Skocz do zawartości

Modernizacja 3.5 "latka" czy nowy komputer?


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : programowanie (40%)*, gry(30%)**, filmy/net (30%)
  • Maksymalna kwota : 600-1000 zł
  • Których części potrzebuję : może RAM 2x4GB?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : -
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1680 x 1050, w planach drugi w rozdzielczości FHD (Eizo FS2333)
  • Specjalne wymagania :  poniżej
  • Części z poprzedniego komputera :

i5 750 @ 2.67GHz 1156 LGA
DDR3 OCZ 2x2GB
Asus P7P55D
HD 5870 1GB GDDR5

OCZ ModXStream Pro 500W
2x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
Scythe Mugen II Rev.B

  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne :

 

* programowanie: głównie na wirtualnych maszynach: win + Visual Studio (desktop) i linux (web)

** gry: głównie samochodówki (seria DiRT, RBR, rFactor+mod F1), sportowe (PES) i FPS (CS, CS:G0, COD4)

 

 

Witam,

 

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą lub modernizacją PC. Celem jest zwiększenie komfortu pracy na VM - teraz często kończy się zawieszaniem komputera po dłuższej pracy i częstym "zamulaniu" systemów na VM. Dodatkowo chciałbym pograć w nadchodzące (mam nadzieje) Watch Dogs. Ostatnim wymaganiem jest praca (ale nie gra) na dwóch monitorach.

 

I teraz moje ostateczne pytanie: czy jest sens modernizacji obecnego sprzętu czy lepiej poczekać do czerwca/lipca i wtedy kupić nowy PC?

 

Na nowy komputer (tylko skrzynka) byłbym w stanie przeznaczyć ok 4000zł.

 

Jeśli nowy to wrócę tu za ok 3 miesiące teraz proszę nie składać nowego komputera.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa jak pracujesz z maszynami wirtualnymi - RAM. Tutaj aż się prosi o 16 lub nawet 32 GB - zależnie jak rozbudowana jest Twoja praca w tym zakresie.

Dla komfortu pracy już nie tyle z VM co głównym systemem dobrym rozwiązaniem jest SSD. Obydwie wymienione przeze mnie opcje mogą potem zostać do nowego zestawu. Obecne dyski możesz wtedy połączyć w RAID 0 przez co zyskasz trochę wydajności.

RAM + SSD < 800 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...