Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Przymierzam się do złożenia komputera. Zależy mi żeby był wydajny i cichy (tak jak laptopy albo może odrobine głośniejszy). Komputer ma głównie służyć do pracowania ale 2-3 razy w msc "zagram w grę". Nie bawię się w podkręcanie itp itd, komputer w biosie nie będzie miał nic grzebane! :)

Intel Core i3 4330 3,50 GHz BOX

Gigabyte GA-G1-SNIPER B5

GeForce GTX 750 Gigabyte 1GB HDMI&DVI&DSUB (PCI-E) z NVIDIA GeForce Experience

be quiet! zasilacz Pure Power L8 CM 630W (max 23-24 bd)
4GB ramu

Czy powinienem jeszcze rozważyć jakiś cooler na procesor? Jeśli tak, to czy będę musiał wydać sporo pieniędzy czy wystarczy taki za ok 50 zł (21 db)?

moniotr jakiś 23 calowy lg albo yiiama
napęd i obudowę mam starą, ew może dokupię jakieś maty dzwiękochłonne, chyba że radzicie inaczej.

Dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

obudowa jakaś stara metalowo-plastikowa, nie jestem w stanie określić nic po za tym, że jest biała, zdjęcia też nie mogę wrzucić. Jeśli nie da się żeby był cichy, to będę musiał kupić obudowę jaką mi poradzicie :)
budżet max 3200-3500(razem z moniotrem), ale chciałbym się z samym pc zmieścić w max 2100-2200 :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw z kartą R9 270, wystarczy do praktycznie każdej gry:

ntel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600)

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

SilentiumPC Fera 2 HE1224

GoodRam 4GB 1866MHz CL9 Play Black

Jeśli za drogo, to mów

 

Dostajesz:

-mocne 4 rdzenie Intela, procesor wystarczy do każdej możliwej gry (nie posiada zintegrowanej karty graficznej)

-płyta w pełnym ATX, posiada 4 sloty na ram i chłodzoną sekcję zasilania. Pozwoli na podkręcenie procesora do ~3,9 GHz (miły dodatek, nie musisz tego robić)

-niezawodny i szybki dysk 1 TB

-przewiewna obudowa z oknem, w zestawie masz 4 wentylatory

-mocna karta z wydajnym i cichym chłodzeniem

-porządny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC. Posiada modularne (odpinane) okablowanie i certyfikat 80+ Bronze. Jego kultura pracy stoi na bardzo wysokim poziomie, dorównuje np. BQ L8

-chłodzenie, które zapewni kulturę pracy i niskie temperatury

-szybki ram polskiej firmy, pracuje na napięciu 1,5V

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

 

Reszta pieniędzy na monitor.

Razem: 2302zł

Testy:

http://pclab.pl/art55237.html

http://pclab.pl/art52137.html

http://www.pctechreview.com.pl/obudowy/zalman-z3-plus-recenzja-obudowy/

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

kiedyś zastanawiałem się nad i5 4440, ale widzę, że nie ma sensu skoro i5 3350p jest nie wiele gorszy. Co do dysku nie mam pytań bo się nie znam, ważne żeby dział. Natomiast interesują mnie db w zasilaczu bo nie mogę znaleźć jak głośno będzie pracował. cooler na proc do max 21dBa(bardzo mi się to podoba:D ). I teraz karta graficzna...nie jestem jakoś przekonany do Randeona, faktycznie warto? Są bardziej wytrzymały niż geForce gtx 660? Czy taka tania płyta główna spokojnie posłuży mi na lata? :)

Dzięki za taką szybką pomoc :)


Kajtek. Praca to = internet i tworzenie tekstów i prezentacji (żadne programowanie, zabawa w grafiki itp itd :) )

Edytowane przez nowyuzytkownik88
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy taka tania płyta główna spokojnie posłuży mi na lata?

Jak najbardziej

 

 

 

Natomiast interesują mnie db w zasilaczu bo nie mogę znaleźć jak głośno będzie pracował.

Poszukaj informacji o BQ L8, praktycznie ten sam poziom. 

 

Ten Radeon jest wydajniejszy od GTX660, poza tym po OC jest to poziom R9 270x.

Link to post
Share on other sites

hej, R9 270X to karta troche lepsza od GTX 660, jest to udany model (w sumie odgrzany 7870 ktory byl/ jest bardzo dobra karta) i nie ma co sie obawiac.

Jezeli nie bedziesz bawil sie w bardzo duze OC ani nie planujesz crossfire/ sli to nie ma sensu kupowac drozszej plyty glownej

Edytowane przez bossk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...