Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowy sprzęt - nowe problemy

Najlepsza odpowiedź RaV1298, 22 marzec 2014 - 17:41

Problem rozwiązany. Mnożnik ustawiony był jakimś cudem na 46. Rdzeń destabilizował się i wywalał system. Ustawiłem na domyślne 34 i śmiga pięknie

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 Rafalix

Rafalix
  • Koleś od Pepanców

• 90 postów
  • Miejscowość:Kalisz

Napisano 22 marzec 2014 - 22:37

@up
Chciałem wyjąć baterię BIOS'u ale usłyszałem odpowiedź "lepiej nie" xD

• 0

GPU: Sapphire R9 280X Dual-x; CPU: Intel I5 3470 ; PSU: Corsair CX500; RAM: GoodRam 1x4GB 1333 Mhz; MOBO: MSI Z77A-G43

#42 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4091 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 23:54

Opcja CleaCMOS to czyszczenie ustawień bios po przez zwarcie, przestawienie odpowiedniej zworki na płycie głównej(Twoja płyta) lub w przypadku wielu nowych płyt wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Wyjęcie baterii daje dokładnie ten sam efekt. I nic w tym przypadku nie ryzykujesz. No chyba, że robisz to przy włączonym pc. Jedyny efekt uboczny ClearCMOS to konieczność ponownego wprowadzania właściwych ustawień bios. Mogłeś spytać dokładnie jak to zrobić i czy jest jakieś ryzyko, kto pyta nie błądzi. Od razu miałbyś problem z głowy.  

• 0

#43 Rafalix

Rafalix
  • Koleś od Pepanców

• 90 postów
  • Miejscowość:Kalisz

Napisano 23 marzec 2014 - 00:30

Przynajmniej wiemy co było przyczyną problemu ;)

• 0

GPU: Sapphire R9 280X Dual-x; CPU: Intel I5 3470 ; PSU: Corsair CX500; RAM: GoodRam 1x4GB 1333 Mhz; MOBO: MSI Z77A-G43

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych