym sprawdzeniu przypomnij wszystkim, że Zalman ma tak cienkie blachy w obudowie za 119zł !.

http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z3-czarna-91-889392.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=889392

 

Problem chybotania doskonale pokazał Black w swojej recenzji - pisaniem swoich bajek tego nie zmienisz.

Nie zmieni to jednak faktu, że wypuściliście na rynek tandetą o ponad 120-130 zł za drogą.

Piszę tak ponieważ obudowa do LC powinna posiadać już na starcie okno - by wąska grupa pasjonatów LC jarała się kolorkiem, płynem, wężami. X90 oczywiście ma okna ale za dopłatą 50zł !!! (to już norma u SPC) https://www.cooling.pl/silentiumpc-aquarius-x90-window-kit-panel-boczny-z-oknem,produkt,554591.html. Czyli realnie ta obudowa "pod LC" na starcie kosztuje 400zł 

Jej cena z oknem nie powinna przekraczać 300zł.

Za 315zł mamy ARC MIDI R2

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=427157&n=OBUDOWA-FRACTAL-DESIGN-ARC-R2-MIDI-CZARNA&w=c

Za około 350-360zł kupisz wersje z oknem

 

Sprzedaż X90 będzie tragiczna jeśli nie spadną ceny. A może spadną co ?

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardzo przepraszam forumowych "ekspertów" ale proszę mi podać przykład obudowy, która się w ogóle "nie giba" po zdjęciu panelów bocznych i kiedy naciśnie obudowę ktoś ważący tyle co Black

 

moja 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Bardzo przepraszam forumowych "ekspertów" ale proszę mi podać przykład obudowy, która się w ogóle "nie giba" po zdjęciu panelów bocznych i kiedy naciśnie obudowę ktoś ważący tyle co Black ;)

 

HAF XB po zdjęciu wszystkich paneli nawet nie drgnie

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk
@ UP

Z tym HAF XB to dobry żart jest :) Wiadomo, że im mniejsza obudowa tym efekt jest niezauważalny ;)

 

omar2033

A teraz zadam konkretne pytania i poprosimy wszyscy o konkretną odpowiedź:

"Ile i jakie chłodnice zmieszczą w Arc Midi R2 i Aquarius X90 bez żadnych modyfikacji? (naturalnie demontaż wszystkich koszyków wchodzi w grę)

Link to post
Share on other sites

Tyle , że x90 od SPC nie jest w tym chwianiu się odosobniony. x80 też miał ten problem ale może nie aż w takim stopniu jak x90.

 

A porównywanie Zalmana Z3 do budy za 360zł to tak jak porównywanie GTX650Ti z R9 290...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

A ja mam też inne zapytanie...Dlaczego swojego czasu m.in. omar2033 "hejtował" vlogerów, których teraz "nagle" uznaje za podstawowe źródło informacji i główne argumenty? Skąd taka zmiana "frontu" w postrzeganiu ich publikacji? ;) Cóż, osoby ogarnięte chyba już wiedzą dlaczego to tak wygląda ;)

Link to post
Share on other sites

A ja mam też inne zapytanie...Dlaczego swojego czasu m.in. omar2033 "hejtował" vlogerów, których teraz "nagle" uznaje za podstawowe źródło informacji i główne argumenty? Skąd taka zmiana "frontu" w postrzeganiu ich publikacji? ;) Cóż, osoby ogarnięte chyba już wiedzą dlaczego to tak wygląda ;)

Pisałem o tym na pierwszej stronie tego tematu :facepalm:

Black wreszcie zrobił fajną, rzetelną reckę.

Generalnie całkowicie odradza jej zakup.

Recenzje wesołych panów Davida N20, Tivolta, Patryka można z miejsca przemilczeć.

Poza ostatnimi recenzjami Black-a oglądam jeszcze recki Bakaka, które w mojej ocenie są obiektywne.

 

Może odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie.

Sprzedaż X90 będzie tragiczna jeśli nie spadną ceny. A może spadną co ?
Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...