Skocz do zawartości

Powtarzające się spadki fps, duże zużycie procesora


Recommended Posts

Witam, piszę tu temat ponieważ na necie trudno o rozwiązanie podobnego problemu do mojego :(
Chodzi o okropne spadki fps w grach, nie ważne czy to np: Risen 2 , Max Payne 3 czy pierwsze Half life z 1998r.! Problem jest na tyle poważny że nie da się normalnie grać, ponieważ po 2 minutach od włączenia gry fps spada z tych 60/70 na 0/1 fps i po 5 sekundach wraca do normy i poł minuty normalnie i znów i tak cały czas.Od razu mówię że nie chodzi tu o temperatry podzespołow, czysciłem dosłownie cały komputer i wymieniałem paste na grafice i procku i kończy się to tym że nic w kompie nie przekracza 60 stopni.

Poniżej specyfikacja kompa:

Asus M2N-MX-SE

AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.20 GHz
Geforce gtx 550ti
2gb ram
IBOX 400W

Dodam że pół roku temu zmieniałem procesor ze starego 4200+ 2.2ghz na własnie tego, lecz po zmianie wszystko chodziło fajnie, nic nie cieło w stresie, odpalałem kilka nowszych gier i działało bez problemu.Lecz jakoś 3 miesiące temu zaczeły występować te spadki i nic nie mogę z tym zrobić, format też nie pomógł :(
 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy jakiś proces nie obciąża CPU w tle ? Sterowniki wszystkie poprawnie zainstalowane ? Ten zasilacz to do wymiany raczej się nadaje.

Link to post
Share on other sites

Tak sprawdzałem, przedwczoraj postawiłem na nowo wina i zainstalowałem sterowniki, procesów żadnych poza systemowymi nie korzysta z procesora za bardzo tylko własnie gra.
Wiem ale obecnie kasy na jakiś markowy za bardzo nie mam :(
Dodam jeszcze screena podczas wsytępowania problemu :

 

http://zapodaj.net/7d0c4125b38a9.jpg.html

Edytowane przez kuba8835
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...