Skocz do zawartości

MSI Z87 MPower problem z uruchomieniem.


Recommended Posts

Witam zacząłem składać komputer oto parametry;

 

Płyta główna- MSI Z87 MPOWER Intel Z87 4xDDR3 SLI CrossFireX Socket 1150 ATX

Procesor- Intel Core I7-4770K 3,5GHz Socket 1150 Boxed

Karta graficzna -MSI GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5

Ramy-Elixir 8Gb DDR3 1333MHZ

Zasilacz-Corsair Power Supply CX 750M 750W

Dysk Twardy Seagate 2 TB Barracuda (64MB, SATA/600)

 

Wszystko podłączyłem wcisnełem przycisk 'power' wszystko sie uruchamia na płytcie sie zapalają diody

wentylatory dzialaja od obudowy i od karty graficznej ,ale niema charakterystycznego 'BIP' i niema obrazu na monitorze.Probowałem z integrowanom grafiką i też niema.Resetowalem Biosa i też nic nie pomogło .Podłaczyłem inną karte graficzną i też nic.Sprawdzilem kable, podłączyłem je z 5 razy i nic. :cry:

 

Czy waszym zdaniem Płyta główna mi padła?I czy jest jeszcze jakiś sposób by to sprawdzić czy może problem jest w czymś innym?

 

Z góry dziekuje za Pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze nie dolaczyles do elitarnego klubu wygiętych pinow socketa:-P

Mam nadzieje ze nie dolaczyles do elitarnego klubu wygiętych pinow socketa:-P

Mam nadzieje ze nie dolaczyles do elitarnego klubu wygiętych pinow socketa:-P

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites

Tak podpiołę.kilka razy nawet .Sprawdziłem czy Piny nie są wygięte i niby wszystko jest ok.


@autor

 

O ile dobrze wiem, płyta ma wyświetlacz kodów post, sprawdź co tam ci wyświetla i już prawdopodobnie będzie wiadomo co płycie dolega. (oznaczenia kodów post masz w instrukcji mobasa).

Tylko że mi się nic nie wyświetla.Niemam wogóle ekranu.świecą misię didy na plycie głównej wentylatory chodzą ale niema obrazu z karty graficznej i z zintegrowanej od procesora :cry:

Link to post
Share on other sites

Witam zacząłem składać komputer oto parametry;

 

Płyta główna- MSI Z87 MPOWER Intel Z87 4xDDR3 SLI CrossFireX Socket 1150 ATX

Procesor- Intel Core I7-4770K 3,5GHz Socket 1150 Boxed

Karta graficzna -MSI GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5

Ramy-Elixir 8Gb DDR3 1333MHZ

Zasilacz-Corsair Power Supply CX 750M 750W

Dysk Twardy Seagate 2 TB Barracuda (64MB, SATA/600)

 

Wszystko podłączyłem wcisnełem przycisk 'power' wszystko sie uruchamia na płytcie sie zapalają diody

wentylatory dzialaja od obudowy i od karty graficznej ,ale niema charakterystycznego 'BIP' i niema obrazu na monitorze.Probowałem z integrowanom grafiką i też niema.Resetowalem Biosa i też nic nie pomogło .Podłaczyłem inną karte graficzną i też nic.Sprawdzilem kable, podłączyłem je z 5 razy i nic. :cry:

 

Czy waszym zdaniem Płyta główna mi padła?I czy jest jeszcze jakiś sposób by to sprawdzić czy może problem jest w czymś innym?

 

Z góry dziekuje za Pomoc :)

Wygląda to na problem z mobo , ta płyta posiada dwie kosci biosu i mechaniczny przełącznik , znajduje się zaraz pod wyswietlaczem błędów i jest opisany jako MULTI_BIOS_SWITCH sprawdż w jakim jest położeniu , (może przypadkiem go ruszyłeś i jest w położeniu "pomiędzy").Spróbuj przełączyć na drugą kość biosu.Kości biosu są zaraz obok przełącznika a zaraz potem dwie diody czy któraś z nich świeci , mruga itp.? Mają dwa kolory zielony i niebieski .Położenie dolne switcha to bios A czyli default.Gdy działa bios A świecić powinna dioda niebieska.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...