Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzieliście nowe Solo 9c?

 

http://www.komputronik.pl/product/223305/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Peryferia/Microlab_Solo9c.html

 

Tu jest specyfikacja: http://www.microlab-global.com/product/stereo-speaker-solo9c.html

 

Dawno nie było ciekawych nowych głośników od Microlaba a te są zaprojektowane od nowa (inne przetworniki, wzmacniacz + dodatki cyfrowe - wejście HDMI, optyczne i coaxial. Dzisiaj chwilę ich posłuchałem i na pierwszy rzut oka grają lepiej od 7-mek. Ale żeby to ocenić to trzeba dłuższych odsłuchów.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako trochę lepsze głośniki zamiast wbudowanych w telewizor mogą się sprawdzić. Innego zastosowania nie widzę bo w każdym aspekcie dostaną po du**e od zestawu wzmacniacz + kolumny.

Link to post
Share on other sites

Walory ekonomiczne za tym przemawiają.

Patrząc na parametry śmiem twierdzić, że zmienili jeszcze wzmacniacz z klasy AB (kości TDA) na klasę D (jakis TAS).

Link to post
Share on other sites

Walory ekonomiczne za tym przemawiają.

Patrząc na parametry śmiem twierdzić, że zmienili jeszcze wzmacniacz z klasy AB (kości TDA) na klasę D (jakis TAS).

 

To kolego coś słabo z Twoimi informacjami, szczególnie jak na eksperta. Już na pierwszy rzut oka widać, że inne są mid-woofery. Sprawa druga - w Solo 7c końcówka mocy kest zbudowana na elementach dyskretnych w klasie AB. Solo 7c New nigdy nie rozkręcałem więc zwyczajnie nie wiem. W 9C jest klasa D - TDA8920. Obudowa 9-ek jest również nieco większa.

 

Czyli zasadniczo wszystko jest inne, a Ty twierdzisz, że są takie same + DAC. Nie wiem co to ma na celu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Chłopie czy Ty myślisz, że aż tak siedzę w tych sprzętach żeby wyszukiwać bebechy każdego z zestawów?

Powiadasz że ma TDA8920. Dobrze wiedzieć. W zależności od możliwości zasilacza zestaw będzie miał z 30-40W na kanał.

http://bucowski.fm.interia.pl/TDA8920_output_power.jpg

 

Głośniki zmienione pewnie po to, żeby końcowa rezystancja wynosiła 4 Ohm.

Wymiany są bardzo zbliżone do 7C NEW.

214(W)  x 575(H) x 323(D) mm <- 9C

220 x 558 x 325 mm  <- 7C New

 

2cm różnicy w wysokości bo gdzieś musieli wpakować DAC i gniazda od niego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako trochę lepsze głośniki zamiast wbudowanych w telewizor mogą się sprawdzić. Innego zastosowania nie widzę bo w każdym aspekcie dostaną po du**e od zestawu wzmacniacz + kolumny.

 

Wszystko rozumiem, ale jak możesz mówić że to trochę lepsze głośniki z tv ?

 

Druga sprawa.

 

Nie zgodzę się z tym, że dostaną po du**e. Znajdź mi NOWE kolumny+wzmacniacz w tej cenie. 

Microlab daje nam w dodatku pilot(plastikowy, ale zawsze coś jest)+wzmacniacz.

Ja będąc posiadaczem solo 6c mogę powiedzieć, że dźwięk nie jest jakoś wybitnie dobry, ale na pewno wystarczający do tego by posłuchać muzyki i obejrzeć film. Jeśli chce audiofilskiego sprzętu to kupię głośniki za 5 tysięcy(a może i za 10) + wzmacniacz za kolejne 10 patyków i będę szczęśliwy(biorąc pod uwagę, że mam odpowiednie warunki do tego).

Zabawa w 10-15 letnie głośniki+ używany wzmacniacz mnie nie bawi. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko rozumiem, ale jak możesz mówić że to trochę lepsze głośniki z tv ?

Zamiast wbudowanych, ZAMIAST. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

 

Nie zgodzę się z tym, że dostaną po du**e.

Dostaną po du**e. Wystarczy tylko określić kategorie w jakich mają być oceniane.

