Skocz do zawartości

Zamieniamy zestaw na nowszy.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc w ocenieniu zestawu i ewentualnym doradzeniu.Komputer składany pod gry typu < BF4 , przyszłe GTA 5 > . Cena ograniczona 1500zł za brakujące części. 

 

 

Płyta : msi b85-g43
Procesor : Intel Core i5-3470 4x 3.2GHz 6MB 77W BOX 
Karta graficzna : Gforce 9800GT    - POSIADAM 
RAM:Pamięć Corsair Vengeance 4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, 
Dysk : 700Gb  - POSIADAM
Zasilacz : właśnie nie wiem
 

 

 

 

Co do karty graficzne to brak budżetu ogranicza mnie do starej karty ale tylko na jakiś czas.

 

I jak oceniacie zestaw i czy to wszystko będzie kompatybilne ???

Link to post
Share on other sites

Obudowę to kupię w swoim czasie ;)- ale jak masz jakaś niedrogą , fajną możesz zapodać. Ale  z tym procesorem może jakiś zamiennik ?  Chodzi mi też o to , żeby płyta miała możliwość potem rozbudowania zestawu.  


MSI B85-G43

obsługiwane typy procesorów

  •  
  • Intel Pentium
  • Intel Core i7
  • Intel Core i5
  • Intel Core i3
  • Intel Celeron
Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

B85 - socket 1150

i5-3470 - socket 1155

 

i5 ma socket 1150 to np; i5-4400, i5-4570, i5-4670

 

Fajna niedroga obudowa? Np: Zalman Z3 Plus - ofiltrowana, wyposażona w 4 wentylatory. O obudowę też warto zadbać, bo nie ma sensu trzymać wszystkiego w obudowie-piekarniku (a mogę założyć, że takową posiadasz)

 

Podsumowując: http://www.morele.net/inventory/info/qFEw/ - 1497 zł

Do tego tymczasowo Twoja grafika i Twój HDD. Masz napęd optyczny/potrzebujesz go? W tej propozycji masz dość mocnego 4-rdzeniowego i5, płytę z 2 kościami UEFI (co podnosi bezpieczeństwo w razie jakiejś awarii), 4 GB RAM z mocno sugerowaną rozbudową o kolejny moduł. Dodatkowo opisana wcześniej obudowa. Zasilacz w tym przypadku da sobie radę nawet z R9 290 ;)

Poza tym ma 5 letnią gwarancję.

 

A właśnie...Twój HDD jest na SATA?

 

edit:

Po małym przemyśleniu z mojej strony niewiele mniej wydajna alternatywa z 8Gb RAM: http://www.morele.net/inventory/info/nJvHj/ - 1518zł

Z modularnym zasilaczem, który da sobie radę z kartami typu GTX770, troszku mniej wydajnym CPU, obudową z 3 wentylatorami i bez okna (różnice in minus w stosunku do Z3 Plus).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Napęd optyczny jest , dysk jest na SATA. Czyli grafika podejdzie do tej płyty to dobra wiadomość ;>.


Byłem w serwisie i całkowicie odradza taki sprzęt , mówiąc , że przepłacam za firmę i poleca procesorek AMD a nie intela pod gry. Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites

Istny czop - nie słuchaj go... Jeżeli ktoś ma kase i kompa składa z przeznaczeniem do gier to liczy się tylko Intel. Znając życie - próbowałby Ci wcisnąć jakiegoś FX'a czy APU i też by się sadził, że lepszy od Intela, tacy siedzą gdzie niegdzie, niestety....

Link to post
Share on other sites

 

 

Byłem w serwisie i całkowicie odradza taki sprzęt , mówiąc , że przepłacam za firmę i poleca procesorek AMD a nie intela pod gry. Co o tym sądzicie ?

Sądzę, że powinieneś omijać ten serwis z daleka ;)

Link to post
Share on other sites

Poszedłem tam jeszcze raz aby się dopytać i po listę.

Dał mi listę wszystkich części pod gry (oczywiscie) za 1700zł twierdząc , ze wszystkie współczesne chodzą. 

 

Oto lista

 

Procesor: AMD athlon II 740 X4 3200 Mhz FM2 Box

Grafika : GeForce GTX 650 Ti

Zasilacz : CHIEFTEC GPA-500S8 (80+) 500W - BULK

Pamieć RAM : KINGHSTON HyperX DDR3 2x 4GB 1600 MHz KHX 1600C9D3K2 

Płyta główna : ASROCK FM2A75M-HD+A75 SFM2 + ( PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)mATX

 

Gość wydawał mi się spoko dlatego proszę oceńcie mi ten zestaw i czy warto dać 1700zł ?? No i oczywiście czy gry typu BF4 , Gta5 pójdą + dodatkowe programy skype itp ... 

