Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Muszę skonfigurować stację roboczą do montażu filmów. 

 

Jedyne ograniczenia jakie istnieją to cena: 17 000zł brutto za zestaw (stacja, 2 monitory,2 głośniki)

 

oraz program, który będzie tam zainstalowany:  Adobe creative suite 6 master collection.

 

Nie mam żadnych wytycznych co do marki albo systemu. W grę wchodzi zarówno PC jak i mac.

 

Bardzo proszę o sugestię.

 

Pozrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

17000zł to górna granica określona w projekcie. Jeśli mam szansę skonfigurowania takiego zestawu to nie chciałbym się ograniczać i kupować "na styk", wolę dobre i duże dyski oraz dobre monitory, a nie trochę tańszy zestaw. 
Mimo takich "wytycznych: nie wiem, jak zabrać się za konfigurację całego zestawu, stąd mój post. 

Link to post
Share on other sites

myśle że wydawanie  17 kafli za komputer nie ma sensu , twoje wymagania to mniej niż 10 tysięcy.

Zdziwiłbyś się :)

 

Do autora:

Przede wszystkim ile chciałbyś wydać na stację, ile na monitor i ile na audio (może warto byłoby zainwestować w kartę dźwiękową i dobre słuchawki)?

 

Wstępnie proponuję:

http://www.morele.net/inventory/info/Gob1Z/

 

Płyta główna mająca wszystko czego potrzeba(duża ilość portów, slotów, obsługa Raid itd.) | szybki sześcio rdzeniowy procesor + wydajne chłodzenie , które pomoże przy jego OC | 32 GB wysoko taktowanego RAMu z niskimi opóźnieniami (CL9), chyba najtańsze o tych parametrach | 4 talerzowe dyski twarde o pojemności 2TB  | 2 x SSD Samsung 840 Pro 256Gb (prawdopodobnie najszybszy obecnie dysk SSD) pod OS, softy i aktualne projekty | zasilacz z certyfikatem platinium, który bez problemu uciągnie cały zestaw | duża, przewiewna, solidna obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów | karta graficzna o bardzo dobrej kulturze pracy i wydajności w renderingu przy pomocy GPU oraz pozwalająca na w miarę komfortowy podgląd;

 

Suma: 10 455zł. Zostałoby 6,5 tys na monitory i audio.

 

Budżet jest duży więc jeśli mocno używany jest Ae i projekty tego wymagają można pokusić się o 64GB RAMu (można ewentualnie uciąć koszty na GPU). 

 

e/

zamienić Dark Rock Pro 3 na Noctua NH-D14 SE2011. 

Link to post
Share on other sites

myśle że wydawanie  17 kafli za komputer nie ma sensu , twoje wymagania to mniej niż 10 tysięcy.

 

montaż, montażem.. główne pytanie to jaki ma być wynikowy obraz. Do rozdzielczości 1080p za taką kwotę można spokojnie zrobić maszynę.. Ale jeśli materiałem będzie 4K@Raw z Reda lub z Phantoma z ponad 16000kl/s to nawet 10 tysi na sam komputer może być na styk ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@R-Koniu - ja bym nie pakował tam ani Noctuy, ani DRP3. Coolery te nie prezentują się zbyt ciekawie na tle ram'ów z wysokimi radiatorami. Świetną opcją będzie Phanteks PC12DX z kompaktowymi wymiarami, nie będzie stwarzał problemów np. z G.Skillami podanymi przez Ciebie, BA ! Nie będzie nawet przysłaniał slotów na ram. Cooler sam w sobie jest bardzo wydajny, nawet na niskich obrotach, lecz warto wspomnieć iż na wysokich potrafi być nieco hałaśliwy. Genialny stosunek ceny do wydajności, naprawdę cooler bardzo dobry w swojej cenie i do tego zestawu pasuje jak ulał ;)

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Z NH-D14 nie jest tak źle. Jeśli w tym zestawie wziąć ten cooler i dać 2 x Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9 (F3-2133C9D-16GXH)  (cena i parametry takie same jak w zestawie Konia) to nie powinno być problemu:

 

 

http://discountcomputer.ro/wp-content/uploads/2013/01/cooler_ram_coliziune_componente_pc.jpg

