Skocz do zawartości

jaki zasilacz do cf 7770 ?


Recommended Posts

a mam pytanie czy wziąć vs450 czy xfx pro 450 ? różnica w cenie znikoma ale czy jeden z tych zasilaczy zagwarantuje mi niezawodność ? ;)                                                                                                                                                          Pozdrawiam Riposta 

Link to post
Share on other sites

Testowałem oba i odnośnie samej jakości wykonania i trzymania napięć XFX jest górą i to zdecydowanie. Corsair przy większym obciążeniu dość słabo trzyma napięcia. Inna sprawa to okablowanie, Corsair jak za tą cenę ma genialne okablowanie, bardzo dobrze przemyśalne, dobre kable.

Link to post
Share on other sites

@up - kupując jedną, mocniejszą kartę zyskujesz większą wydajność i 0 problemów w związku z kompatybilnością aplikacji z CF, taki wybór byłby zdecydowanie lepszy, CF z 7770 nie ma też zbytnio sensu. Nawiązując do tematu - zasilacz da radę bez problemu, lecz jeśli możesz, to dołożenie do tego XFX'a byłoby dobrym rozwiązaniem. Zasilacz ten sam w sobie jest solidniejszy, bazuje na Seasonicu, solidnie trzyma napięcia i jest stabilniejszy.

Link to post
Share on other sites

Nie robić CF z HD 7770 takich rzeczy się nie robi sens ma to dopiero od kart pokroju HD 7850 i w górę!


Nie masz kasy na drugą teraz nie szkodzi, sprzedajesz tą i dokładasz do mocniejszej gdy uzbierasz kasę broń boże nie ładuj się w CF z HD 7770 to nie ma sensu, poczytaj o tym jak te karty się skalują itp. i dopiero podejmij decyzję, nie mówię już o samym sensie CF w dodatku CF jest słabiej wspierany w grach od SLI zważ też na to.

Link to post
Share on other sites

Więc jednak XFX?? Świetny wybór, zasilacz jest bardzo stabilny i porządnie wykonany. Jeden z najlepszych z jakimi miałem styczność, swojego XFX 650W nie zamienił bym na nic innego (no może na XFX 850W). 

Tylko masz mały mankament w 450W wersji bo jest tylko jeden kabel 6+2 PCI-E.

Link to post
Share on other sites

vs ma jeden przewód na którym znajduje się 2x6+2 Pin ,

a co do CF mam pytanie czy world of tanks obsługuje CF i czy procesor na 1150 a mianowicie 3420 nie będzie wąskim gardłem dla CF (pytam czysto teorytycznie,jeżeli mówicie że to jest średni pomysł to ok wybiorę 7870) 

Link to post
Share on other sites

Niestety ale VS450 ma 1x PCI-E a VS550 ma 2x dopiero.f

 

450W -Corsair- VS450 ATX Power Supply,120mm fan, 1x (6+2) pin PCI-E, 4x SATA, 4x Molex, 85% Efficiency, 3 Year Warranty Features: - 1x 24pin, 1x (4+4) pin EPS, 1x (6+2) pin PCIE, 4x SATA, 4x 4pin Molex, 2x 4pin Floppy - 220V ~240V Input Only - A Dedicated Single +12V Rail Offers Maximum Compatibility and Up To 85% Efficiency, - Ultra-Quiet 120mm Fan Delivers Excellent Airflow at An Exceptionally Low Noise Level by Varying Fan Speed in Response to Temperature - 0.99 Active PFC with Efficiency Up

 

Co do 7870 to bardzo dobry wybór, unikniesz problemów z CF (z tego co znalazłem to WoT nie obsługuję CF).

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites

ja dopiero mam zamiar składać komputer (bo to dla kuzyna 12 letniego) i tak sprawdzam wszelkie możliwe konfiguracje które posłużą mu jaknajdłuższy czas.Chciał wydać 1000zł ale pomyślałem skoro ma za 5 dni urodziny to czemu mu nie dołożyć 400zł i tak oto powstał pomysł na zestaw 1400zł.Próbowałem w dziale zestawy ale tam tylko dwie osoby powiedziały żebym dozbierał bo za takie pieniądze nic nie złożą ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...