Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

poszukiwałem smartfona do zdjęć i muzyki w cenie do 1000zł.

Najbardziej wybiły się wg. mnie właśnie Lumia i Sony. I tutaj zaczął się problem.

Poniżej postaram się przedstawić +, -, i pytania do was.

 

Nokia Lumia 920:

 

+ wyświetlacz (4,5" całkowicie mnie zadowala)

+ optyka Carl Zeiss, Pure View, optyczna stabilizacja obrazu, przysłona f. 2.0

+ bebechy (nie mam żadnych zastrzeżeń),

+ możliwość używania przez rękawiczki,

+ ładowanie bezprzewodowe,

+ konstrukcja unibody (nie odpadająca klapka)

+ Refocus

+ NFC

 

+/- WP8 do tej pory używałem Androida, jednak przesiadka nie będzie dla mnie problemem. Martwi mnie jedynie dostępność darmowych aplikacji na ten system. Jak to z nimi jest?

 

- ciężka (chociaż prawdę mówiąc nie jestem w stanie powiedzieć, czy będzie mi to przeszkadzało)

- brak radia (rzadko używam, ale może się przydać),

 

dodatkowo:

Da radę na niej odtworzyć film?

 

Sony Xperia V:

 

+ wyświetlacz,

+ 13 mpx aparatu,

+ wodoszczelny,

+ świetna nakładka Sony,

+ możliwość dodania karty microSD

+ NFC

+ obsługa treści Flash

 

+/- do tej pory miałem Xperię U, która kosztowała mnie wiele nerwów, przez co troszeczkę straciłem zaufanie do loga Sony  ;)

 

- wygląd (jak dla mnie)

- zaślepka na minijack'a (bardzo często słucham muzyki, więc bardzo by mnie to truło, pewnie po jakimś czasie kupiłbym zestaw bezprzewodowy)

 

No, to chyba na tyle.

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez SHlFT
Link to post
Share on other sites

Ja powiem od siebie na temat wagi L920. Miałem okazję pobawić się Nexus'em 4 (nie mówię tu o parametrach sprzętowych) ale wg. mnie ten Nexus to taki kawałek plastiku, strasznie lekki, "ostry". W porównaniu do wykonania i wagi, L920 jest dużo lepsza niż ten Nexus. Trzymając Lumię mamy wrażenie, że mamy w dłoni solidny telefon. Ja od siebie polecam ci L920 ale licz się z tym, że bateria w niej nie jest taką która wytrzyma ci więcej niż 2 dni intensywnego użytkowania. Jeśli ci to nie przeszkadza, bierz L920. A co do aplikacji jest ich dużo, nie masz się co martwić, że jakiejś ci zabraknie.

Link to post
Share on other sites

Dannyy brawo...

Po pierwsze nexus nie jest lekki - 140g czyli sredniak. Nokia w porownaniu do innych jest ciezka 190g.

2 fakt to plastik... predzej nokia. Nexus ma przod i tyl w szkle ponadto to gorilla glass 2

Co do porownania autor musi sam zdecydowac. Bebechy lepsze ma nexus ale aparat lumia.

Mnie natomiast obrzydza windows... taki piekny ekran, tyle przestrzeni i kwadratowe kafelki ...

Dla mnie to grzech tak marnowac duzy ekran ale autor ma swoj gust i sam zadecyduje.

Link to post
Share on other sites

Lumia 920 - flaki ma slabsze, fakt, ale WP8 nie potrzebuje takiej mocy jak Android. Więc nie ma co się tym przejmowac. Na znacznie slabszych działa płynnie.

 

Wykonanie - Lumia 920 to szczyt, może nie ma szkła z tyłu - ale - ma poliweglan, z takiego materiału robi się szyby mysliwców :)  szyby w kaskach astronautów czy okna w batyskafach :) - Lumia ma tą gigantyczną przewagę, że jak upadnie to się nie rozpryśnie :) Poliwęglan jest bardziej elastyczny niż "tylne" szkło. Lumia 920 jest też świetnie spasowana i wykonana.

 

Aparat - jeden z lepszych, w zasadzie to jeden z najlepszych, lepsze są typowo fotograficzne jak Lumia 1020.

 

Na minus bateria - niestety jest mała. Ratuje sytuację wbudowane Ładowanie Indukcyjne, ale nie poszalejemy na Lumi 920. Choć jak nie gramy non-stop to jeden dzień spokojnie wytrzyma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi mówić o Lumii i możliwe że jest lepiej wykonana, ale nie można mówić, że jest kiepsko wykonany.

To moje odczucia co do Lumii 920, aczkolwiek ja krótko miałem ten telefon ( może 10 minut).

Ravir zgadza się, Lumie są najpłynniejsze, mimo że mają nawet 512 ram. Ale w moim odczuciu ( to moja osobista opinia) te kafelki mnie obrzydzają. Ale w tym przypadku Soniacz a Lumia to fakt - jestem za Lumia.

Link to post
Share on other sites

Lumia 920 - a właściwie od Lumi 820 w górę mamy 1GB RAM - więc nie ma problemu. :) 512MB RAM mają Lumie 520, 620, 625, 720.

 

Ja ładuję co dwa dni - ALE - gównie dzwonię, czasem poczta, internet. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak można porównywać telefony,o tak odmiennych systemach operacyjnych.\

Xperia V,mimo iż jest bardzo dobrym smartfonem,to odrzuciłbym go ze względu na bardzo niską głośność na słuchawkach.

 

Do zdjęć i muzyki zdecydowanie najlepiej pasuje Galaxy S3 LTE.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...