Skocz do zawartości

D-Link DIR-860L - Problem z siecią bezprzewodową i sprawa custom romu


Recommended Posts

Witam!

 

Otóż od około 3 miesięcy działa u mnie w domu router D-Link DIR-860L.

 

Ostatnio (jakiś tydzień temu) pojawił się problem z siecią bezprzewodową. Otóż internet normalnie działał na komputerach podłączonych kablem, lecz na bezprzewodowych urządzeniach sieć była widoczna, ale nie było możliwości podłączenia się do niej. Po kliknięciu połącz w windows 7 wyskakiwał problem Nie udało się połączyć z siecią.

 

Problem udało się naprawić poprzez zwykły restart routera.

 

Mimo to mam pytanie:

 

Co mogło być przyczyną i (właściwe moja sugestia) czy jakiś "custom rom" do routera by pomógł w tym wypadku? I w nawiązaniu do tego alternatywnego oprogramowania mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć: z czym ten custom rom się je i czy to rzeczywiście poprawia również bezpieczeństwo sieci domowej?

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podbijam temat ;)

 

Błąd wciąż się pojawia, np. dzisiaj tak po prostu sobie nie mogę wejść przez wi-fi do internetu, mimo tego, że w komputerze na kablu internet działa znakomicie. POMOCY!


Aha, po zrestartowaniu routera znowu "tymczasowo" mogę naprawić internet bezprzewodowy w domu. Pomóżcie! :)

Link to post
Share on other sites

W ustawieniach sieci bezprzewodowej na routerze (zakładka "Setup") wyłącz "Autoskanowanie kanału" (Auto Channel Scan) i poniżej w polu "Wireless Channel" wybierz jeden z kanałów 1, 6, 9 lub 11.  Oczywiście najlepszym wyborem będzie ten kanał, który nie jest zajęty przez inne urządzenie bezprzewodowe, np. router sąsiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, zrobione. Zobaczymy czy pomogło. Nie wiem tylko, na którym kanale działają routery sąsiadów (w sumie mieszkam w jednorodzinnym, więc routery są dopiero z sąsiednich domków).

 

A co w sprawie innego oprogramowania do routera? Czy ktoś mógłby jakoś konstruktywnie wyjaśnić co to i jakie zalety są w praktyce?


Niestety problem nadal się pojawia, występuje zarówno na kanale 6 jak i 1, 9, 11. Jest jeszcze jakaś inna możliwość? Wydaje mi się, że to wina softu routera, co zrobić w takim przypadku?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...