Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 4000 zł


Recommended Posts

Witajcie

 

Nie będę się rozpisywał...

Kumpel ma do wydania 4k na nową maszynke, zostawia ze starej tylko obudowę, myślę że NZXT starczy :D

Myślałem nad czymś takim:

i5 750 selekt 4,2 GHz

Asus P7P55D

Mugen II rev.B

Ramy, no to Geile, które są polecane tutaj na forum, lecz nie pamiętam dokładnie które

OCZ MXS 600W

HD5850 tylko nie wiem jakiej firmy brać, no chyba że lepiej GTX470...

I Samsung F3 1 TB, RAID odpada...

I jeszcze do tego katody niebieskie i wentyle z niebieskimi ledami.

 

Chodzi tutaj o zapełnienie budżetu, także proponować najlepsze zmiany, ale muszą się zmieścić w tych 4000 PLN.

Link to post
Share on other sites

I5 750

P7P55D

RAM 2x2GB, jakis moze 1600/CL7

5870/5850, zalezy na co starczy kasy

F3 1TB albo 2x500GB też F3, ale to drożej wyjdzie niz jeden dysk, a nie bawiąc się w RAID to sie raczej nie oplaca brac 2x500.

Cooler, Eclipse II z Fander Selektą, albo Zaszaleś i kupic jakis Megahalems jak starczy :D

No i jakiś PSU do tego, ale to zaraz podlicze części i zobacze jak to wyglada z kasą :)

Link to post
Share on other sites

No ok, ale mi chodzi o konkrety...

Myślę że I5 starczy, no chyba że opłaca się brać Xeona...

Między HD5850 a 5870 chyba jest niewielka różnica, a jak podkręce jeszcze to myślę że będzie znikoma... A teraz za HD5870 trzeba zapłacić 400 zł więcej, więc szkoda kasy.

I podajcie linki do jakichś dobrych ramów.

I w tym zestawie nie chodzi o marnowanie kasy na takie podzespoły jak i7, bo to jest zbędne do gier...

Link to post
Share on other sites

Ehh, już nie ma, ale był na stronie bachcomp.pl...

A zasilacz to można obojętnie jaki, byle miał odpinane kable itp.

 

Chociaż xeona też można wziąć, nawet tańszy od i5 :Dhttp://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=25322

 

Tylko co w nim lepszego?

 

A i którego HD5850? Bo ja wziąłbym tego http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27718 ale nie wiem czy dobrze.

Link to post
Share on other sites

A i którego HD5850? Bo ja wziąłbym tego http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27718 ale nie wiem czy dobrze.

gigabyte się nie popisał w serii 5xxx, ja radzę sapphire toxic najbardziej niereferencyjny ze wszystkich niereferentów, które w większości mają tylko zmienione chłodzenie

 

a megahalems + fajny wentyl to klasa sama w sobie, więc jak chcecie kręcić to czemu nie?

niemniej przemyślałbym płytę główną, bo nie rokowałbym na niej wysokich wyników

Link to post
Share on other sites

- na tej płycie na 90% nie osiągniesz 4Ghz, nie mówiąc o 4.2

A to ciekawe dlaczego?

http://media.bestofmicro.com/6/N/225743/original/image036.png

 

207 * 20 = 4140

 

 

A i którego HD5850? Bo ja wziąłbym tego http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27718 ale nie wiem czy dobrze.

Te GB są niedopracowane, w idlu nie zmiejszają taktowań i obrotów wentylatora przez co są głośne i prądożerne. Może w nowszych wersjach poprawiono to ale ja bym nie ryzykował

 

 

Ale ten X3440 od X3430 różni się tylko zegarem... a i tak będziemy kręcić...

Nie tylko. X3430 NIE MA HT. Do tego niższy mnożnik = niższe maksymalne OC

i5 : 207 * 20 = 4140 MHz

x3430 : 207 * 18 = 3 726 MHz

Link to post
Share on other sites

A to ciekawe dlaczego?

z uwagi na często wadliwe zapinki Foxconn'a (słaby styk z gniazdem), wersja -E ma już zapinkę LOTES'a, który sprawuje się poprawnie, oczywiście problemy z Foxconn'ami pojawiają się dopiero przy ekstremalnym OC ale jak już planuje się oc to warto zwrócić uwagę na takie szczegóły

Link to post
Share on other sites

chyba zartujesz zeby ze wzgledu na jakas bzdurna zapinke polacic 100 - zapomnij o jakiejs zapince i dziala jak nalezy w zyciu nie patrzylem na zadne zapinki (nawet nie wiem o jaki go*****y element chodzi) plyta ma dzialac i dziala tak samo jak -E

 

ze to niby ta blacha niedociska procka? nie no to juz jakies teorie spiskowe;) nawet gdyby jej wogole nie bylo to i tak wszystko sciagnie chlodzenie

Link to post
Share on other sites

Chodziło mu o gniazdo. Była afera że gniazda Foxconn'a się jarały, przez co uszkadzały też procesory.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Uwa ... 24226.html

 

http://pclab.pl/art38769-2.html

 

Proponuję:

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 815 zł

Płyta główna: MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ 560 zł

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 169 zł

Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO 469 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 290 zł

Karta graficzna: MSI Radeon HD5850 TwinFrozrII 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP 1199 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 320 zł

 

3822zł. Składane na esc.pl

Link to post
Share on other sites

proponuje nadal asus p7 nie no gdzie tu do OC na poziomie 5ghz - zreszta wszystko gdzies kiedys sie moze spalic tak samo i ten MSI i wszystko inne - teraz postawki ktos wyniuchal foxcona ze niby slabe milionom dziala i jakosc nic sie nie dzieje - ploty ploty ploty i kij wie kto je rozpowszechnia i po co

 

za chwile sie okaze ze gniazda innego producenta sie jaraja

zjaraly sie bo jest ich 20x wiecej na rynku jaky bylo tyle innych to inne by sie zjaraly

co 10 na 2 oclokerow uzywa foxa wiec i sie spalily poprostu te ktorych sie uzywa a nie te ktorych nie ma

Link to post
Share on other sites

Dałem link do stron na których jest udowodnione że taki fakt był. Prawda że każda z płyt może ulec takiemu uszkodzeniu, ale te które mają gniazdo Foxconn'a są szczególnie narażone. Powinni informować na stronach producenta jakie gniazdo jest używane w danej płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

dokładnie, problem może lecz nie musi wystąpić, jak ktoś się nie bawi w OC to w sumie mu to rybka, ale jak się zamierza bawić to imo powinien wiedzieć co zamierza kupić

 

PS w ogóle byłoby fajnie, gdyby zmusić producentów do pełnego listowania składowych swoich produktów, a tak robią to tylko, gdy się chcą czymś pochwalić, natomiast w drugą stronę nawet ciężko czasami sprawdzić co tam dokleili i co to warte

Link to post
Share on other sites

co gigabytye? - juz sie posrales za strachu? :co::P

 

gigabyte tez ma foxcona zreszta jak 80% rynku

daj spokoj zeby spalic podstawke to trzeba dac gigant napiecie i trzymac tak przez dziesiatki , setki godzin bez obnizania - idiota potrfi spalic wszystko nawet betonową sciane mozna spalic

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...