 

 

Znajdź mi NOWE kolumny+wzmacniacz w tej cenie.

To jest właśnie jedna z tych kategorii. NOWE wzmacniacze nadają się do tarcia chrzanu bo nasza kochana Unia zaleca stosowanie wzmacniaczy klasy D (które są też w tych Solo). O ile klasa AB jest niedoskonała i ma swoje wady wpływające na dźwięk to klasa D ma ich zdecydowanie więcej i żadne; sprawność, ochrona środowiska, ekonomia - tych wad nie zrekompensują.

 

 

Microlab daje nam w dodatku pilot(plastikowy, ale zawsze coś jest)+wzmacniacz.

No faktycznie bo pilot to jest coś niezbędnego. Kiedyś nie było pilotów i ludzie sobie radzili. Co do wzmacniacza... napisałem wyżej.

 

 

Jeśli chce audiofilskiego sprzętu to kupię głośniki za 5 tysięcy(a może i za 10) + wzmacniacz za kolejne 10 patyków i będę szczęśliwy(biorąc pod uwagę, że mam odpowiednie warunki do tego).

To kup, broni Ci ktoś? Co to w ogóle ma do tematu?

 

 

Zabawa w 10-15 letnie głośniki+ używany wzmacniacz mnie nie bawi.

Ciebie nie bawi zabawa w używki a innych w nowy plastik. Poza tym taki plastik jest coś wart gdy jest na gwarancji. Później cena leci na łeb-szyję. Niemniej o kategoriach porównawczych pisałem wyżej.

 

 

Ogólnie temat miał służyć do rozmowy odnośnie ich aspektów technicznych i co o nich sądzimy.

Są nie warte swojej ceny tak samo jak nowy zestaw Edifiera S760d.

Wyraziłem opinie.

Link to post
Share on other sites

Kolejne za przeproszeniem pitolenie o wzmaku i kolumnach.Tak się składa,że stałem przed podobnym dylematem i w końcu zdecydowałem sie na solo9c.Ma wszystko czego poptrzeba a i gra zacnie.

Co do wzmaka i kolumn to owszem można sie bawić ale jak się człowiek zacznie orientować to można kupic wzmak z lat 90 który nie wiadomo ile juz godzin grał,co tam sie dzieje w środku z układami,kondensatorami itd,itp.Oczywiście w większości bez pilota.

Wole dobrze wykonane Solo9c z plastikowym pilotem ale dwu letnią gwarancja door to door niz zabawe w 20 letnie wzmaki króre w teorii zagrają lepiej.Poza tym co znaczy lepiej?Dla jednego lepiej dla drugiego gorzej.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wole dobrze wykonane Solo9c z plastikowym pilotem ale dwu letnią gwarancja door to door niz zabawe w 20 letnie wzmaki króre w teorii zagrają lepiej.

 

Jako że jestem osobą, która lubi zakłady to... mogę się założyć, że znając awaryjność TDA8920 szybciej popsują się "dobrze wykonane" Solo9C niż 20 letni wzmacniacz :D

Link to post
Share on other sites

Być może tak być może nie.Wróżka a bardziej wróżem,w przeciwieństwie do kolegi,nie jestem.;-)

Po to jest gwarancja,żeby wrazie czego z niej korzystać.

Skoro kolega jest takim znawcą to proszę mi powiedzieć jaki ewentualny,jeli wogóle,wpływa na jakość dzwięku z takiego wzmacniacza ma jego 20 letnia historia.To samo kolumny katowane przez kogos 10 czy 20 lat.

Ja juz przerabiałem tak zwane pancerne wzmacniacze 20 letnie znanych firm w których po miesiącu zaczyna skokowo działać potencjometr a juz ciszy spowodowanej uwaleniem końcówek mocy nie będę wspominał.

Napiszę jeszcze raz ja wole wydać 760zł (tyle zapłaciłem) na nowe solo9c niz szukać za podobną cenę przechodzonego wzmacniacza i kolumn a potem modlić się by to mi się nie zepsuło drugi dzień po zakupie.

 

Kończąc mój wywód poproszę tylko kolegę Luksona o podanie mi przykładowej konfiguracji w cenie do 800 zł,kolumny plus wzmacniacz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez AmraLew
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...