 

 

 

Z drugiej strony też prawda, że skoro można mieć Phanteksa w budżecie to czemu nie ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Do rozdzielczości 1080p za taką kwotę można spokojnie zrobić maszynę.. Ale jeśli materiałem będzie 4K@Raw z Reda lub z Phantoma z ponad 16000kl/s to nawet 10 tysi na sam komputer może być na styk
  Bieżąca i regularna praca to HD z canona 5d i Sony pmw f-3. Chociaż nie chciałbym, żeby był to zestaw "na styk" do tych plików. Zdaję sobie sprawę, że zestaw pod 4K to zupełnie inne obciążenia ale może da się to jakoś zoptymalizować.

W związku z tym, że to zestaw głównie do pracy przy filmie i grafice, szukam też monitorów min. 27". Czy jakieś z monitorów 4K?

 

 

 

jeśli mocno używany jest Ae i projekty tego wymagają można pokusić się o 64GB RAMu
  Zestaw używany głównie przy Adobe Premiere.

 

 

 

ile chciałbyś wydać na stację, ile na monitor i ile na audio

 

Zakładam, że dobre monitory to ok. 3000-3500 za sztukę. Nie liczyłem specjalnego budżetu na dźwięk. Chciałbym, żeby załapał się już w tym budżecie, bez wyżywołanych wymagań.

Link to post
Share on other sites

Bardzo wygodnym rozwiązaniem pod montaż byłoby 2x 30'' (16:10), ale na 3,5 tys nic takiego nie znajdziesz. Z 27-calowych (16:9) możesz pomyśleć o: http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/nec-27-ea274wmi-czarny,45299.html

 

Ale jeśli w grę wchodziłaby praca z kolorem, to można zejść z niżej z rozmiarem, ale mieć lepszego jakościowo: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7060531

Link to post
Share on other sites

Bardzo wygodnym rozwiązaniem pod montaż byłoby 2x 30'' (16:10), ale na 3,5 tys nic takiego nie znajdziesz. Z 27-calowych (16:9) możesz pomyśleć o: http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/nec-27-ea274wmi-czarny,45299.html

 

zamiast tego nec'a wolałbym konkurenta od Eizo: EA2736W (lepsze wykonanie, dłuższa gwarancja, lepsza regulacja jaskrawości)  http://monitory.mastiff.pl/monitory-1/nieaktualne/wyprzedaz/monitory-eizo-flexscan-ev2736w-bk.html - mozna nabyc w alternate.pl wersję szarą za ekstra 2600zł ostatecznie jeśli ma być taniej (no i gorzej) to pozostaje iiyama 27".. ta sama matryca podobno jest w monitorach appla montowana.. jeśli ktoś jest przyzwyczajony do matryc z appla (ja nienawidzę ;) ) to pewnie będzie zadowolony: http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-xb2779qs-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-619490/

 

--------

 

propozycja ode mnie: http://www.morele.net/inventory/info/JyuJof/

 

zestaw z głośnikami + 2 monitorami eizo za 16,700zł... zawsze można wziąć monitory szare w alternate i wyjdzie wtedy ponad 1000zł mniej co można przeznaczyć chociażby na większe 4 dyski spiętę w raidzie zamiast 4x1gb.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dostałem takie propozycje:

gotowy komputer HP

 

HP Z820 HP Z820 E5-2620v2 16GB/1TB DVDRW/W7/8P
HP Z24i HP 24'' Z24i IPS LED Monitor x2
głośniki Genelec 8020BMM 8020BMM - Monitor dwudrożny, (4"/20 W +3/4"/20 W), czarny
 
całość 16446zł brutto
 
oraz
 
1. 44120 Głośniki Logitech 2.1 Z523 (czarne) 1 szt. 
 
2. 105872 Monitor LCD/LED 27" Dell U2713HM 2 szt. 
 
3. 163197 Karta graficzna PCI-E MSI GeForce GTX780Ti 3072MB 384bit 1 szt. 
 
4. 161596 Oprogramowanie systemowe Microsoft Windows 8.1 PL 64bit OEM 1 szt.
 
