Skocz do zawartości

Blue screen - prawdopodobnie wina GPU


Recommended Posts

Cześć, od pewnego czasu mam pewien problem, otóż pojawia mi się blue screen w losowych momentach. Nieważne czy to gra, czy strona internetowa, a nawet pulpit i tak komputer się włączy, a przy tym pojawi się niebieski ekran. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale najprawdopodobniej kartą graficzną. Kartę oddałem do reklamacji stwierdzili, że nic nie ma, przez ten czas posiadałem inną kartę (7300GT) i problem nie występował... Zrobiłem zdjęcie, może wydawać się rozmazane, przycięte, ale ten blue screen bardzo szybko znikał. W ogóle co to jest i jak można się z tym uporać ?http://i.gyazo.com/598b5f3826813c47d1853b1361cdb723.png

Link to post
Share on other sites

@Tomasz_lc 

W programie HD Tune, benchmark wyszedł mi następująco http://gyazo.com/166f26461a63d810eb911e6fa49f71f8, zaś w zakładce Error Scan cała plansza na zielono. 

 

@bialyboski 

Robiłem to wszystko wyjmowałem RAM kilka razy dla pewności, sterowniki to oczywiste, że na nowo instalowałem (przesiadka z innej karty).

 

@assistant 

No to tak :

Procek intel core i5 4430

gpu : radeon hd 7870

OS : Win 7 ultimate 64 bit

RAM : 8 gb firmy GOOD RAM Play

dysk : WDC WD10ezex 

płyta główna : gigabute B85M-HD3 

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa do sprawdzenia w Twoim przypadku to czy w bios masz włączoną(Enabled) funkcję X.M.P.(Extreme Memory Profile). Jeśli nie włącz. Jeśli tak wykonaj test pamięci ram programem Memtest http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html wypal obraz iso na płycie CD-DVD i uruchom test z nośnika. Płyta bootowalna.  Test może potrać nawet 30-40 mintut i ma nie być błędów (no errors). Opisz rezultaty. Druga kwestia do sprawdzenia to temperatury i napięcia. Wrzuć screeny z programu AIDA64 lub HWMonitor. Program HDTune sprawdza uszkodzenia fizyczne dysków logicznych nie bada i nie naprawia. Uruchom wiersz poleceń CMD i wpisz chkdsk C: /r polecenie naprawy błędów dyskowych. Naprawa może trochę potrwać nawet kilka godzin i może być konieczność uruchomienia tej procedury przy starcie peceta. opisz rezultaty. Podejrzenie, że przyczyną usterki jest wirus też ma sens, dlatego warto zrobić skan np. ADWCleaner albo Malwarebytes Anti-Malware puls aktualny antywirus. Jak nie będzie poprawy stanu rzeczy i błędy będą się nadal pojawiać trzeba przetestować grafikę.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest u Ciebie ale ja nie mam napięć ujemnych w zasilaczu -12V i -5V a +12(u Ciebie -6,960V) i +5V(6,100). Coś masz nie tak z zasilaniem albo na screenie nie ma wszystkiego. W ogóle napięcia masz jakieś dziwne. Wrzuć jeszcze raz screen tak by było widać wszystkie napięcia. Warto zweryfikować poprawność napięć inny programem diagnostycznym np. HWInfo.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydaję, gdyż zasilacz był wzięty ze starego komputera (zasilacz wymieniany niedawno pół roku temu).  Skoro zasilacz nie może wytrzymać obciążenia HD 7870, a 7300GT potrafi to coś tu jest nie tak. 

Edytowane przez satosh789
Link to post
Share on other sites

Chiftec ma kilka linii zasilaczy w tym jedną budżetową, z której zasilacze nadają się co najwyżej do komputera ze zintegrowaną grafiką. Sprawdź model Swojego zasilacza co sobą reprezentuje jak nie ma, żadnych certyfikatów to trafił Ci się właśnie taki budżetowy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...