Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Grado 60, Pioneer SE-A1000, czy...?

Grado 60 Pioneer SE-A1000 AKG Sennheiser

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marniel

marniel
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 22:24

Hej,

szukam sluchawek do 350pln i patrząc na informacje w necie potrzebuję otwartych lub półotwartych, na kablu, do użytku domowego (odsłuch głównie ze sprzętu audio z korektorem graficznym).

Słucham wszystkiego po trochu - rock, jazz, blues, nowe brzmienia, muzyki instrumentalnej z różnych kontynentów. Nie słucham muzyki technicznej ani metalu  ani poważnej. Nie interesuje mnie zagłuszający wszystko bas. Poszukuję brzmienia zrównoważonego, raczej w barwach ciepłych.

Obecnie zastanawiam się nad Grado 60 lub Pioneer SE-A1000. Grado wyglądają wprost koszmrnie ale nie miałem okazji posłuchać na prawdziwym sprzęcie. Myślałem też o jakichś AKG, ale w tej cenie samymi parametrami wyglądaja słabo przy Pioneer.

Proszę o pomoc.

• 0

#2 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7552 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 18 marzec 2014 - 23:32

a jakie kolega ma źródło ? bo do takich Pioneer SE-A1000 integra to za mało.

Myślałem też o jakichś AKG, ale w tej cenie samymi parametrami wyglądaja słabo przy Pioneer.

Parametry na pudełku nie grają

Grado ma ciut bardziej spokojniejsze brzmienie, Pionki na niektórych kartach potrafią sypać wysokimi tonami co czasami się kończy sybilizacją.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 marniel

marniel
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 21:38

yamaha rx-750 + korektor technics sh-ge90

• 0

#4 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 629 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 21 marzec 2014 - 01:30

Jedna rada ode mnie. Jeśli chcesz kupować jakiekolwiek GRADO - to nie rób tego zanim je zobaczysz i ubierzesz na głowę sam. Z nimi jest tak jak z komuną  - albo sie je kocha albo nienawidzi.

• 1

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

#5 Beatrix Kiddo

Beatrix Kiddo
  • mała wesz

• 1650 postów
  • 3DMark 06:9600

Napisano 21 marzec 2014 - 14:53

Ja bym je przytułil to grado. Tylko nie za cenę pl tylko za tyle ile dają w ameryce, niska kategoria za 100 $.

Szczerze zastanawiam się czy te pionki się nadadzą do jazzu i bluesa. Niech ktoś mądrzejszy się wypowie kto je miał.

Użytkownik Beatrix Kiddo edytował ten post 21 marzec 2014 - 14:55

• 0

Tutaj jest miejsce na chwalenie się sprzętem jaki posiadam...

#6 marniel

marniel
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 22:29

Jedna rada ode mnie. Jeśli chcesz kupować jakiekolwiek GRADO - to nie rób tego zanim je zobaczysz i ubierzesz na głowę sam. Z nimi jest tak jak z komuną  - albo sie je kocha albo nienawidzi.

No właśnie jak je zobaczyłem (a to jeszcze używki) to zwątpiłem.Fakt, że wygodne ale gość mi je puścił na telefonie Samsunga i ciężko powiedzieć co są warte.

• 0

#7 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 629 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 22 marzec 2014 - 07:21

Wizualną opcję masz już wyjaśnioną. Co do dźwięku,to trudno cokolwiek stwierdzić po odsłuchu z telefonu. Moze być tak,że dźwięk w nich jest super rozny od tego,co słyszałeś z Samsunga.

Mnie Grado totalnie odrzuciły, ale to tylko osobiste odczucie.

Użytkownik kosq83 edytował ten post 22 marzec 2014 - 07:23

• 0

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Grado 60, Pioneer SE-A1000, AKG, Sennheiser

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych