Skocz do zawartości

SilentiumPC Aquarius X90 vs Fractal ARC R2


Recommended Posts

W sieci nie ma jeszcze odpowiedniej ilości testów, osobiście jeszcze nie mogłem pobawić się tą obudową.

Jak nie ma jak są ;)

Polecam uważnie obejrzeć recenzję.

 

Ogólnie bardzo słabo została oceniona.

Cała konstrukcja się chwieje pomimo zamontowania komponentów wewnątrz, niska jakość plastików na panelu przednim i górnym, głośnie wentylatory. Cena zdecydowania zbyt wysoka.

Dla mnie to tandeta kompletnie nieopłacalna.

ARC MIDI R2 zdecydowanie ciekawszy.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No dokładnie - cała się giba i to ze wszystkimi gratami wewnątrz. Tandeta.

Black wreszcie zrobił fajną, rzetelną reckę.

Generalnie całkowicie odradza jej zakup.

Recenzje wesołych panów Davida N20, Tivolta, Patryka można z miejsca przemilczeć.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

 

 

Dla mnie to tandeta kompletnie nieopłacalna. ARC MIDI R2 zdecydowanie ciekawszy.

 

Też tak twierdzę.Obudowa nie jest solidnie zrobiona.Wyprodukowana ze złomu.Powinna kosztować nie więcej niż 200-230 zł.

 

ARC R2 niszczy w pył z palcem w nosie i tyle w temacie.


Oglądałem film Blacka.Niedobrze mi się zrobiło ja ten cały "szkielet" obudowy się wyginał kiedy Black nią się bawił.

 

Jak można wciskać takie gó**o???/?......

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Bardzo przepraszam forumowych "ekspertów" ale proszę mi podać przykład obudowy, która się w ogóle "nie giba" po zdjęciu panelów bocznych i kiedy naciśnie obudowę ktoś ważący tyle co Black ;)

Link to post
Share on other sites

T.luk przecież black tylko ruszał obudową w jedną i drugą stronę bez użycia siły . Konstrukcja jak była z papieru. Czemu nie zrobicie porządną obudowę,którą nie wstyd polecać w dziale ze zestawami komputerowymi?????

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Śmiechu warty ten Aquarius. Tym bardziej za taką cenę...

 

Za kwotę 360 zł oczekiwałbym lepszej jakości wykonania.

 

Arc R2 za prawie 50 zł mniej oferuje dużo wyższą jakość i wykonanie.

A za 10 zł więcej mamy Define R4.

 

W skrócie wszystko wskazuje na to że Aquarius to kolejny chiński badziew od SPC.

 

Już mój Zalman jest stabilniejszy i bez problemu mogę na niego usiąść. A kosztuje 160 zł mniej.

Link to post
Share on other sites

X90 jest wtopą cenowa SPC. Podejrzewam, że w tempie błyskawicznym spadną ceny tej chybotliwej konstrukcji bądź SPC wycofa ją z oferty.

Już w tej chwili można ją dostać za 330zł. Może jeśli cena spadnie poniżej 300zł ktoś skusi się na ten osobliwy wynalazek.

Link to post
Share on other sites

Cenową jak cenową, wtopą jest wypuszczenie budżetowej budy do LC. Chłodzenie cieczą to droga zabawa i jeśli ktoś już się na to decyduje to raczej nie przycina na obudowie.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Naprawdę nie lubię się powtarzać ale:

proszę mi podać przykład obudowy, która w ogóle się "nie giba" po zdjęciu panelów bocznych i kiedy naciśnie obudowę ktoś ważący tyle co Black  ;)

 

i proszę nam też to tutaj udokumentować (proszę o to szczególnie użytkownika omar2033, który zawsze tak wiele pisze ale niezbyt wiele potrafi udowodnić własnym materiałem).

 

P.S. Ja wiem, że Aquarius X90 nie ma tak pancernej blachy jak Define R4 ale stwierdzanie, że konstrukcja jest chybotliwa bez panelu bocznego to sprawa równie "ciekawa" jak stwierdzanie, że obudowa ma cienkie blachy np. na śledziach lub przy zasilaczu (a jak wiedzą ludzie ogarnięci w temacie dotyczy to praktycznie każdej obudowy komputerowej). A może jednak mam sprawdzić blachy jakiegoś Zalmana Z3 w tych miejscach, żeby to udowodnić? ;)

Link to post
Share on other sites

Przecież Black nie stawał i nie siadał na tej obudowie. Gdyby to zrobił prawdopodobnie złożyła by się jak składane pudełko tekturowe.

Wprowadziliście na rynek osobliwą tandetę, której w mojej ocenie żaden posiadacz LC nie kupi. Jeśli jej cena nie spadnie znacząco to sprzedaż będzie mizerna. Doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

 

Co do blach Zalmana Z3 - sprawdzaj, sprawdzaj - my wszyscy ukryci przedstawiciele Zalman trzęsiemy się ze strachu.

A potem na koniec dodaj, że Z3 kosztuj 130zł.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=113&products_id=56755&osCsid=55fd8

a tandetny X90 360zł :o

Link to post
Share on other sites

 

 

przykład obudowy, która się w ogóle "nie giba" po zdjęciu panelów bocznych i kiedy naciśnie obudowę ktoś ważący tyle co Black

Nawet mój M40 po zdjęciu paneli bocznych wydaje się być sztywny, ale nie jestem osobą rozmiarów Blacka ;(

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...