 

PS: cena zawiera jeszcze obudowę AEROCOOL GT ADVANCE BLACK USB 3:0 - CZARNA

Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites

 

 

AEROCOOL GT ADVANCE BLACK USB 3:0

Blachy z papieru

 

 

 

AMD athlon II 740 X4 3200 Mhz FM2 Box

Ten procesor jest na poziomie dwurdzeniowego Pentiuma,a nawet słabszy....

 

 

 

GeForce GTX 650 Ti

Poziom  R7 260x. 7790

 

 

 

KINGHSTON HyperX DDR3 2x 4GB 1600 MHz KHX 1600C9D3K2 

Napięcie 1,65V 


Zobacz gdzie jest  ten AMD,a gdzie Intel:

http://pclab.pl/art50000-16.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale muszę wziąć pod uwagę , że zestaw "BlueMike" jest świetny ale mam 1500 zł bez grafiki a moja długo nie pociągnie. A ofertę mam 1700 zł z dobrą grafiką  tylko ten procesor wymienię na jakiś lepszy i myślę , że będzie okey. Przypominam , że mam 1500 do wydania a wyjdzie z 1800 to już MAX więcej na chwile obecną nie jestem w stanie  dać.

Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites

Intel Pentium G3420 /3.2GHz, 3MB, LGA1150, BOX/

AsRock H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150/

XFX Radeon HD7850 Double Dissipation 2GB DDR5 256bit (860/4800)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Zalman Z9 U3 USB3.0

Corsair 4GB 1600 CL9 Vengeance

 

-mocne 2 rdzenie Intela, procesor jest lepszy od tego Athlona

-płyta w pełnym ATX z 4 slotami na ram i chłodzoną sekcją zasilania

-mocna karta od XFX (około 10% wydajniejsza od 650Ti)

-porządny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z modularnym okablowaniem. Posiada certyfikat 80+ Bronze, jego kultura pracy jest na poziomie BQ L8

-przewiewna i solidna obudowa z oknem (zdecydowanie lepsza do puszki Aerocoola)

-druga pamięć do twojego zestawu (identyczna jak twoja poprzednia, chyba że posiadasz inny kolor)

Edit: Nie zauważyłem ,że to jest kość ,która byś chciał. Myślałem, że posiadasz taką. Możesz ją zostawić, ewentualnie zmienić na Team Group 4 GB.

 

W tym zestawie masz możliwość dorzucenia w przyszłości jakiejś i5.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Razem: 1741zł

 

Testy:

CPU: http://pclab.pl/art50000-16.html

Obudowa: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/tanio-chlodno-i-dobrze-zalman-z9-u3.html

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - wiem, że karta od XFX'a jest w przyzwoitej cenie, jednak warto zaznaczyć, iż to chłodzenie to niezła suszara....przydałaby się inna wersja. Zmieniłbym tutaj zasilacz na coś słabszego pokroju Corsaira VS450, który da sobie radę przy tym zestawie z palcem w nosie i tym sposobem dołożył do lepszej grafy, np. Msi.

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

 

 

Przypominam , że mam 1500 do wydania a wyjdzie z 1800 to już MAX

Propozycja, którą podam będzie 26zł powyżej, ale myślę, że warto rozważyć:

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

GoodRam 4GB 1866MHz CL9 Play Black

XFX Radeon HD7850 Double Dissipation 2GB DDR5 256bit (860/4800)

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 1826zł

Pisałeś w pierwszym poście, że chcesz grać w gry typu BF. Tu możesz zobaczyć różnicę w wydajności między i5, a Pentium: http://pclab.pl/art50000-16.html . Zasilacz umożliwi w przyszłości zamianę grafiki na mocniejszą (oczywiście z rozsądkiem mocniejszą). Dodatkowo płyta pozwala na niewielkie OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Proponowany zestaw 
 
Procesor :Intel Core i5-4440 3.1GHz 6MB BOX HD4600                            <- 700zł

Płyta :MSI H81M-E33 Sc LGA1150                                        <- nie jestem pewien czy dobra płyta

RAM :Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz                              <- 300zł
OBUDOWA : AEROCOOL GT ADVANCE BLACK USB3.0 - CZARNA     <- 200zł
Zasilacz : Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator                               <- 160zł
GRAFIKA : Sapphire Radeon R7 265, 2GB GDDR5 (256 Bit)                <- 680zł
 
                                                                                  Wyjdzie 2200zł ale czy warto ??.
 
 
PS:Czy <BF4 , GTAV> pojdzie na Ultra albo zalecanych ustawieniach w 50fps+ ?? i czy wszystko jest kompatybilne ; )
Edytowane przez hubert9641
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...