5. 73612 Płyta główna Socket 2011 ASUS SABERTOOTH X79 (X79 3xPCI-E DDR3) 1 szt. 
 
6. 162065 Obudowa ATX/BTX Fractal Design Define R4 Titanium Grey USB 3.0 Window 1 szt.
 
7. 137776 Pamięć DDRAM3 Kingston 32768MB 1866MHz HyperX Beast CL10 (4x8192) 1 szt. 
 
8. 155480 Nagrywarka wewnętrzna Blu-Ray ASUS BW-16D1HT SATA czarny BOX 1 szt. 
 
9. 156834 Dysk twardy SATA III WD 4TB 7200obr. 64MB RED 1 szt. 
 
10. 117718 Dysk SSD Samsung 256GB 2,5'' SATA SSD Seria 840 Pro 1 szt
 
11. 81132 Zasilacz komputerowy Be Quiet 1000W Dark Power PRO P10 BOX 1 szt. 
 
12. 157259 Procesor Core i7 (2011) Intel i7-4960X 3.60GHz 15MB BOX Extreme Edition 1 szt. 
 
całość: 17046zł brutto
 
Proszę o komentarz, co sądzicie o takich zestawach?
 
 
Link to post
Share on other sites

Dell U2713HM + Logitech 2.1

vs

Eizo EV2736 + Microlab Solo 7C

 

jeśli wolisz zaoszczędzić na dźwięku i obrazie kosztem lepszych bebechów to bierz.. ale moim zdaniem, nawet 24 rdzenie nie pomogą jeśli człowiek będzie widział dużo inne kolory niż daje kamera Sony PMW-F3 a także słabszy dźwięk.. to ja już bym wolał wziąć by zaoszczędzić jakieś słuchawki w tej cenie typu AKG K99 lub używane K142...

 

a cena ciągle się nie zmienia, trzyma się 16,700zł : http://www.morele.net/inventory/info/JyuJof/ - zamiast bawić się 6 dyskami na raid10+raid0 można zawsze kupić 2x4GB + 2x1TB i mieć problem z głowy i powinno wyjść około 17000

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dźwięk - albo wzmacniacz (1000zł) + monitory (od 600zł sztuka), lub tańsza opcja - porządne słuchawki i DAC/dobra karta dźwiękowa.

Co do zestawu - to tylko w grę wchodzi i7 4930K (żadne 4960X za które przepłacisz, a nic nie zyskasz). Do tego minimum 32GB ramu (są wolne fundusze to śmiało 64GB możesz wkładać). Dyski - im więcej tym lepiej - 2x 240GB samsung 840PRO to bardzo dobra propozycja - możesz w RAID puścić i wyciągnąć transfery a'la MacPRO 2014 (+900MB/s), lub jeden na OS i programy, drugi na cache/scratch disk. Do tego kilka HDD 2TB najlepiej w RAID5/RAID10.

Szkiełka - 27" z tańszych LCD do grafiki - na 100% na matrycy IPS (DELL u27xx / NEC EA27xxWMi / EIZO EV 27xx). Jak zależy mocno na +30" to rozglądnij się za zestawem LCD 27" + TV 32-37".

CO do budżetu ... ktoś wspominał że jest zbyt duży ... Adobe MC CS6 to już 6k zł na liczniku  ;) Jak dla mnie to te 16K może być mało na full zestaw pod Ae  :D :

CPU + mobo - 3K

RAM - 2K (64GB)

dyski SSD - 2K

GPU  - 2,3K

HDD - 1,3K

PSU - 1K

Buda + reszta gadżetów - 1-2K

2x LCD - 4K

Razem mamy przeszło 16K zł,a jeszcze brakuje dźwięku ...  :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dźwięk - albo wzmacniacz (1000zł) + monitory (od 600zł sztuka), lub tańsza opcja - porządne słuchawki i DAC/dobra karta dźwiękowa.

 

na taki cennik to ja już nawet nie wspominałem, ja mam zboczenie dźwiękiem spowodowane, że mamy studio nagraniowe w rodzinie więc już nawet nie pisałem o wzmacniaczach słuchawkowych.. ale logitech 2.1 to już leciutkie przegięcie ekonomiczne :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...