Skocz do zawartości

Nowy sprzęt - nowe problemy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RaV1298,

Recommended Posts

Witam jak w temacie. Wczoraj przybył do mnie nowy komputer. Wszystko fajnie pięknie (sprzęt w sygnaturce, tylko karta ze starego komputera). Złożony dobrze wszystko działa. Problem zaczął się jednak, kiedy jednak chcę zainstalować sterownik LAN z płyty ASROCKA (żeby z internetem się połączyć) po pewnym etapie instalacji pojawia się niebieski ekran z białymi napisami który bardzo szybko znika. Komputer automatycznie się resetuje. Kiedy odpali się windows niebieski ekran znowu się pojawia:http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/34/tyk5.png

Kiedy ten ekran się pojawi muszę ręcznie zresetować komputer i wtedy odpali się dopiero windows. Jeżeli jednak ponownie spróbuję zainstalować sterownik proces się powtarza.

 

Co robić? Płyta do gwarancji, czy mogę to jakoś naprawić? Bez internetu komputer będzie bezużyteczny.

Link to post
Share on other sites

trochę poszukałem po innych forach (dawno nie widziałem tego kodu) i większość wskazuje na zbyt małe vcore.... ale zacząłbym od sprawdzenia czy procek dobrze siedzi w sockecie, czy nie ma jakiegoś pogiętego pina. sprawdź ramy memtestem, zobacz czy one dobrze siedzą i czy nie ma jakiegoś paprocha pod nimi.

 

a tak z innej beczki: zainstalowałeś najpierw stery od chipsetu itp. czy od razu próbujesz od sieciówki?

Link to post
Share on other sites

a czy producent płyty nie dorzuca jakiegoś oprogramowania w stylu Msi Live Update? jeżeli tak to może spróbuj przez niego zainstalować stery.

 

dodatkowo:

 

zobacz czy w trybie awaryjnym zainstalujesz sterownik?
Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Chwileczkę, dajcie mi trochę czasu na sprawdzenie wszystkiego


Nie mogę zainstalować sterownika w trybie awaryjnym. Nawet program na płycie nie chce się odpalić: Driver cannot be loaded, re-install the program may fix the issue, if it happens again, report the problem witch your system configurations as detail as possible.


Kolego możesz w pierwszej kolejności zrobić ClearCMOS płyty czyli czyszczenie ustawień. Potem użyj programu Drivereasy do aktualizacji sterownika LAN. Jak to nie przyniesie rezultatów musisz skombinować sobie kartę LAN na PCI-X. 

Te opcje mam w menu płyty, czy potrzebny jest zewnętrzny program?


Nie wiem jakim cudem, ale po którejś próbie się udało. Na razie wszystko chodzi
Link to post
Share on other sites

utwórz sobie recovery w razie co. przy następnym formacie nie będziesz musiał się bawić w instalowanie sterów tylko update sobie zrobisz. może po prostu trefny driver i on sam z siebie stwarza problemy podczas instalacji... sam jestem ciekaw

Link to post
Share on other sites

zacytuję sam siebię:

 

 

 

zacząłbym od sprawdzenia czy procek dobrze siedzi w sockecie, czy nie ma jakiegoś pogiętego pina. sprawdź ramy memtestem, zobacz czy one dobrze siedzą i czy nie ma jakiegoś paprocha pod nimi.
Link to post
Share on other sites

a może faktycznie "dovoltuj" delikatnie procka. czytałem na zagranicznych forach, że podobno to pomaga. spróbuj podnieść tak o 0,02v-0,05v i jak się uda zalogować do windy to obciąż procka jakimś testem (monitoruj temperatury jak dodasz mu papu) i zobacz czy się wysypie znowu. jak to nie pomoże to nie mam już pomysłów...

 

edit:

 

na innym forum znalazłem podobny temat. wskazywał tam ktoś, że może to być również problem z kartą nvidii.

może więc spróbuj odinstalować kartę (nawet w trybie awaryjnym), upewnij się, że nie ma syfu w postaci starych sterów, i zainstaluj ponownie z najnowszymi sterownikami.

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Taki sam meksyk miałem z płytą ASRock, ale na AM2. Nie szło zainstalować sterownika dźwięku. W końcu pominąłem go, to po jakimś czasie sterowniki od karty zaczęły wywalać, system się sypał. Zmieniłem ją na Gigabyte i wszystkie problemy zniknęły.

Już nigdy Aszrota nie wezmę.

Link to post
Share on other sites

@Banjo

każdemu producentowi trafia się marna sztuka... nie możesz tak uogólniać. wiele ludzi chwali ta firmę.

ja dostałem drugą po miesiącu od kupienia. wzięła ze sobą cpu i ram. na szczęście wszystko było na gwarancji.

 

@RaV

daj jakieś zdjęcie bo nie wiem o jakim światełku mówisz.

dobrze, że najnowsze stery, ale czytałem, że dobrze jest całkowicie odinstalować kartę i zainstalować ponownie.

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...