Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry!
Mam laptopa HP envy DV7-7250ew, główne parametry to:

-i7 4th generacji 4 rdzenie(8 wątków) po 2,4ghz
-4 GB ram DDR3 taktowanie na 1666
-grafika zintegrowana HD4000 oraz dedyk GT650m (2GB/DDR5)

-zmieniony dysk z 750 hdd na 120 kingstona SSD przesył/zapis 450m/s

-Win 8.1, sciągnięte wszystkie najnowsze aktualizacje, oraz sterowniki.

problem polega na tym, że np, włączam diablo wszystko fajnie śmiga na FULL ustawieniach, po 10 min gry fps'y spadają do 20 nie pomaga zmiana rozdzielczości  na minimalna,(wtedy zmieniłem dysk na SSD jest troszeczkę lepiej, mogę grac na najwyższych ale spadek fps'ów jest i tak widoczny. Teraz myślę, że może to być spowodowane pamięcią ram ale 4GB to chyba wystarczająco, Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

no według mnie diablo powinno śmigać. Program od GeForce - nVidia experience wykrywa diablo 3 i w zaleconych ustawieniach, które sa niby także optymalne i przypisane do grafiki nie spełniają oczekiwań a po kilku/kilkunastu minutach jest zauważalny straszny spadek fps'ów

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze. Polecam wejść na stronę intela i upewnić się, że wszystkie sterowniki są aktualne, chipset itp. Jest takie fajne narzędzie do automatyczej diagnostyki.

Po drugie, możliwe, że ma już zasyfiony układ chłodzenia, lub/oraz wypaloną pastę, przez to słabo odprowadza ciepło i po czasie zaczyna lagować.

Rozwiązanie:

1. Czyszczenie chłodzenia

2. Zmiana pasty pod prockiem i grafiką

3. Mata chłodząca pod kompa.

Link to post
Share on other sites

W celu upewnienia się, grasz z podpiętym zasilaniem? :)

tak :)

 

Zapuść w menedżerze zadań monitor CPU i odpal grę, w momencie spadku wydajnośći, sprawdź na wykresie czy jest spadek taktowania CPU

nie ma spaków

 

 

Po pierwsze. Polecam wejść na stronę intela i upewnić się, że wszystkie sterowniki są aktualne, chipset itp. Jest takie fajne narzędzie do automatyczej diagnostyki.

Po drugie, możliwe, że ma już zasyfiony układ chłodzenia, lub/oraz wypaloną pastę, przez to słabo odprowadza ciepło i po czasie zaczyna lagować.

Rozwiązanie:

1. Czyszczenie chłodzenia

2. Zmiana pasty pod prockiem i grafiką

3. Mata chłodząca pod kompa.

przeczyściłem odkurzaczem lapka, podstawka chłodząca jest.

ktoś jeszcze ma może jakiś pomysł ?

Nowa poszlaka, gdy diablo zaczeło strasznie lagowac wykoczył komunikat, że w komputerze brakuje pamięci oraz sugestia aby wyłaczyć pragrmy: diablo III retail aby zapobiec utracie danych. Do tego w pragramie FunSpeed temp gpu to 0 stopni C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...