Skocz do zawartości

Blue screen - prawdopodobnie wina GPU


Recommended Posts

Na mój gust to wcale nie jest wina zasilacza.

Niektórzy powołują się na screena z HWMonitor'a, a nie zamieściłeś na nim napięć +12V, +5, +3,3 tylko te niższe, mało ważne. Podaj jeszcze 1 screen, tak by były widoczne a najlepiej nie sugeruj się zbyt tymi napięciami w tym programie.

 

Podejrzewałbym pamięć ram, ale że nie ma błędów w memteście to trochę dziwne.

Przydatne stronki:

http://www.overclock.net/a/common-bsod-error-code-list-for-overclocking

http://www.aumha.org/a/stop.php

 

0x00000050 Requested data was not in memory. An invalid system memory address was referenced. Defective memory (including main memory, L2 RAM cache, video RAM) or incompatible software (including remote control and antivirus software) might cause this Stop message, as may other hardware problems (e.g., incorrect SCSI termination or a flawed PCI card). Use the General Troubleshooting of STOP Messages checklist above.

Na początek zalecam dokładnie sprawdzić jakie są ustawione w biosie napięcia i timmingi. Jeśli jest wszystko w porządku, można spróbować wgrać najnowszy bios do płyty głównej.

 

Dodam, że koszt prostego, cyfrowego miernika napięć to ~15-20zł, przydaje się i jest w zupełności wystarczający dla podstawowych potrzeb.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

@ up screeny z jakichkolwiek programów mierzących napięcia są bezcelowe...

Miernik ok można użyć jak najbardziej (chociaż sam nigdy nie używałem bo nie miałem takiej potrzeby, wiadomo było, że zasilacz).

Ram jak najbardziej można sprawdzać na wszelkie sposoby tylko założyciel tematu pisał, że sprawdzał, więc pominąłem ram.

Generalnie nie diagnozowałbym bez reinstalki. Potem reset biosu (zworka/przycisk/bateria).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...